facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Samorząd dla samorządu – efekty dla mieszkańców!

2018-02-12
A- A +A
Kolejne pieniądze popłyną do powiatu zwoleńskiego z przeznaczeniem na inwestycje drogowe.  Tym razem kwota ponad 1,8 mln zł pochodzić będzie z budżetu województwa mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno – gospodarczego regionu”.

      W powyższy program wspaniale wpisała się, zaplanowana przez samorząd powiatu zwoleńskiego do realizacji w 2018 r. inwestycja, „Przebudowa drogi powiatowej nr 4528W Zwoleń – Baryczka”. Projekt zakłada przebudowę prawie 6 km tej drogi w miejscowościach Przyłęk, Rudki i Baryczka i będzie stanowił uzupełnienie realizowanych wcześniej, na innych odcinkach tej drogi, przedsięwzięć modernizacyjnych. 
      Całkowita wartość  zadania wynosi ok. 3,1 mln zł,  z czego  1.843.770 zł będzie stanowiła dotacja z budżetu województwa mazowieckiego. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu powiatu zwoleńskiego (ok. 622 tys. zł), a także z budżetu Gminy Przyłęk, która jako partner projektu zaplanowała na ten cel 607 tys. zł.
      Uroczyste podpisanie umów w sprawie udzielenia dotacji z budżetu województwa mazowieckiego odbyło się dnia 9 lutego 2018 r. Z ramienia samorządu województwa mazowieckiego umowę podpisał m.in. Rafał Rajkowski Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, zaś z ramienia powiatu zwoleńskiego Waldemar Urbański Starosta Zwoleński i Arkadiusz Sulima Wicestarosta.
      Zakres prac na ok. 6 kilometrowym odcinku drogi powiatowej Zwoleń – Baryczka obejmuje wykonanie nowych warstw podbudowy i nowej nawierzchni asfaltowej jezdni, wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa na całej długości jezdni, remont wszystkich przepustów pod jezdnią, wybudowanie chodnika z kostki brukowej o łącznej długości ok. 1 km w Przyłęku i Rudkach, budowę parkingu asfaltowego przy sklepie i parkingu z kostki brukowej przy cmentarzu w Przyłęku. Ponadto projekt zakłada  wykonanie 6 peronów przystankowych z kostki brukowej i ustawienie 3 nowych wiat przystankowych, ustawienie bariery energochłonnej, a także oznakowanie poziome jezdni.
      Powyższe zadanie wpisuje się w przyjęty na kadencję 2014 - 2018 plan inwestycji drogowych i Strategię Rozwoju Powiatu Zwoleńskiego na lata 2016 - 2020 i jest kolejnym wspaniałym przykładem współpracy samorządów wszystkich trzech szczebli – wojewódzkiego (województwa mazowieckiego), powiatowego (powiatu zwoleńskiego) i gminnego (gminy Przyłęk).
 
Edyta Sulima

Sekretarz Powiatu 
Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza