facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Umowy na dofinansowanie powiatowych inwestycji drogowych w ramach PROW podpisane

2017-07-20
A- A +A


W dniu 21 lipca 2016 roku przedstawiciele Powiatu zwoleńskiego w osobach Waldemar Urbański Starosta Zwoleński, Arkadiusz Sulima Wicestarosta i Elżbieta Lange Skarbnik Powiatu podpisali umowy z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem na dofinansowanie przebudowy 4 dróg powiatowych. Na ten cel powiat zwoleński otrzyma ok. 2,6 mln złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Samorząd powiatu zwoleńskiego w ramach podpisanych z Zarządem Województwa Mazowieckiego 4 umów w ramach operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 zrealizuje następujące zadania na drogach powiatowych:

 

1.      Przebudowa drogi powiatowej nr 4511W Miodne – Bartodzieje na odcinku ok. 3,5 km;

2.      Przebudowa drogi powiatowej nr 4528W Zwoleń – Baryczka na odcinku ok. 3,6 km;

3.      Przebudowa drogi powiatowej nr 4502W Kazanów – Kopiec na odcinku ok. 2 km;

4.      Przebudowa drogi powiatowej nr 1742W Garbatka – Czarnolas na odcinku ok. 4 km.

Powyższe inwestycje wpisują się w przyjęty na kadencję 2014-2018 plan inwestycyjny dotyczący zadań drogowych i Strategię Rozwoju Powiatu Zwoleńskiego na lata 2016-2020.

Dwa pierwsze zadania będą realizowane w bieżącym roku, przy współudziale finansowym gminy Tczów i Przyłęk. W miesiącu czerwcu zostało przeprowadzone postępowanie przetargowe dot. tych inwestycji w wyniku którego został wyłoniony wykonawca Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zwoleniu. Umowy z wykonawcą zostaną podpisane na początku sierpnia. Niezwłocznie po podpisaniu umów wykonawca przystąpi do przebudowy, która będzie polegała na poszerzeniu jezdni, położeniu nowej nawierzchni asfaltowej, wykonaniu odwodnienia drogi i utwardzonych poboczy, wybudowaniu zjazdów na posesję i drogi boczne, a także na pewnych odcinkach na wybudowaniu chodnika.

Kolejne dwa zadania będą realizowane, zgodnie z założeniami tych projektów w 2017 roku, również przy współudziale finansowym gmin.

 

Edyta Sulima

 

Sekretarz Powiatu

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza