facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Wielki sukces powiatu zwoleńskiego w ogólnopolskim rankingu

2016-09-26
A- A +A
Powiat zwoleński zajął 3 miejsce w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Wydatki ze środków unijnych na projekty społeczno – inwestycyjne” w kategorii powiaty. Na uroczystej Gali Liderów Samorządowych w dniu 22 września 2016 roku  Starosta Zwoleński Waldemar Urbański odebrał z tej okazji dyplom.

Od kilkunastu lat Pismo Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” prowadzi wraz z prof. dr hab. Pawłem Swaniewiczem z Uniwersytetu Warszawskiego ranking „Wydatki inwestycyjne samorządów” i  ranking „Wykorzystania środków europejskich”. Rankingi te są opracowywane na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów.

Wskaźnik rankingu „Wykorzystanie funduszy UE w projekty społeczne – inwestycje” bierze pod uwagę dotacje inwestycyjne z funduszy UE na zadania związane ze sferą społeczną. Uwzględniono tu wydatki w działach: turystyka, oświata i wychowanie, ochrona zdrowia, pomoc społeczna i pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej, edukacyjna opieka wychowawcza, kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, ogrody botaniczne i zoologiczne oraz naturalne obszary i obiekty chronionej przyrody, kultura fizyczna.

Zestawienia rankingowe obejmują okres 2007-2015, a więc od początku pierwszej, pełnej perspektywy finansowej po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

Wyniki rankingu zostały ogłoszone podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbyła się dnia 22 września 2016 r. podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Centrum Kongresowym w Katowicach.

Laureatów rankingu – samorządowych liderów inwestycji w infrastrukturę uhonorowano statuetkami Kazimierza Wielkiego i dyplomami.

Za zajęcie 3 miejsca w tym rankingu nagrodzono powiat zwoleński, który na Gali Inwestorów Samorządowych reprezentowany był przez władze samorządu powiatowego - Starostę Zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego i Wicestarostę Arkadiusza Sulimę.

Dyplom z rąk Marcina Krupy Prezydenta Katowic odebrał Starosta Zwoleński Waldemar Urbański.


    Edyta Sulima

Sekretarz Powiatu
 

 
     Dziękuję pracownikom Starostwa Powiatowego w Zwoleniu, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Zarządu Dróg, którzy uczestniczyli w realizacji projektów unijnych w zakresie inwestycji społecznych.
    Dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu Powiat Zwoleński pozyskuje duże środki zewnętrzne i odnosi sukcesy w pozyskiwaniu środków unijnych. Pozwala to na realizację zadań ważnych dla powiatu i lokalnej społeczności.
    Duże słowa uznania kieruję do Członków Zarządu Powiatu i Rady Powiatu w Zwoleniu za odważne, choć czasami trudne decyzje.
    Szanowni Państwo! Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu powiatu zwoleńskiego na arenie ogólnopolskiej.
    Życzę wszystkim spełnienia marzeń, tych osobistych i tych zawodowych oraz satysfakcji z pracy na rzecz powiatu zwoleńskiego.

Starosta Zwoleński

Waldemar Urbański
Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza