facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty

2014-06-25
A- A +A


W dniu 8 czerwca 2014r. w Zwoleniu odbył się IV Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Starosty. Była to już ostatnia impreza realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE pn: „Sportowe zmagania pod okiem Jana z Czarnolasu”. W tym roku turniej miał charakter szczególny, bowiem niedawno odszedł od nas kolega, członek radomskiego okręgu brydża sportowego. Z racji tego turniej ten był nieoficjalnie nazwany I Memoriałem Artura Piotra Tuszyńskiego .

W turnieju wzięło udział 19 par. Poziom był bardzo wysoki. Swoim przyjazdem zaszczycili Zwoleń aktualni mistrzowie Polski, którzy zresztą wygrali i tegoroczny turniej.

Po zawodach wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni przez Waldemara Urbańskiego Starostę Zwoleńskiego i Arkadiusza Sulimę Wicestarostę do Kościoła i muzeum regionalnego. Mogli tam podziwiać pamiątki związane z Janem Kochanowskim. Wiele osób z zainteresowaniem przysłuchiwało się ciekawostkom na temat naszego wielkiego poety. Po zwiedzaniu wszyscy w zgodzie i sportowym duchu walki udali się do swoich domów, jednocześnie wyrażając chęć wzięcia udziału w kolejnym V już z kolei turnieju.

Klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

1.      Para Irena Chodorowska/Jan Chodorowski

2.      Para Sławomir Kutyła/Marian Tyrcz

3.      Para Tadeusz Kowalkowski/Jerzy Skoczylas

Jakub Król

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza