facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Zmiana na fotelu Starosty Zwoleńskiego

2017-06-23
A- A +A

Od 16 czerwca 2017 r. „władza” w powiecie zwoleńskim została przekazane w ręce Maksymiliana Grzeszczyka ze Zwolenia, który wygrał licytację podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Starosta Zwoleński Waldemar Urbański odzyskał swój „fotel” dopiero po trzech dniach.

Przekazanie władzy odbyło się spokojnie i bez incydentów, o czym informowali świadkowie tego wydarzenia. Sam Starosta Zwoleński Waldemar Urbański wraz z Wicestarostą Arkadiuszem Sulimą wręczyli Maksymilianowi Grzeszczykowi nominację  do pełnienia tej zaszczytnej funkcji.

Maksymilian rozpoczął urzędowanie od miłej pogawędki, ale szybko przystąpił do wypełniania obowiązków. A w planie dnia miał wizytację w poszczególnych wydziałach Starostwa Powiatowego w Zwoleniu, spotkanie w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu i udział w pracach komisji konkursowej.

Jak na dobrego szefa przystało na początku zapoznał się z pracownikami Starostwa urzędującymi w obydwu budynkach, którzy z wielkim zapałem opowiadali nowemu staroście, czym się zajmują, jakie są ich zadania i zakres działalności poszczególnych komórek organizacyjnych. Z ochotą odpowiadali na zadawane pytania.

W pierwszym dniu urzędowania Starosta Maksymilian Grzeszczyk wraz z Waldemarem Urbańskim i Edytą Sulimą Sekretarz Powiatu wziął udział w spotkaniu dot. organizacji XVII biegu „Wokół Gniazda Ojczystego Jana Kochanowskiego” w Sycynie, które odbyło się w UM w Zwoleniu, a także przyjrzał się pracom uczniów Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu, które zostały nadesłane na konkurs pn. „Koncepcja zagospodarowania terenu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zwoleniu”.

Po dniu pełnym wrażeń przyszedł czas na odpoczynek i nabranie sił przed kolejnymi zadaniami, które czekały na nowego starostę w dniu 18 czerwca 2017 r., podczas Festynu Rodzinnego „W gościnnym gnieździe ojczystym Jana Kochanowskiego”. 

Swoje obowiązki Starosta Zwoleński Maksymilian Grzeszczyk rozpoczął wcześnie rano od udziału w zawodach wędkarskich zorganizowanych na stawach w Sycynie o puchar Starosty Zwoleńskiego. Następnie podjął się bardzo odpowiedzialnego zadania, a mianowicie startera w biegach przełajowych, w których, w poszczególnych kategoriach, wzięło udział prawie 200 zawodników z całej Polski. Na mecie wraz z wolontariuszami i siostrą Igą wręczał wszystkim biegaczom pamiątkowe medale.

Starostę Zwoleńskiego Maksymiliana Grzeszczyka zaprezentował sycyńskiej publiczności Waldemar Urbański podczas części oficjalnej. Publiczność, która przybyła do Parku w Sycynie, aby spędzić czas na festynie rodzinnym, gromkimi brawami powitała nowego starostę i z uwagą wysłuchała jego wystąpienia. Zgromadzeni dowiedzieli się, że Maksymilian Grzeszczyk mieszka w Zwoleniu i jest uczniem klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły. W wolnym czasie lubi trenować karate i pływać.

Realizując program uroczystości Dni Sycyny Maksymilian Grzeszczyk wręczył nagrodę Starosty Zwoleńskiego dla Krzysztofa Paducha ze Zwolenia – mistrza akordeonu za zajęcie I miejsca w prestiżowym 24. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu. Nagrodził pucharami i nagrodami zwycięzców zawodów wędkarskich, a następnie zwycięzców biegu dla uczniów szkół podstawowych i biegu głównego w ramach Grand Prix Kochanowskiego.

Razem z zaproszonymi gośćmi udał się także pod pomnik Jana Kochanowskiego w Sycynie, aby złożyć symboliczne wiązanki kwiatów.

Jak na współgospodarza imprezy przystało Maksymilian Grzeszczyk kibicował drużynom piłkarskim z Sycyny i Jasieńca, które zmierzyły się w meczach o Puchar Starosty Zwoleńskiego i Burmistrz Zwolenia. Zwycięskiej drużynie z Sycyny wręczył Puchar Starosty.

Po wypełnieniu wszystkich służbowych obowiązków Starosta Zwoleński Maksymilian Grzeszczyk spędził czas na festynie w otoczeniu najbliższych, którzy towarzyszyli mu w tym wielkim wydarzeniu.

 

Wyrażamy wdzięczność dla Maksymiliana Grzeszczyka, który wspaniale i z wielkim zaangażowaniem pełnił w dniach od 16 do 18 czerwca 2017 r. funkcję Starosty Zwoleńskiego. Dał się poznać, jako sympatyczny, miły, kulturalny i wielce utalentowany chłopiec, który  od najmłodszych lat wspiera potrzebujących poprzez udział w licytacji podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Możemy być dumni z takich przedstawicieli młodzieży w powiecie zwoleńskim.

  Edyta Sulima

 

                          Sekretarz Powiatu

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza