facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Uroczystości rocznicowe w Zwoleniu z udziałem uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny

2016-09-02
A- A +A
Samorząd powiatu zwoleńskiego i miasta Zwoleń  połączył rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017 z uroczystościami patriotycznymi związanymi z rocznicami września 1939 roku. W ten sposób młodzież i nauczyciele w pierwszym dniu nauki uczestniczyła w żywej lekcji historii podczas Mszy Św. i przed Pomnikiem Męczeństwa i Krzyżem Katyńskim.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zwoleniu miało w tym roku szczególny charakter. Zostało połączone z uroczystymi obchodami 77 rocznicy napaści Niemiec na Polskę, 77 rocznicy napaści Sowietów na Polskę oraz 77 rocznicy powołania Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów.

Władze samorządu powiatowego i miejskiego, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i młodzież ze zwoleńskich szkół wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W nabożeństwie uczestniczyły także liczne Poczty Sztandarowe. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli Pod Pomnik Męczeństwa i Krzyż Katyński, aby oddać hołd bohaterom walczącym o wolną Polskę. Złożono tam wiązanki kwiatów m.in. przez delegację Miasta Zwoleń na czele z Burmistrz Zwolenia Bogusławą Jaworską, Powiatu Zwoleńskiego na czele ze Starostą Zwoleńskim Waldemarem Urbańskim i delegacji ze szkół i związków kompatantów.

Uroczystość zakończyła w imieniu organizatorów Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska. W swoim przemówieniu przekazała wszystkim zgromadzonym lekcję historii, odwołując się do minionych wydarzeń, ale przede wszystkim przypominając za pośrednictwem słów Św. Jana Pawła II, jak ważne jest, aby z historii wyciągać właściwe wnioski na przyszłość i nie dopuścić do powtórzenia się takich dramatycznych zdarzeń.


    Edyta Sulima

Sekretarz Powiatu

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza