facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Radni jednomyślni w sprawie absolutorium dla Zarząd Powiatu w Zwoleniu za 2015 rok

2016-06-29
A- A +A


Podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu w Zwoleniu najważniejszym punktem obrad było udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok. Trzynastu obecnych podczas obrad radnych zgodnie udzieliło aprobaty dla działań Zarządu Powiatu związanych z wykonaniem ubiegłorocznego budżetu.

 

Na XVI sesji Rady Powiatu w Zwoleniu, która odbyła się w dniu 27 czerwca 2016 roku najważniejszym punktem porządku obrad było rozpatrzenie sprawozdania finansowego, sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Zwoleńskiego za 2015 rok oraz informacji o stanie mienia Powiatu Zwoleńskiego za 2015 rok. Przedłożone przez organ wykonawczy sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Zwoleńskiego  za 2015 rok uzyskało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej jak również Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Zwoleniu, która na swoim posiedzeniu w dniu 11 maja 2016 roku podjęła uchwałę w sprawie wniosku o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu w Zwoleniu. Następnie wniosek Komisji Rewizyjnej został pozytywnie zaopiniowany przez Regionalna Izbę Obrachunkową. Została podjęta uchwała w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu w Zwoleniu absolutorium z tytułu wykonania  budżetu za 2015 rok. 

W głosowaniu za udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu w Zwoleniu wzięło udział 13 obecnych na sesji  radnych. Wszyscy jednogłośnie opowiedzieli się za przyjęciem uchwały w tej sprawie.

Po podjęciu tak ważnej dla Zarządu Powiatu w Zwoleniu uchwały głos zabrał Starosta Zwoleński  Waldemar Urbański. Podziękował radnym powiatu zwoleńskiego za wspólną merytoryczną pracę, której efekty widoczne są w całym powiecie, a także za ich wkład we współpracę z samorządami gminnymi, która owocuje wieloma wspólnie zrealizowanymi przedsięwzięciami. Zrozumienie przez radnych powiatu wzajemnych potrzeb przyczynia się do zrównoważonej poprawy jakości życia mieszkańców całego powiatu.  Podkreślił, że zadania, które były realizowane do tej pory i te znajdujące się w planach na najbliższe lata są odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie i nie mają zabarwienia politycznego. Wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców skutkuje trafnymi inwestycjami służącymi całej lokalnej społeczności.  Podziękował także, za sprawną i profesjonalną pracę pracowników Starostwa Powiatowego w Zwoleniu.

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji budżetu powiatu zwoleńskiego w 2015 roku, zawierające m.in. realizację dochodów, realizację wydatków, wykonanie zadań inwestycyjnych można znaleźć w Sprawozdaniu z wykonania budżetu Powiatu Zwoleńskiego za 2015 rok.

 

 

Edyta Sulima

Sekretarz Powiatu

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza