facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Zakończona przebudowa drogi powiatowej 4528W Zwoleń Baryczka

2016-11-07
A- A +A

W dniu 28 października 2016 roku przedstawiciele Powiatu Zwoleńskiego dokonali odbioru drogi powiatowej nr 4528W Zwoleń - Baryczka dofinansowanej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Starosta Zwoleński Waldemar Urbański, Wicestarosta Arkadiusz Sulima, Przewodniczący Rady Powiatu Edward Rybak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisław Bartosiewicz, Członkowie Zarządu Powiatu  Piotr Fijołek i Mirosław Madejski, a także Radny Powiatu Jerzy Kamionka i pracownik Starostwa Powiatowego Renata Wólczyńska. Oczywiście nie zabrakło gospodarza Gminy Przyłęk, na której terenie zrealizowana jest inwestycja - Wójta Mariana Kuś. W otwarciu uczestniczyli także pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Zwoleniu na czele
z Dyrektorem Tomaszem Mordzińskim oraz wykonawca inwestycji Dyrektor Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Zwoleniu Mieczysław Chmielewski.

Przebudowa drogi powiatowej Zwoleń - Baryczka na odcinku 3,62 km (od km 7+766 do km 11+386) obejmowała m.in.: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, ręczne profilowanie i zagęszczenie podłoża wraz z korytowaniem na poszerzeniach jezdni, odwodnienie korpusu drogowego poprzez wykonanie przepustów pod drogą i podczyszczenie rowu przydrożnego, wykonanie zjazdów na posesje oraz na drogi boczne, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego i warstwy odcinającej z piasku, wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego o średniej grubości 4 cm i warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o grubości 4 cm oraz wykonanie poboczy z kruszywa łamanego na szerokości 1 metra. Przebudowany odcinek drogi przebiega przez miejscowości Babin, Okrężnica, Lipiny, Przyłęk. Ponadto przy Urzędzie Gminy w Przyłęku zostały wykonane chodniki i miejsca postojowe na długości 170,00mb.

Całkowity koszt zadania wykonanego w ramach umowy wyniósł – 920 698,96 zł, w tym:
- współfinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich   557 534,00 zł co stanowi 63,63% kosztów kwalifikowanych,

-  środki samorządowe – 363 164,96 zł.

Renata Wólczyńska
Główny specjalista
ds. funduszy pomocowych

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza