facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Szkolenia i doradztwo podnoszące zdolności uczniów do zatrudnienia - szansą na lepszą przyszłość


Trzyletni projekt unijny
w Zespole Szkół Rolniczo- Technicznych
w Zwoleniu zakończony


Powiat Zwoleński zakończył realizację trzyletniego projektu z POKL Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego „Szkolenia i doradztwo podnoszące zdolności uczniów do zatrudnienia- szansą na lepszą przyszłość” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt skierowany do uczniów ostatnich klas Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu polegał na przeprowadzeniu szkoleń przygotowujących do egzaminów zawodowych, maturalnych, wyjazdów studyjnych oraz diagnozy predyspozycji zawodowych wraz z doradztwem zawodowym.
W roku szkolnym 2011/2012 w powyższych formach wsparcia wzięli udział wszyscy uczniowie kończący szkołę, tj. ogółem 180 osób.
W diagnozie predyspozycji zawodowych i doradztwie zawodowym uczestniczyło 180 uczniów
, którzy otrzymali indywidualne opinie o swoich predyspozycjach zawodowych
i ścieżce przyszłej kariery zawodowej.
W szkoleniach przygotowujących do egzaminów zawodowych z: przedsiębiorczości, produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i rachunkowości, uczestniczyło 95 osób.
Uczniowie ostatnich klas zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w kursach przygotowujących do egzaminów zawodowych, tj.:
 • kucharz małej gastronomii- 12 osób (kurs w wymiarze 25 godzin zorganizowany został w Centrum Kształcenia Praktycznego w Pionkach);
 • sprzedawca- 12 osób (kurs w wymiarze 35 godzin zorganizowany w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu);
 • mechanik, operator pojazdów i maszyn rolniczych- 20 osób (kurs w wymiarze 20 godzin zorganizowano w Zespole Szkół Rolniczo- Technicznych w Zwoleniu).
W ramach wyjazdów studyjnych zapoznających z nowymi urządzeniami i technologiami- młodzież wzięła udział w następujących wycieczkach tematycznych:
 • dwudniowym wyjeździe na Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW Bednary koło Poznania,
 • Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej „AGROTECH” Kielce,
 • zwiedzaniu Zakładu Montowni Ciągników Rolniczych Jacków koło Świdnika,
 • wyjeździe do Centrum Kształcenia Praktycznego w Radomiu.
Na szkolenia przygotowujące do egzaminów maturalnych z: matematyki, biologii, geografii, języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego uczęszczało 95 uczniów z klas maturalnych.

Podsumowując 3- letni okres trwania projektu- wzięło w nim udział ogółem 568 osób.
W diagnozie predyspozycji zawodowych i doradztwie zawodowym uczestniczyło 559 uczniów, w szkoleniach przygotowujących do egzaminów zawodowych- 364 uczniów, a w szkoleniach przygotowujących do egzaminów maturalnych- 250 uczniów.
Przeprowadzone zostały następujące kursy:
 • kucharz małej gastronomii- 38 osób;
 • sprzedawca- 47 osób;
 • operator obrabiarek skrawających- 18 osób;
 • mechanik, operator pojazdów i maszyn rolniczych- 61 osób.

W ramach projektu do prawidłowej jego realizacji zostały zakupione materiały dydaktyczne będące pomocą na prowadzonych szkoleniach.
Uczniowie ZSR- T w Zwoleniu mieli możliwość nieodpłatnego uczestnictwa w dowolnej liczbie zajęć prze siebie wybranych, na których otrzymali darmowe materiały i pomoce dydaktyczne, m. in.: notesy, długopisy, książki, kalkulatory, pendrive.


Łączny koszt projektu wyniósł 438.144,74 zł, z czego wkład własny stanowi kwota68.814,78 zł.


Wycieczka uczniów Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu
do Centrum Kształcenia Praktycznego w Radomiu

W dniu 30.05.2012 roku odbyła się wycieczka uczniów Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych do ośrodka egzaminacyjnego w Radomiu - Wacynie . Była to ostatnia wycieczka zorganizowana w ramach kursu mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych z projektu „Szkolenia i doradztwo podnoszące zdolności uczniów do zatrudnienia-szansą na lepszą przyszłość” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W skład grupy wchodzili: opiekunowie wycieczki Ryszard Maraszkiewicz i Jan Jamka oraz uczniowie kl. III m, którzy będą zdawać etap praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w tym ośrodku.
Po ośrodku oprowadzał nas kierownik warsztatów P. Tomasz Jagiełło. Na wstępie przedstawił informację na temat organizacji i przebiegu tegoż egzaminu. Zwiedzanie zaczęliśmy od sali egzaminacyjnej w której uczniowie po potwierdzeniu gotowości przystąpienia do etapu praktycznego losują arkusz egzaminacyjny z zadaniem egzaminacyjnym. Następnie pokazał pomieszczenia gdzie uczniowie przygotowują się do zadań z zakresu prac polowych z zastosowaniem maszyn lub urządzeń rolniczych. Kolejne pomieszczenie, które oglądaliśmy to hala, gdzie odbywa się egzamin z zakresu wykonania określonej naprawy wskazanej maszyny lub urządzenia rolniczego. Na zakończenie byliśmy na polu treningowym gdzie uczniowie wykonują określony zakres prac polowych podczas egzaminu.
Podczas zwiedzania ośrodka uczniowie zadawali dużo pytań związanych z przyszłym egzaminem. Wycieczka pozwoliła zobaczyć jak w praktyce będzie wyglądał etap praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, zapoznać się z pomieszczeniami, maszynami i urządzeniami w ośrodku egzaminacyjnym, co na pewno obniży stres w dniu zdawania egzaminu.

Opiekun wycieczki
Ryszard Maraszkiewicz

Młodzież Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu w fabryce firmy CBM w Jackowie

W dniu 04.04.2012 roku w ramach projektu pn. Szkolenia i doradztwo podnoszące zdolności uczniów do zatrudnienia – szansą na lepszą przyszłość współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, odbył się kolejny wyjazd studyjny uczniów Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych do fabryki firmy CBM Polska w Jackowie pod Świdnikiem. W skład grupy wchodzili: kierownik wycieczki Ryszard Maraszkiewicz opiekunowie wycieczki Jan Jamka Mirosław Molendowski a także czterdziestu sześciu uczniów kl.IIIm, IVb, IVc, IIIs

Młodzież po fabryce oprowadzał inżynier Kisało. Na wstępie przedstawił nam krótką informację na temat fabryki oraz jej obecnego właściciela. Zwiedzanie rozpoczęło się od hali montażowej co pozwoliło prześledzić młodzieży cały proces powstawania ciągnika. Wszystko zaczyna się od umieszczenia żeliwnego odlewu(tylnego mostu) na specjalnym wózku. Tam wykwalifikowany pracownik umieszczał poszczególne elementy. Przekładnia przejeżdża z jednego stanowiska do drugiego wzbogacając się o kolejne elementy takie jak wałki, koła zębate, wszystko co można znaleźć w tylnym moście i skrzyni biegów. Dłużej zatrzymaliśmy się w miejscu gdzie jest montowana przekładnia wraz ze sprzęgłem oraz silnik (od Mitsubishi). Następnie jest dokładana kolumna kierownicza i taki zespół elementów jedzie do zabezpieczenia podkładem i warstwą lakieru. Po tym wraca na linie gdzie jest zakładana cała elektryka oraz po raz pierwszy następuje rozruch silnika. Ostatnim etapem montażu jest zamontowanie kabiny. Z pośród wielu kolorów można wybrać także markę. Same czy Lamborghini, to już zależy tylko od klienta. Następnie ciągnik jedzie na testy, polegające na sprawdzeniu działania wszystkich elementów oraz właściwości jezdnych na specjalnych rolkach. Można być pewnym, że jeżeli dany egzemplarz je przejdzie to na pewno długo będzie spełniał swoje zadanie.

W czasie wycieczki obserwowaliśmy wiele maszyn i urządzeń takich jak wycinarki laserowe, prasy krawędziowe, giętarki, gilotyny czy centra obróbcze. Większość z tych urządzeń była sterowana numerycznie co w znacznym stopniu zwiększa dokładność i powtarzalność wykonywania elementów. Wiele wyrobów ze względu na swoje właściwości musiało podlegać specjalnej obróbce

Spore wrażenie zrobiło na nas także centrum obróbcze firmy Mazak które jest w stanie samodzielnie wykonać całą zadaną pracę bez ingerencji człowieka między innymi z powodu własnego magazynu narzędzi, w którym znajdowały się min. frezy, wiertła, rozwiertaki - wszystko co potrzebne do obróbki wykonywanych przedmiotów. Maszyna sama wybiera odpowiednie narzędzie i sama je zmienia. Jest to proces całkowicie zautomatyzowany. Warto zauważyć także, że firma sama stworzyła wiele stanowisk, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę.

W kolejnym dziale hali znajdowały się maszyny spawalnicze. Jak można się było przekonać proces ten przebiegał bardzo sprawnie, a wszystkie opary spawalnicze były usuwane przy pomocy ruchomych wyciągów. Jak już do tego przywykliśmy także tutaj znalazła się pewna ciekawostka, a były nią maski spawalnicze które posiadały własną wentylację, a także specjalne szkło wizjera, które po rozpoczęciu spawania samoczynnie się zaciemniało do wcześniej ustalonej wartości.

Podczas zwiedzania hali uczestnicy wyjazdu byli mile zaskoczeni temperaturą wewnątrz, która wynosiła 20 stopni mimo, że na dworze było zaledwie kilka stopni powyżej zera. Jest to zasługa ściśle sprecyzowanego obiegu powietrza na hali które krążyło w obiegu zamkniętym. Całe powietrze jest filtrowane z zanieczyszczeń ale nie traci ciepła, przez co firma nie musi wydawać kolosalnych pieniędzy na ogrzewanie.

Wycieczka pozwoliła zobaczyć jak wygląda w praktyce produkcja ciągnika, o której dotychczas uczyliśmy się tylko teoretycznie

Ryszard Maraszkiewicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

TARGI AGROTECH 2012

Grupa czterdziestu sześciu uczniów pod opieką nauczycieli z Zespołu Szkół Rolniczo- Technicznych w Zwoleniu w dniu 17.03.2012 roku wzięła udział w XVIII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH i XII Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO w Kielcach.
Na targach uczniowie mieli możliwość spotkać się z przedstawicielami czołowych firm produkujących na rzecz rolnictwa i leśnictwa, wymienić doświadczenia, skonfrontować poglądy ale przede wszystkim dowiedzieć się o najnowszych rozwiązaniach i technologiach, które mają służyć lepszemu gospodarowaniu i uzyskiwaniu satysfakcjonujących rezultatów. Poprzez udział w targach mogli poszerzyć swoją wiedzę praktyczną, a także zapoznać się z pełnym asortymentem środków i usług oraz fachowym doradztwem rolniczym. Młodzież z dużym zainteresowaniem oglądała najnowsze maszyny i urządzenia oferowane przez wystawców. Największym powodzeniem tradycyjnie cieszyły się ciągniki rolnicze i sprzęt do uprawy gleby. Zwracano także uwagę na maszyny i urządzenia ogrodnicze.
Po smacznym obiedzie w barze Smakosz w drodze powrotnej podziwiano widoki z okien autokaru na przebudowanym odcinku drogi Skarżysko- Kielce.
Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.

Opiekun wycieczki
Ryszard Maraszkiewicz

 


 


 • Plan zajęć ogólnych 2011-2012

 • Uczniowie ZSR- T
  na AGRO SHOW 2011


  23-26 września 2011 r. w Bednarach koło Poznania odbyła się XIII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2011. Uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Rolniczo- Technicznych wraz z opiekunami: Ryszardem Maraszkiewiczem, Janem Jamką i Ewą Hołuj- Motyczką zwiedzali wystawę w dniach 23-24 września.

  W bieżącym roku w Bednarach firmy swoje prezentowało 690 wystawców z Polski i z zagranicy, miedzy innymi: Szwecji, Francji, Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Słowenii, Czech, Danii, Bułgarii, Litwy, Ukrainy i Chin.

  AGRO SHOW to wystawa, która każdemu z odwiedzających pozwala poznać bogaty asortyment towarów i usług. Możliwe są tam również spotkania z fachowcami, którzy mogą udzielić porad rolnikom. Uczniowie odwiedzając tą wystawę poszerzają swoją praktyczną wiedzę, jednocześnie miło spędzając czas. Mogą brać udział w specjalnie dla nich organizowanych turniejach sprawnościowych. W jednym z takich turniejów uczennice ZSR-T: Choroś Emilia i Adamiec Karolina zdobyły I i III miejsce.

  Dla nauczycieli szkół rolniczych zorganizowano wykład na temat: „Nowoczesne systemy sterowania stosowane w maszynach rolniczych”. Po wykładzie nauczyciele wraz z ekspertami mogli dokładnie obejrzeć nowoczesne maszyny i urządzenia rolnicze na stoiskach wystawców.

  Zarówno uczniowie jak i nauczyciele uważają wyjazd na wystawę AGRO SHOW za udany. Warto zobaczyć nowoczesne maszyny i urządzenia rolnicze tak na wystawie jak i podczas pracy, o czym świadczy chociażby 125 tysięcy odwiedzających z całej Polski.


  Opiekun wycieczki:
  Ewa Hołuj- Motyczka

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


   

UWAGA UCZNIOWIE
OSTATNICH KLAS
ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZO- TECHNICZNYCH
W ZWOLENIU!


Powiat Zwoleński ogłasza na rok szkolny 2011/2012 nabór uczniów z ostatnich klas technicznych i zasadniczych Zespołu Szkół Rolniczo- Technicznych w Zwoleniu do udziału w III i ostatniej edycji projektu „Szkolenia i doradztwo podnoszące zdolności uczniów do zatrudnienia- szansą na lepszą przyszłość” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Uczestnictwo w projekcie umożliwi podniesienie umiejętności i kwalifikacji na:
 • szkoleniach przygotowujących do egzaminów zawodowych z: przedsiębiorczości, produkcji roślinnej, zwierzęcej, ekonomiki i rachunkowości;
 • kursach w zawodzie: sprzedawca, kucharz małej gastronomii, operator maszyn skrawających, mechanik, operator pojazdów i maszyn rolniczych;
 • szkoleniach przygotowujących do egzaminów maturalnych z: matematyki, biologii, geografii, j. polskiego, j. angielskiego i j. niemieckiego.

Udział w projekcie jest nieodpłatny, a każdy jego uczestnik może wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć, na których otrzyma bezpłatne materiały i pomoce dydaktyczne.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są:
w biurze projektu- Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, ul. Władysława Jagiełły 4, pok. nr 13
oraz u nauczycieli prowadzących poszczególne szkolenia i kursy.


UCZNIOWIE NIE ZWLEKAJCIE, ZAPISZCIE SIĘ JUŻ DZIŚ!


 

II cykl projektu unijnego w Zespole
Szkół Rolniczo- Technicznych w Zwoleniu zakończony


Powiat Zwoleński zakończył realizację drugiego z trzech cykli, trzyletniego projektu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego:
„Szkolenia i doradztwo podnoszące zdolności uczniów do zatrudnienia- szansą na lepszą przyszłość”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt skierowany do uczniów ostatnich klas Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu zakładał przeprowadzenie szkoleń przygotowujących do egzaminów zawodowych, maturalnych, wyjazdów studyjnych oraz diagnozy predyspozycji zawodowych wraz z doradztwem zawodowym. W roku szkolnym 2010/2011 w powyższych formach wsparcia wzięli udział wszyscy uczniowie kończący szkołę, tj. ogółem 172 osoby.
W diagnozie predyspozycji zawodowych i doradztwie zawodowym uczestniczyło 171 uczniów, którzy otrzymali indywidualne opinie o swoich predyspozycjach zawodowych
i ścieżce przyszłej kariery zawodowej.
W szkoleniach przygotowujących do egzaminów zawodowych z przedsiębiorczości, produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki, rachunkowości, uczestniczyło łącznie 50 osób.
Uczniowie ostatnich klas zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w kursach przygotowujących do egzaminów zawodowych, tj.:
 • kucharz małej gastronomii- 15 osób (kurs w wymiarze 25 godzin zorganizowany został w Centrum Kształcenia Praktycznego w Pionkach);
 • sprzedawca- 13 osób (kurs w wymiarze 35 godzin zorganizowany w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu);
 • operator obrabiarek skrawających- 6 osób (kurs w wymiarze 40 godzin zorganizowany został w Centrum Kształcenia Praktycznego w Radomiu);
 • mechanik, operator pojazdów i maszyn rolniczych- 21 osób (kurs w wymiarze 20 godzin zorganizowano w Zespole Szkół Rolniczo- Technicznych w Zwoleniu).

W ramach wyjazdów studyjnych zapoznających z nowymi urządzeniami i technologiami- młodzież wzięła udział w następujących wycieczkach tematycznych:

 • dwudniowym wyjeździe na Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW Bednary koło Poznania,
 • Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej „AGROTECH” Kielce,
 • zwiedzaniu Zakładu Montowni Ciągników Rolniczych Jacków koło Świdnika,
 • wyjeździe do Centrum Kształcenia Praktycznego w Radomiu.

Na szkolenia przygotowujące do egzaminów maturalnych z matematyki, biologii, geografii, języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego uczęszczało 76 uczniów z klas maturalnych.

Do prawidłowej realizacji projektu zostały zakupione materiały dydaktyczne będące pomocą na prowadzonych szkoleniach.

Uczniowie ZSR- T w Zwoleniu mieli możliwość nieodpłatnego uczestnictwa w dowolnej liczbie zajęć prze siebie wybranych, na których otrzymali darmowe materiały i pomoce dydaktyczne, m. in. notesy, długopisy, podręczniki.

Zakończył się drugi etap projektów ale już teraz zachęcamy wszystkich przyszłych maturzystów i młodzież ostatnich klas szkoły zawodowej do jeszcze lepszego przygotowania się do egzaminów maturalnych i zawodowych poprzez udział w szkoleniach i kursach.

Nowa rekrutacja na rok szkolny 2011/2012 rusza już 1 września 2011 roku.

 

 

 

 

 

 

 


 UWAGA UCZNIOWIE
ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZO- TECHNICZNYCH
W ZWOLENIU!


Powiat Zwoleński ogłasza na rok szkolny 2010/2011 nabór uczniów z ostatnich klas technicznych i zasadniczych Zespołu Szkół Rolniczo- Technicznych w Zwoleniu do udziału w II edycji projektu „Szkolenia i doradztwo podnoszące zdolności uczniów do zatrudnienia- szansą na lepszą przyszłość” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Uczestnictwo w projekcie umożliwi podniesienie umiejętności i kwalifikacji na:
 • szkoleniach przygotowujących do egzaminów zawodowych z: przedsiębiorczości, produkcji roślinnej, zwierzęcej, ekonomiki i rachunkowości;
 • kursach w zawodzie: sprzedawca, kucharz małej gastronomii, operator maszyn skrawających, mechanik, operator pojazdów i maszyn rolniczych;
 • szkoleniach przygotowujących do egzaminów maturalnych z: matematyki, biologii, geografii,
  j. polskiego, j. angielskiego i j. niemieckiego.

Udział w projekcie jest nieodpłatny, a każdy jego uczestnik może wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć, na których otrzyma bezpłatne materiały i pomoce dydaktyczne.


Zgłoszenia do projektu przyjmowane są:
w biurze projektu- Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, ul. Władysława Jagiełły 4, pok. nr 13
oraz u nauczycieli prowadzących poszczególne szkolenia i kursy.


UCZNIOWIE NIE ZWLEKAJCIE, ZAPISZCIE SIĘ JUŻ DZIŚ!

Powiat Zwoleński zakończył realizację pierwszego z trzech cykli, trzyletniego projektu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego:
„Szkolenia i doradztwo podnoszące zdolności uczniów do zatrudnienia- szansą na lepszą przyszłość”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt skierowany do uczniów ostatnich klas Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu zakładał przeprowadzenie szkoleń przygotowujących do egzaminów zawodowych, maturalnych, wyjazdów studyjnych oraz diagnozy predyspozycji zawodowych wraz z doradztwem zawodowym. W roku szkolnym 2009/2010 w powyższych formach wsparcia wzięło udział ogółem 217 uczniów.
W diagnozie predyspozycji zawodowych i doradztwie zawodowym uczestniczyło 208 osób, które otrzymały indywidualne opinie o swoich predyspozycjach zawodowych i ścieżce przyszłej kariery zawodowej.
W szkoleniach przygotowujących do egzaminów zawodowych z przedsiębiorczości, produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki, rachunkowości, uczestniczyło łącznie 55 osób.
Uczniowie ostatnich klas zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w kursach przygotowujących do egzaminów zawodowych, tj.:
 • Kucharz małej gastronomii- 12 osób (kurs zorganizowano w Centrum Kształcenia Praktycznego w Pionkach);
 • Sprzedawca- 22 osoby (kurs zorganizowano w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu);
 • Operator obrabiarek skrawających- 12 osób (kurs zorganizowano w Centrum Kształcenia Praktycznego w Radomiu;
 • Mechanik, operator pojazdów i maszyn rolniczych- 20 osób (kurs zorganizowano w Zespole Szkół Rolniczo- Technicznych w Zwoleniu).

W ramach wyjazdów studyjnych zapoznających z nowymi urządzeniami i technologiami- młodzież wzięła udział w następujących wycieczkach tematycznych:

 • dwudniowym wyjeździe na Międzynarodowe Targi Hodowli Zwierząt „FARMA” Poznań- Szreniawa
 • Międzynarodowych targach Techniki Rolnej „AGROTECH” Kielce
 • zwiedzaniu Zakładu Produkcji Maszyn Rolniczych Piaski- Lublin
 • wyjeździe do Centrum Kształcenia Praktycznego w Radomiu.

Na szkolenia przygotowujące do egzaminów maturalnych z matematyki, biologii, geografii, języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego uczęszczało 80 uczniów z klas maturalnych.

Uczniowie ZSR- T w Zwoleniu mieli możliwość uczestnictwa w dowolnej liczbie zajęć prze siebie wybranych, na których otrzymali darmowe materiały i pomoce dydaktyczne.

Zakończył się pierwszy etap projektu ale już teraz zachęcamy wszystkich przyszłych maturzystów i młodzież ostatnich klas szkoły zawodowej do jeszcze lepszego przygotowania się do egzaminów maturalnych i zawodowych poprzez udział w szkoleniach i kursach.

Nowa rekrutacja rusza już 1 września 2010 roku.


 

 


 UWAGA UCZNIOWIE
OSTATNICH KLAS
ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZO- TECHNICZNYCH
W ZWOLENIU!


Powiat Zwoleński ogłasza na rok szkolny 2009/2010 nabór uczniów z ostatnich klas technicznych i zasadniczych Zespołu Szkół Rolniczo- Technicznych w Zwoleniu do udziału w I edycji projektu „Szkolenia i doradztwo podnoszące zdolności uczniów do zatrudnienia- szansą na lepszą przyszłość” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Uczestnictwo w projekcie umożliwi podniesienie umiejętności i kwalifikacji na:
 • szkoleniach przygotowujących do egzaminów zawodowych z: przedsiębiorczości, produkcji roślinnej, zwierzęcej, ekonomiki i rachunkowości;
 • kursach w zawodzie: sprzedawca, kucharz małej gastronomii, operator maszyn skrawających, mechanik, operator pojazdów i maszyn rolniczych;
 • szkoleniach przygotowujących do egzaminów maturalnych z: matematyki, biologii, geografii, j. polskiego, j. angielskiego i j. niemieckiego.

Udział w projekcie jest nieodpłatny, a każdy jego uczestnik może wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć, na których otrzyma bezpłatne materiały i pomoce dydaktyczne.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są:
w biurze projektu- Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, ul. Władysława Jagiełły 4, pok. nr 13
oraz u nauczycieli prowadzących poszczególne szkolenia i kursy.


UCZNIOWIE NIE ZWLEKAJCIE, ZAPISZCIE SIĘ JUŻ DZIŚ!

PLAN ZAJĘĆ OGÓLNYCH 2009-2010


PLAN ZAJĘĆ ZAWODOWYCH 2009-2010
 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W dniu 10 września 2009 roku pomiędzy Wojewodą Mazowieckim, a Powiatem Zwoleńskim została zawarta umowa o dofinansowanie projektu „Szkolenia i doradztwo podnoszące zdolności uczniów do zatrudnienia- szansą na lepszą przyszłość” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Okres realizacji projektu obejmuje okres od 01.10.2009 r. do 31.08.2012 r.

Projekt skierowany jest do uczniów ostatnich klas Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu i obejmował będzie:
 • diagnozę predyspozycji zawodowych i doradztwo zawodowe,
 • szkolenia przygotowujące do egzaminów maturalnych i egzaminów zawodowych,
 • wyjazdy studyjne zapoznające z nowymi urządzeniami i technologiami.

Całkowita wartość projektu wynosi 526.228,00 zł, współfinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wyniesie 457.258,00 zł, a wkład własny powiatu to kwota 68.970,00 zł.
Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza