facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Rekordowy 26. Finał WOŚP w powiecie zwoleńskim

2018-01-17
A- A +A

W ostatnią niedzielę, 14 stycznia 2018 r. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z całej Polski kwestowali „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Podczas 26. Finału mieszkańcy powiatu zwoleńskiego zagrali na rekord. Kwota jaką udało nam się  zebrać to aż 71 tys. zł.

Na ten sukces zapracowali przede wszystkim wolontariusze z naszych gmin, których w tym roku było blisko 120. Łączna kwota jaką udało się zebrać do puszek wyniosła prawie 60 tys. zł. Reszta pieniędzy z całej sumy pochodziła z licytacji szkolnych oraz koncertu, który odbył się na Placu Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. Mimo tego, że warunki pogodowe nie sprzyjały imprezie plenerowej, to i tak podczas głównej licytacji zebraliśmy 9 400 zł. Najwyżej wylicytowanymi przedmiotami były: kolia wraz z kolczykami i bransoletą, którą podarowała Paulina Maziarz – Miss Polski 2016 – 2 600 zł oraz koszulka reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej z podpisami naszych najlepszych szczypiornistów – 1 000 zł.

Koncert oficjalnie otworzyli Waldemar Urbański – Starosta Zwoleński, Arkadiusz Sulima – Wicestarosta, Włodzimierz Kabus – Zastępca Burmistrza Zwolenia oraz Robert Kukliński – Przewodniczący Powiatowego Sztabu WOŚP w Zwoleniu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że należy pomagać w zbieraniu pieniędzy na ten szczytny cel, bo prędzej czy później ta pomoc wraca. Przypomnijmy, że szpital w Zwoleniu w ostatnich dwóch latach otrzymał sprzęt od Fundacji o wartości ponad 400 tys. zł.

Podczas koncertu organizatorzy dla wszystkich uczestników zgromadzonych na rynku zapewnili pyszną grochówkę kiełbaski na gorąco a także pączki, kawę i herbatę. Czas pod sceną umilał DJ Piotrek. Występowały również dzieci z PSP w Zwoleniu prezentując „Taniec z chustami” oraz zespół Piątkowy Stok. Koncert tradycyjnie zakończyliśmy symbolicznym „Światełkiem do nieba”, które zapewniła firma Konsalnet.

W tym samym czasie, kiedy trwał koncert oraz licytacja na rynku, w budynku Starostwa Powiatowego w Zwoleniu trwało liczenie zebranych pieniędzy. Część puszek trafiła do nas również w poniedziałek. 

Powiatowy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziękuje wszystkim osobom oraz firmom, które zaangażowały się w organizację 26. Finału WOŚP w powiecie zwoleńskim w tym m.in:

- Zakład Budowy i Remontów Pieców Piekarniczych - Tomasz Makuch

- Piekarnia Jan Kościelniak

- Złoty Kłos Przedsiębiorstwo Przemysłu Piekarniczego – Krzysztof Chydziński

- Piekarnia Helena, s. Ryszard Głód

- Marta Janiszek i Wspólnicy Spółka Jawna „MAR-ROM”

- Zakład Masarski – Zdzisław Maciaszek

- Zakład Produkcyjno Masariczy – Stefan Ptaszek

- Hurtownia Artykułów Chemicznych – Andrzej Skawiński

- Sklep Spożywczo-Rolny – Henryk Warchoł

- Pizzeria Rozmaryn i Restauracja PROSECCO – Sylwester i Paweł Kaca

- Haryzma Zwoleń – Siłownia i Fitness Klub

- Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe – Agnieszka Gołda

- Z.U.H. LOBO – Grzegorz Paszkiewicz

- Vanilla House

- Cuda Wianki

- Forever Living Products – Agnieszka Stawarz

- Kino Helios Radom

- Medica Centrum Medyczne – Mariusz Kuśmierz

- Przygodolandia – Katarzyna Papiewska

- Polski Związek Piłki Ręcznej

- Paulina Maziarz – Miss Polski 2016

- Rower Sport – Liliana i Arkadiusz Figura

- ROSA Radom

- Azoty Puławy

- Asseco Gdynia – Filip Put i Kamila Bińkowska

- Jerzy Markiewicz i Arkadiusz Wrześniewski

- Chmurkowe Love – Dagmara Molendowska

- Magiczne Ogrody

- Zespół Playboys – Kuba Urbański

- Stowarzyszenie Zwoleń Biega – Agata i Krzysztof Cywka

- Ryłko Galeria Słoneczna Radom – Marta Król

- Mirosława Chołuj

- G&A&M Foto Stankiewicz

- kwiaciarnia Magnolia – Anna i Rafał Tomczyk

- zespół Piątkowy Stok

- Forum Młodych Ludowców

- Dom Kultury w Zwoleniu

- Pracownicy Starostwa Powiatowego w Zwoleniu

- Pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu

- Firma Konsalnet
- Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu
- Pracownicy SPZZOZ w Zwoleniu

 

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza