facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Spotkanie z Jurkiem Owsiakiem

2017-01-05
A- A +A

W dniu 4 stycznia 2017 przedstawiciele zwoleńskiego Sztabu WOŚP Robert Kukliński i Jakub Król odwiedzili siedzibę Fundacji z charakterystycznym czerwonym serduszkiem w Warszawie. Odebrali identyfikatory dla wolontariuszy, gadżety na aukcję a także wzięli udział w spotkaniu z Prezesem Fundacji WOŚP – Jerzym Owsiakiem. W spotkaniu uczestniczyli także Waldemar Urbański – Starosta Zwoleński oraz Arkadiusz Sulima – Wicestarosta, którzy osobiście podziękowali Jerzemu Owsiakowi  i Lidii Owsiak – Niedźwiedzkiej za sprzęt, jaki otrzymał zwoleński szpital w 2016r. Dzięki Fundacji osoby przebywające na oddziale Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego będącego w strukturze SPZZOZ w Zwoleniu mogą korzystać ze wsparcia w postaci:

- podnośnik elektryczny – 1 szt.
- wózek inwalidzki z podparciem – 3 szt.
- materace p/odleżynowe do leczenie odleżyn do IV° - 2 szt.
- łóżka sterowane pilotem zaopatrzone w materace – 38 szt.
- szafki przyłóżkowe – 38 szt.

Wartość sprzętu otrzymanego w ramach pomocy WOŚP wyniosła ponad 240 tys. zł.

W tym roku, 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 18 zagra w Zwoleniu pod szyldem Powiatowego Sztabu WOŚP. Kwestować będzie 118 wolontariuszy na terenie całego powiatu zwoleńskiego. Nad ich bezpieczeństwem będzie czuwać policja oraz firma „KONSALNET”.
Podobnie jak w latach ubiegłych, w kinie Świt w godz. 15:30-18:00 odbędzie się koncert połączony z licytacją, na który serdecznie zapraszamy. Będzie mnóstwo ciekawych gadżetów oraz przedmiotów, które będzie można nabyć. W tym także te unikatowe z podpisem Jurka Owsiaka. W godz. 19-20 na Placu Kochanowskiego(przed Urzędem Miasta) rozbłyśnie „Światełko do nieba”.
Wolontariusze przez cały dzień kwestowania będą mieli do dyspozycji pomieszczenia należące do OSP w Zwoleniu na ul. Lubelskiej 6. Będą mogli się tam ogrzać i zjeść ciepły posiłek.

Liczenie zebranych pieniędzy odbędzie się w godz. 14:00-19:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zwoleniu przy ul. Jagiełły 4.

Wszystkim, którzy włączają się w organizację WOŚP serdecznie dziękujemy za pomoc oraz wsparcie.

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza