facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Rajd Rowerowy "Zabłyśnij na drodze" 2014

2014-06-03
A- A +A

W dniu 30 maja 2014r. spod Urzędu Miasta w Zwoleniu wyruszył Rajd Rowerowy „Zabłyśnij na drodze”. Była to już trzecia impreza realizowana w ramach projektu „Sportowe zmagania pod okiem Jana z Czarnolasu”.

Początkowo rajd miał się odbyć 3 maja, ale ze względu na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne został przełożony na 30 maja. Trasa rajdu miała około 21km i obejmowała m.in. Zwoleń, Osiny, Pałki, Mostki, Józefów, Miodne, Linów, Koszary, Jedlankę.

Wszyscy uczestnicy przed wyruszeniem otrzymali kamizelki odblaskowe, dzięki którym byli widoczni na drodze. Rowerzyści mogli czuć się bezpiecznie, ponieważ rajd zabezpieczyła zwoleńska policja oraz straż pożarna a nad zdrowiem uczestników czuwały pielęgniarki.

W miejscowości Miodne rajdowcy zwiedzili leśniczówkę oraz wzięli udział w lekcji edukacyjnej na temat przyrody występującej w powiecie zwoleńskim.

Na mecie rajdu na wszystkich czekał gorący posiłek. Rowerzyści wrócili do domów cali i zdrowi. W rajdzie udział wzięli m.in. Waldemar Urbański – Starosta Zwoleński, Bogusława Jaworska – Burmistrz Zwolenia oraz Kazimierz Wojdyło – Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu.

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza