facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Zakończyła się budowa chodnika w miejscowości Mostki

2019-04-11
A- A +A

Prace przy budowie chodnika w Mostkach dobiegły końca. Samorządowcy powiatu zwoleńskiego i gminy Zwoleń oddali do użytku blisko 600 metrowy ciąg pieszy. Jest bezpieczniej i bardziej komfortowo, a inwestycja służy za przykład dobrej współpracy mieszkańców z samorządami.

Mieszkańcy powiatu zwoleńskiego mogą już korzystać z nowo wybudowanego chodnika w miejscowości Mostki. Uroczyste przekazanie inwestycji do użytku publicznego odbyło się 9 kwietnia. Wzięli w nim udział przedstawiciele dwóch samorządów, powiatu zwoleńskiego oraz gminy Zwoleń, którzy uroczyście przecięli czerwoną wstęgę wieńczącą realizację zadania.

- Sukcesywna rozbudowa infrastruktury drogowej prowadząca do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców  jest jednym z obszarów, o który samorządy powinny stale dbać. Dlatego tak ważna jest dobra współpraca w tym zakresie. Łącząc siły jesteśmy w stanie zrealizować więcej zadań służących lokalnej społeczności – podkreślił Stefan Bernaciak, starosta zwoleński. - Budowa chodnika przy drodze Zwoleń-Tczów w miejscowości Mostki była potrzebną i oczekiwaną przez mieszkańców inwestycją. Z pewnością znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku drogi. Przy tej okazji chciałbym podziękować burmistrzom gminy Zwoleń za prospołeczne podejście do sprawy, radnym powiatu zwoleńskiego oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania, ponieważ za wykonaniem każdego przedsięwzięcia stoi zespół ludzi. Jestem przekonany, że w dalszym ciągu będziemy wspólnie prowadzili odważną politykę inwestycji z maksymalnym pozyskiwaniem środków zewnętrznych – dodał starosta.     

Mieszkańcy i gmina włączyli się we współpracę

Jak podkreślali samorządowcy powiatu zwoleńskiego, budowa chodnika jest przykładem dobrej współpracy z  mieszkańcami. - Dziękujemy mieszkańcom Mostek za życzliwość i bardzo dobrą współpracę. Warto tu zaznaczyć, że pas drogi Zwoleń-Tczów jest wąski i aby znacznie odsunąć ciąg pieszy od ulicy i tym samym zapewnić pieszym maksimum bezpieczeństwa, niezbędna była ich zgoda na budowę chodnika w obrębie niektórych działek. To się udało, co świadczy o dużej solidarności lokalnego społeczeństwa i chęci współpracy na rzecz wspólnego dobra. To ogromna wartość, którą bardzo sobie cenimy – mówił wicestarosta Waldemar Urbański.

Głos zabrał także burmistrz Zwolenia, Arkadiusz Sulima. - Ze swojej strony mogę podziękować za dobrą inicjatywę, która była wyczekiwana przez mieszkańców. Cieszę się, że mogłem pomóc w realizacji tego projektu. Liczymy na dalsze działania inwestycyjne przy drogach powiatowych na terenie gminy Zwoleń i zapewniamy, że jako samorząd będziemy je wspierali – powiedział burmistrz Arkadiusz Sulima. 

Bezpieczny chodnik

Prace budowlane prowadzone były od jesieni ubiegłego roku, jednak ze względu na panujące warunki atmosferyczne zakończyły się z pewnym opóźnieniem. – Niesprzyjająca aura spowodowała, że zadanie zostało przesunięte do wykonania na rok bieżący. Takie sytuacje się zdarzają. Trzema umieć powiedzieć stop w odpowiednim momencie i mieć tym samym gwarancję jakości prowadzonych prac budowlanych – podkreślił starosta Stefan Bernaciak.

Wykonawcą robót był Zakład Usług Administracyjno-Budowlanych ze Zwolenia. Zakres prac obejmował budowę chodnika z kostki brukowej wraz ze zjazdami na odcinku drogi Zwoleń-Tczów. Jego długość wyniosła 550 metrów bieżących. Wykonane zostały także rowy odwadniające z przepustami o długości 650 metrów bieżących. Przy skrzyżowaniu z drogą gminną w kierunku miejscowości Pałki powstało oznakowane przejście dla pieszych wraz z barierkami poręczowymi i aktywnymi, punktowymi elementami odblaskowymi wyposażonymi w światła LED.

Koszt inwestycji wyniósł 315 tyś. 58 złotych. Gmina Zwoleń dołożyła za swojego budżetu 130 tys. złotych. Reszta kwoty została pokryta z budżetu powiatu zwoleńskiego.

Mirosława Gregorczyk

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza