facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Udana zabawa na XIV Powiatowym Festiwalu Piosenki Ekologicznej i Turystycznej w Sycynie.

2015-06-23
A- A +A

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła uczestnikom Festiwalu w doskonałej zabawie, a radosny śpiew szybko rozgonił ciemne chmury znad parku w Sycynie. Wesołe pluszowe zające podarowane wszystkim wokalistom rozkicały się po łące, a  statuetka – nagroda specjalna Starosty Zwoleńskiego powędrowała do Publicznego Gimnazjum  w Policznie.

Dnia 19 czerwca 2015 r. już po raz kolejny park w Sycynie stał się areną dla prawie 150 uczestników Festiwalu Piosenki  Ekologicznej i Turystycznej, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Wesołe zające kicają po łące”. Swoje talenty prezentowało  17 zespołów i 19 solistów ze szkół z wszystkich gmin powiatu zwoleńskiego. Organizatorami tegorocznego Festiwalu było Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wł. Jagiełły, Publiczna Szkoła Podstawowa w Sycynie i Dom Kultury w Zwoleniu. Patronat honorowy nada imprezą objął Starosta Zwoleński Waldemar Urbański i Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

Otwarcia Festiwalu dokonali: Arkadiusz Sulima Wicestarosta i Włodzimierz Kabus Zastępca Burmistrza. O bogatej historii tego przeglądu opowiedziała Teresa Grzybowska i Barbara Markiewicz. Jury zaprezentowała Urszula Bronisz, następnie przekazała prowadzenie Krzysztofowi Małkowi z DK w Zwoleniu.

Wysoki poziom tegorocznego Festiwalu bardzo cieszył członków jury, które obradowało w składzie: Beata Wargacka, Ewa Bulzacka i Józef Gaweł. Swój werdykt ogłosili po wszystkich występach.

Zwycięzcami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

I kategoria wiekowa:

Zespoły: miejsce 1 – Stokrotki z PSP w Zwoleniu, miejsce 2 – Ósemki z PSP w Zwoleniu, miejsce 3 – Iskierki z PSP w Sycynie

Soliści: dwa pierwsze miejsca – Nina Jana z PSP w Czarnolesie oraz Agata Kamionka z PSP w Policznie, miejsce 2 – Julia Korczak z PSP Zwoleń, miejsce 3 – Amelia Maziarz z PSP w Baryczy.

II kategoria wiekowa:

Zespoły: miejsce 1 – Ardente Duo z PSP w Zwoleniu, miejsce 2 – Tofik z PSP w Zwoleniu, miejsce 3 – Wesoła Gromada z PSP w Sycynie

Soliści: miejsce 1 – Natalia Bartosiewicz z PSP w Policznie, miejsce 2 – Aleksandra Ciesielska z PSP w Zwoleniu, miejsce 3 – Martyna Kopcińska z PSP w Sycynie.

III kategoria wiekowa: 

Zespoły: miejsce 1 – No Name z PG w Policznie, miejsce 2 – Primavera z Niepublicznego Gimnazjum w Zwoleniu, miejse 3 – Nutelki z Niepublicznego Gimnazjum w Zwoleniu.

Soliści: miejsce 1 – Olga Gregorczyk z PG w Policznie, miejsce 2 – Joanna Żuber z PG w Policznie, miejsce 3 – Edyta Łuczyńska z PG w Policznie.

IV kategoria wiekowa:

Zespoły: miejsce 1 – LO w Zwoleniu.

Statuetkę – nagrodę specjalną Starosty Zwoleńskiego dla PG w Policznie wręczył Wicestarosta Arkadiusz Sulima. Maskotkę Festiwalu wylosowała uczennica PSP w Zwoleniu Wiktoria Wielanowska.

Wszyscy występujący zostali obdarowani pluszowymi zającami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, a zwycięscy dodatkowo nagrodami sfinansowanymi z budżetów gmin.

 Edyta Sulima

Sekretarz Powiatu


Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza