facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Uroczyste podpisanie Aktu Budowy

2014-05-20
A- A +A
    


Wielki dzień dla władz i mieszkańców powiatu zwoleńskiego - Uroczyste podpisanie Aktu Budowy szkoły i sali sportowej Zespołu Szkół Rolniczo Technicznych w Zwoleniu


Data 2 maja 2014 roku na długo zapadnie w pamięci osób zgromadzonych na uroczystości zorganizowanej w nowo wybudowanym budynku  dydaktycznym „szkoły rolniczej”. Dzień ten z pewnością przejdzie również do historii, za sprawą podpisanego Aktu Budowy szkoły i sali sportowej Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu, który został umieszczony w tubie wraz z monetą okolicznościową z herbem powiatu i egzemplarzem lokalnego pisma Głos Ziemi Zwoleńskiej.

Punktualnie o godz. 11.00  w hallu głównym nowego budynku dydaktycznego Arosław Jakóbik Dyrektor ZSR-T w Zwoleniu rozpoczął uroczystość podpisania Aktu Budowy szkoły i Sali sportowej Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu. Na wstępie krótko przybliżył historię tej placówki oświatowej i wyraził ogromną radość, że wkrótce spełnią się marzenia wielu pokoleń o nowej szkole rolniczej.
Następnie głos zabrał Starosta Zwoleński Waldemar Urbański, który w imieniu władz samorządu powiatowego przywitał liczne grono zacnych gości: Jarosława Kalinowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego, Jacka Kozłowskiego Wojewodę Mazowieckiego, Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, Dariusza Piątka Wicewojewodę, Leszka RuszczykaWicemarszałka. Wśród przybyłych znaleźli się również Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Zbigniew GołąbekAndrzej ŁuczyckiLeszek Przybytniak Leszek RejmerZbigniew Banaszkiewicz Zastępca Prezesa ARMiR, Zofia Stypińska Zastępca Dyrektora Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rafał RajkowskiKierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Na uroczystości nie mogło zabraknąć Burmistrz ZwoleniaBogusławy Jaworskiej, Wójtów: Mariana KarolikaMariana KuśStanisława Pająka i Andrzeja Wolszczaka, a także radnych powiatu zwoleńskiego wszystkich czterech kadencji, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu, szefów powiatowych inspekcji i straży, przedstawicieli wykonawcy inwestycji i nadzoru inwestorskiego.
Starosta Waldemar Urbański przedstawił historię powstania tej największej w historii powiatu zwoleńskiego inwestycji, począwszy od postania idei budowy nowej szkoły i hali sportowej, poprzez wybór projektu budowlanego, złożenie wniosku o dofinansowanie i związane z tym liczne wydarzenia, podjęcie ostatecznej decyzji o budowie, na wyłonieniu wykonawcy kończąc. Stwierdził jednak, że była to praca, którą należało wykonać, gdyż na tę inwestycję czekali mieszkańcy powiatu, a przede wszystkim kadra dydaktyczna i młodzież tej szkoły. Podziękował za trud i wysiłek wszystkim tym osobom, które zaangażowały się w dzieło stworzenia godnych warunków do nauki i pracy dla przyszłych pokoleń. 
Najważniejszym punktem uroczystości było odczytanie Aktu Budowy szkoły i sali sportowej Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu, którego dokonał Arkadiusz Sulima Wicestarosta, a następnie jego podpisanie przez 26 osób, które w sposób szczególny swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniły się do realizacji tej inwestycji.
Podpisany uroczyście Akt został następnie przez Starostę Waldemara Urbańskiego umieszczony w specjalnej tubie, a wraz z nim moneta okolicznościowa z herbem powiatu zwoleńskiego i egzemplarz Głosu Ziemi Zwoleńskiej Nr 72. Do tuby trafi także kilka fotografii upamiętniających te historyczne wydarzenia. Starosta przekazał tubę Dyrektorowi Arosławowi Jakóbikowi. Będzie ona prezentowana w hallu głównym, w miejscu w którym odbywała się uroczystość.
Podczas uroczystości zabrali głos: Jarosław Kalinowski Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jacek Kozłowski Wojewoda Mazowiecki i Adam Struzik Wojewoda Mazowiecki. Wszyscy zgodnie gratulowali władzom powiatu zwoleńskiego podjęcia mądrej, choć trudnej  decyzji, która jest wspaniałym przykładem determinacji w dążeniu do celu i wielkiej dbałości o przyszłość powiatu zwoleńskiego, województwa mazowieckiego, a także Polski. Inwestycja w naukę i młode pokolenie zawsze się opłaca.
Wspólna fotografia zakończyła pierwszą część uroczystości, ale tak ważna dla wszystkich zgromadzonych chwila stała się okazją do dalszego wspólnego świętowania - obchodów jubileuszowych 15 lat działalności powiatu zwoleńskiego.  
Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza