facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

To się nazywa efektywność w pozyskiwaniu funduszy unijnych na drogi powiatowe

2016-06-16
A- A +A

Powiat zwoleński otrzyma ok. 2,6 mln złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich do wszystkich 4 złożonych projektów dotyczących przebudowy dróg powiatowych. Na 631 zakwalifikowanych wniosków z całego Mazowsza dwa nasze projekty znalazły się w pierwszej dwudziestce, zajmując 13 i 16 miejsce. Łącznie zostanie przebudowanych 13,1 km dróg powiatowych.

Samorząd powiatu zwoleńskiego, realizując przyjęty na kadencję 2014-2018 plan inwestycyjny dotyczący zadań drogowych i Strategię Rozwoju Powiatu Zwoleńskiego na lata 2016-2020, stara się pozyskiwać na ten cel środki z wszystkich dostępnych źródeł. Nowa perspektywa finansowa UE na lata 2014-2020 stworzyła możliwość starania się o dofinansowanie tego typu inwestycji w ramach operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

            W ramach przeprowadzonego naboru do Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie wpłynęły 792 wnioski, w tym  4 z powiatu zwoleńskiego dotyczące realizacji następujących zadań:

1.      Przebudowa drogi powiatowej nr 4511W Miodne – Bartodzieje na odcinku ok. 3,5 km;

2.      Przebudowa drogi powiatowej nr 4528W Zwoleń – Baryczka na odcinku ok. 3,6 km;

3.      Przebudowa drogi powiatowej nr 4502W Kazanów – Kopiec na odcinku ok. 2 km;

4.      Przebudowa drogi powiatowej nr 1742W Garbatka – Czarnolas na odcinku ok. 4 km.

 

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął w dniu 7 czerwca 2016 r. uchwałę nr 837/15/16 w sprawie zatwierdzenia listy dla typu operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”. Na liście tej wśród 631 zakwalifikowanych wniosków, znalazły się wszystkie 4 z naszego powiatu, w tym 2 w pierwszej dwudziestce listy rankingowej. Na miejscu 13 znalazło się zadanie przebudowa drogi powiatowej Miodne – Bartodzieje, zaś na miejscu 16 zadanie przebudowa drogi  powiatowej Zwoleń – Baryczka. Ogółem środków wystarczy na 241 wniosków złożonych przez samorządy.

Obydwa ww. zadania będą realizowane w bieżącym roku, przy współudziale finansowym gminy Tczów i Przyłęk. Na początku czerwca zostały przeprowadzone postępowania przetargowe dot. tych inwestycji. Wkrótce zostanie wyłoniony wykonawca. Niezwłocznie po podpisaniu umów wykonawca przystąpi do przebudowy, która będzie polegała na poszerzeniu jezdni, położeniu nowej nawierzchni asfaltowej, wykonanie odwodnienia drogi i utwardzonych poboczy, wybudowaniu zjazdów na posesję i drogi boczne, a także na pewnych odcinkach wybudowanie chodnika.

Kolejne dwa zadania będą realizowane, zgodnie z założeniami tych projektów w 2017 roku.

 

 

Edyta Sulima

 

Sekretarz Powiatu

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza