facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

W Zwoleniu zabrzmiały piosenki turystyczne

2018-05-28
A- A +A

„Sowa Mądra Głowa piosenek turystycznych i ekologicznych słuchać jest gotowa” – pod takim hasłem 24 maja w ogrodach Domu Kultury w Zwoleniu odbył się XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej i Turystycznej. Na scenie zaprezentowało się ponad stu młodych wykonawców.

Celem festiwalu jest popularyzacja piosenki ekologicznej i turystycznej oraz propagowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży szkolnej. – Dzisiejsze wydarzenie jest doskonałą okazją do prezentacji bogatego dorobku artystycznego szkół powiatu zwoleńskiego – mówił Waldemar Urbański, starosta zwoleński. – Młodzi artyści swoimi występami zabierają nas w swoistą podróż nie tylko po regionie, ale po całej Polsce . I na tym polega niesamowity urok tego spotkania – dodał starosta.

Wśród gości przyglądających się występom młodych artystów znaleźli się również: Arkadiusz Sulima – wicestarosta, Edyta Sulima – sekretarz powiatu zwoleńskiego oraz Bogusława Jaworska – burmistrz Zwolenia.

Ponad stu uczestników

Na zwoleńskiej scenie zaprezentowało się 32 solistów i 9 zespołów, w sumie 106 uczestników. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: kl. 1-3 szkoły podstawowe, kl. 4-7 szkoły podstawowe oraz oddziały gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Każdy solista i zespół zaprezentował jedną piosenkę o treści ekologicznej lub turystycznej.

W skład konkursowego jury weszli: Ewa Kraczkowska – nauczyciel muzyki, Ewa Bulzacka – instruktor muzyczny Domu Kultury w Zwoleniu oraz Józef Biernat – kierownik artystyczny zespołu wokalnego Kompany. Ich ocenie podlegała interpretacja, dykcja, aranżacja i ogólny wyraz artystyczny prezentacji uczestników konkursu, ale nie tylko. – Bardzo ważny jest dziś element wiosny, polskiej wsi i naszej pięknej przyrody – podkreślił Józef Biernat, członek jury. - Myślę, że to będzie owocne spotkanie i dzieci wykażą wielkie zaangażowanie. Takie występy powinny zaczynać się w jak najmłodszym wieku, bo wraz z dorastaniem pojawiają się tablety, telefony, komputery i bardzo ciężko młodzież od tych urządzeń odciągnąć. A jeśli za młodu zaszczepi się w nich miłość do muzyki i zachęci do zagłębienia w treści i w melodyjność naszej polskiej tradycji oraz zaznajomi z tematami związanymi z ekologią, z ochroną przyrody, to w końcu sami zaczną poznawać i nasycać zmysły pięknem naszej ojczyzny, a tym bardziej naszej małej ojczyzny, czyli regionu zwoleńskiego – dodał Józef Biernat.

Miłe upominki i nagroda specjalna

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki w postaci maskotek związanych z konkursowym hasłem – sowę. Ponadto została przyznana Nagroda Specjalna Starosty Zwoleńskiego. Statuetka trafiła do szkoły, która przygotowała najlepszych wykonawców indywidualnych i najlepsze zespoły. Laureatem tego wyróżnienia zostało Niepubliczne Gimnazjum przy Liceum Ogólnokształcącym w Zwoleniu.

Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Zwoleniu wraz z Publiczną Szkołą Podstawową im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu oraz Domem Kultury w Zwoleniu. Patronat nad konkursem objęli: starosta zwoleński Waldemar Urbański i burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

Poniżej pełna lista laureatów XVII Konkursu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej w trzech kategoriach wiekowych.

Kategoria I-III

SOLIŚCI:

I miejsce - Jakub Domagała   PSP Sycyna za piosenkę „ Dziękuję Ziemi”

II miejsce - Roksana Kościelniak  PSP Sycyna za piosenkę „Ekologia”

III-  miejsce - Amelia Grygiel  PSP  Czarnolas piosenka „Biedronki”

Wyróżnienie: Wiktoria Pietrzyk  PSP Zakrzówek piosenka „Walczyk szczęśliwych dzieci”

 

ZESPOŁY:

I miejsce - Wesoła Gromada  PSP Sycyna piosenka „Każdy kwiat to mały świat”

II miejsce - Wesołe Nutki  PSP Zakrzówek piosenka „ Mój świat”

III miejsce - Niezapominajki  PSP Zwoleń piosenka „Hej, ho, żagle staw”

 

Kategoria IV-VII

SOLIŚCI

I miejsce - Wojciech Jaśkiewicz PSP Zakrzówek  „Powrócisz tu”

II miejsce - Martyna Kopcińska PSP Sycyna  „Kolorowy świat”

II miejsce - Maria Płachta PSP Zwoleń „Bieszczady”

III miejsce - Agata Kamionka ZPO Policzna „Remedium

Wyróżnienia:

Paweł Kaczmarski PSP Zwoleń „Krajka”

Kornelia Jaworska PSP Zakrzówek „Rzeka marzeń”

Natalia Sarwińska PSP Zwoleń „Eko cza- cza”

 

ZESPOŁY

I miejsce - Akolada   PSP Zwoleń

II miejsce - Allegretto   PSP Zwoleń

 

Kategoria oddziały gimnazjalne i szkoły średnie

SOLIŚCI

I miejsce - Anna Pawelec Niepubliczne Gimnazjum przy LO w Zwoleniu

II miejsce - Julia Markowska LO Zwoleń

III miejsce - Julia Suwała Niepubliczne Gimnazjum przy LO w Zwoleniu

Wyróżnienia:

Natalia Baran PSP Paciorkowa Wola

Aleksandra Dypa ZPO Kazanów

Natalia Bartosiewicz ZPO Policzna

 

ZESPOŁY
I miejsce - Nadzieja  Niepubliczne Gimnazjum przy LO w Zwoleniu

II miejsce - Melancholia  Niepubliczne Gimnazjum przy LO w Zwoleniu

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza