facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Sala sportowa przy ul. Żeromskiego 34 w Zwoleniu zyska nowy blask – wniosek o dofinansowanie złożony

2018-04-05
A- A +A


Starostwo Powiatowe w Zwoleniu mocno stawia na edukację z zakresu wychowania fizycznego. Samorządowcy złożyli już wniosek o dofinansowanie projektu przewidującego modernizację sali  sportowej przy ul. Żeromskiego 34 w Zwoleniu. W planach jest także budowa boiska, bieżni i siłowni zewnętrznych.

Starania o dofinansowanie podjęte

Środki, o które aplikuje samorząd powiatu zwoleńskiego mają w dużej części pokryć modernizację sali sportowej przy ul. Żeromskiego 34 w Zwoleniu. Przyznawane są ramach dotacji celowej z budżetu województwa mazowieckiego z programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2018”. - Podejmujemy szeroko zakrojone działania zmierzające do pozyskania dofinansowania dla jednej z części obszernego projektu rozbudowy i modernizacji zaplecza sportowego w podległych Starostwu Powiatowemu placówkach oświatowych, Zespole Szkół Licealnych oraz Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych – powiedział Waldemar Urbański, starosta zwoleński. – Zaczynamy od sali sportowej i przyległych pomieszczeń w liceum. W ramach tego zadania aplikujemy o dofinansowanie, które może pokryć 75% kosztów tej modernizacji. Wniosek został już złożony, obecnie czekamy na decyzję. Mamy jednak plan awaryjny w razie odpowiedzi odmownej i o dofinansowanie tego zadania aplikujemy również do Ministra Sportu – poinformował starosta Waldemar Urbański.

Szeroki front robót

Modernizacja sali sportowej przy ul. Żeromskiego 34 w Zwoleniu przewiduje odnowienie głównej areny oraz zaplecza sanitarno-szatniowego.  Obiekt wykorzystywany jest zarówno do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, jak i pozalekcyjnych zajęć sportowych dla młodzieży uczęszczającej do liceum oraz gimnazjum. Obecnie jest to 300 uczniów. - Chcemy zapewnić młodzieży jak najlepsze warunki kształcenia, zwłaszcza, że osiąga ona liczne sukcesy na polu sportowym. Kultura fizyczna jest niezmiernie ważna w rozwoju młodych ludzi, dlatego potrzeba przeprowadzenia prac modernizacyjnych obiektu jest niezaprzeczalna – powiedziała Bożena Baryła, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Zwoleniu.

- Zaplanowany zakres robót przewiduje renowację parkietu na arenie oraz w sali treningowej. Pomalowane zostaną ściany i zmodernizowany ciąg komunikacyjny, schody oraz zaplecze sanitarno-szatniowe. Wymieniona będzie także stolarka drzwiowa oraz okienna w zapleczu sportowym. W projekcie ujęto również zakup drabinek i tablic z piłkochwytami. Przewidywane rozpoczęcie prac przypada na początek czerwca tego roku. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 20 października 2018 – poinformowała Renata Wólczyńska, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Zwoleniu.

W planach kolejne działania

To jednak nie koniec działań podjętych przez samorządowców powiatu zwoleńskiego, zmierzających do poprawy i rozbudowy infrastruktury sportowej w powiecie zwoleńskim. W trakcie przygotowania jest wniosek o dofinansowanie kolejnych inwestycji, który będzie skierowany do Ministra Sportu. W jego ramy ujęto budowę boiska trawiastego i remont boiska wielofunkcyjnego przy budynku Zespołu Szkół Licealnych w Zwoleniu, a także remont sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Rolniczo – Technicznych oraz sali sportowej przy zwoleńskim liceum. Warto dodać, że w planach samorządowców jest także budowa siłowni zewnętrznych przy obydwu szkołach.

Mirosława GregorczykProgram Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza