facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

ZAPROSZENIE NA 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

2018-11-09
A- A +A
Burmistrz Zwolenia
Bogusława Jaworska
Zaprasza na uroczyste obchody
100. ROCZNICY
ODZYSKANIA
NIEPODLEGŁOŚCI
w dniu 11 listopada 2018 r.
 
 
Program:
 

Uroczystości w naszym mieście rozpoczną się o godzinie 9:30 otwarciem wystawy w Muzeum Regionalnym „By żyć w Polsce. Chłopi ziemi radomskiej w walce, obronie i budowie Niepodległej”.

O godzinie 10:00 w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Po nabożeństwie kolumna marszowa w składzie: poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz uczestnicy uroczystości przemieszczą się pod pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia nastąpi złożenie wiązanek kwiatów oraz okolicznościowe przemówienie Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej.

Spod pomnika wyruszy Marsz Niepodległości prowadzony przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu w strojach ludowych niosących flagę narodową. Kolumna marszowa przejdzie do kina „Świt”. W ramach ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu" o godzinie 12:00 zostanie odśpiewany wspólnie hymn państwowy.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego i Niepublicznego Gimnazjum w Zwoleniu przedstawią program patriotyczny pt. „Ziemio, Ojczyzno! Kocham Cię całą”.

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza