facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Są wyniki matur – uczniowie zwoleńskiego technikum na czwartym miejscu w województwie mazowieckim!

2018-07-24
A- A +A


Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu mają powody do zadowolenia. Tegoroczna matura poszła im bardzo dobrze. Pośród techników z terenu województwa mazowieckiego uplasowali się na czwartym miejscu.

80% uczniów zwoleńskiego technikum, którzy przystąpili do tegorocznej matury, zdało egzamin dojrzałości. Tym samym absolwenci szkoły powiatu zwoleńskiego uplasowali się na czwartym miejscu wyprzedzając szereg szkół technicznych pośród 41 powiatów województwa mazowieckiego. – Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z wyników, jak i poziomu na jakim zdali nasi uczniowie. Wśród maturzystów mamy osoby, które uzyskały stuprocentowy wynik z egzaminu z matematyki, co nas bardzo cieszy – informuje Arosław Jakóbik, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. - Dołożymy wszelkich starań, aby takie wyniki powtórzyły się w kolejnych latach. Absolwentom życzymy powodzenia na studiach oraz w dorosłym życiu, w które właśnie wkraczają – dodaje dyrektor.

W Liceum Ogólnokształcącym Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu egzamin maturalny zdało 84% osób przystępujących do sprawdzianu. W Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu zdawalność ukształtowała się na poziomie 83%.

Warto dodać, że w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu 11 uczniów uzyskało stuprocentowy wynik. Siedmiu z nich otrzymało maksymalną ilość punktów z języka angielskiego, trzy osoby z matematyki i jedna z języka rosyjskiego.

Ci uczniowie zwoleńskich szkół, którzy w pierwszym podejściu nie zaliczyli tylko jednego przedmiotu, mają prawo do egzaminu poprawkowego jeszcze w sierpniu tego roku. – Dużej części uczniów, którzy nie zdali, zabrakło zaledwie 1-2 punkty. Niektórzy z nich zdecydowali się odwołać od wyniku i wysłali do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie stosowne wnioski – informuje Bożena Baryła, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. - Mamy nadzieję, że absolwenci uzupełnią wiadomości, pokonają stres i w sierpniu spokojnie uzyskają pozytywny wynik egzaminu dojrzałości – dodaje dyrektor.

- Egzamin maturalny to niezwykle istotny sprawdzian wiedzy, ponieważ jego wynik często determinuje dalsze życiowe wybory. Dlatego tym, którzy mają go już za sobą gratulujemy, a uczniom, którzy podejdą do sesji poprawkowej życzymy połamania długopisów – podsumowuje Waldemar Urbański, starosta zwoleński.

Mirosława Gregorczyk

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza