facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Trwają konsultacje społeczne białych obszarów NGA

2015-05-18
A- A +A
Ministersto Administracji i Cyfryzacji zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest określenie obszarów, na których nie istnieje odpowiednia infrastruktura sieci NGA,dzięki której możliwe jest korzystanie z dostępu do Internetu o prędkości co najmniej 30 Mb/s.

Konsultacje społeczne trwają od 16 marca do 15 naja br. Przedmiotem konsultacji są białe obszary NGA, czyli punkty adresowe, w których nie występuje infrastruktura sieci NGA umożliwiająca świadczenie usług dostępu do Internetu o prędkości co najmniej 30Mb/s.

Lista obszarów białych NGA zostałą stworzona na podstawieinwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej przeprowadzonej w 2014 r. Współrzędne geograficzne do zlokalizowania adresów zostały pobrane z Państwowego Rejestru Granic prowadzonego przez Głównego Geodetę Kraju.

Na konsultacje składają się dwa procesy:
- Weryfikacja zidentyfikowanych białych obszarów NGA
- Zebranie trzyletnich planów inwestycyjnych w zakresie infrastruktury szerokopasmowej NGA.

Więcej informacji o konsultacjach społecznych dostępnych jest na stronie: https://mac.gov.pl/szybki-internet

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza