facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Zagrożenie afrykańskim pomorem świń

2016-10-14
A- A +A


Na terenie Polski, a szczególnie we wschodniej jej części nadal utrzymuje się na wysokim poziomie zagrożeni wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (African swine fever – ASF). Jest to groźna, wysoce zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa świń domowych oraz dzików. Wystąpienie ASF pociąga za sobą duże straty finansowe państwa związane głównie z blokadą sprzedaży i wywozu świń lub wieprzowiny do krajów wolnych od tej choroby. Niestety nadal odnotowuje się przypadki powstawania nowych ognisk ASF na terytorium Rosji, Białorusi, Ukrainy jak również Polski.

W związku z powyższym, Inspekcja Weterynaryjna przypomina o surowych procedurach dotyczących wprowadzenia niektórych produktów pochodzenia zwierzęcego do UE a Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy zrealizował film instruktażowy, dotyczący postępowania dla hodowców trzody chlewnej jak i całego naszego społeczeństwa.

http://www.piwet.pulawy.pl/piwet7/index_b.php?strona=zawar_13
 
https://www.youtube.com/watch?v=F-MMSD7CCC4&feature=em-share_video_user

Co to jest afrykanski pomor swin..pdf (432.8 KiB)

INFORMACJA DLA HODOWCOW TRZODY CHLEWNEJ.pdf (172.0 KiB)

INFORMACJA DLA OSOB WYJEZDZAJACYCH ZA GRANICE.pdf (1.5 MiB)

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza