facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Święto Kobiet w Zwoleniu

2018-03-12
A- A +A

Występy artystyczne, morze życzeń, piękny tort, kwiaty oraz słodkie upominki dla każdej z pań – tak wyglądały  uroczyste obchody Powiatowego Dnia Kobiet, które odbyły się 8 marca w Domu Kultury w Zwoleniu.

Uroczystość zainaugurował występ Krzysztofa Małka, instruktora Domu Kultury w Zwoleniu, który wyrecytował nastrojowy wiersz. Tym akcentem rozpoczęły się tradycyjne obchody Powiatowego Dnia Kobiet. Swoją obecnością uświetniły go panie pracujące zawodowo i społecznie w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu, Urzędzie Miejskim w Zwoleniu, a także przedstawicielki różnych placówek, jednostek i organizacji z terenu powiatu zwoleńskiego, a wśród nich: Bogusława Jaworska – burmistrz gminy Zwoleń, Teresa Pancerz-Pyrka – wójt gminy Kazanów, Edyta Sulima – sekretarz powiatu zwoleńskiego, Elżbieta Lange – skarbnik powiatu zwoleńskiego, Maria Kalbarczyk – skarbnik gminy Zwoleń, oraz Anna Wieczerzyńska – dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.

Jak podkreślił starosta zwoleński Waldemar Urbański, uroczyste obchody Dnia Kobiet w powiecie zwoleńskim są już tradycją. – We współczesnym świecie kobiety są doskonałymi i równoprawnymi partnerami, nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym. Dlatego cieszymy się, że możemy z nimi współpracować i wspólnie realizować wytyczone cele – mówił starosta Waldemar Urbański. – W tak ważnym dniu, jakim jest Dzień Kobiet, kieruję życzenia zarówno do przedstawicielek samorządów, jak i do wszystkich pań z terenu powiatu zwoleńskiego i życzę im spełnienia marzeń oraz sukcesów na polu zawodowym i osobistym – dodał starosta.     

Do życzeń dołączyli także: Arkadiusz Sulima – wicestarosta powiatu zwoleńskiego, Mirosław Chołuj – sekretarz gminy Zwoleń, Edward Rybak – przewodniczący Rady Powiatu oraz Paweł Sobieszek – przewodniczący Rady Miejskiej. Panowie w podziękowaniu za profesjonalizm i ogromny wkład pracy kobiet, złożyli na ręce przedstawicielek samorządów bukiety kwiatów. Każda z obecnych na uroczystości pań otrzymała tulipany i słodkie upominki.  

Warto dodać, że podczas wydarzenia dyplomem uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika została uhonorowana Elżbieta Nowakowska, emerytowana dyrektor Muzeum Regionalnego w Zwoleniu. W ten sposób doceniono jej wkład pracy na rzecz Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z okazji 10- lecia jego działalności.

Punktem kulminacyjnym obchodów Powiatowego Dnia Kobiet był pięknie przystrojony tort, który uroczyście podzieliła burmistrz Bogusława Jaworska. O część artystyczną wydarzenia zadbali: Klub Seniora Pogodna Jesień ze Zwolenia, zespół „Kompany” oraz wychowanek Domu Kultury w Zwoleniu – Radosław Suwała, który żywiołowo wykonał utwór „Sway”.

Organizatorami Powiatowego Dnia Kobiet było Starostwo Powiatowe w Zwoleniu oraz Urząd Miejski w Zwoleniu.

Mirosława Gregorczyk

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza