facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Powiatowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej...

2015-12-07
A- A +A

W dniu 4. grudnia odbył się Powiatowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu. W zawodach wzięło udział 8 szkół podstawowych z terenu powiatu zwoleńskiego:

- PSP Sycyna

- PSP Paciorkowa Wola

- PSP Barycz

- PSP Kowalków

- PSP Policzna

- PSP Tczów

- PSP Brzezinki Stare

- PSP Zwoleń

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali: Barbara Madej – Zastępca Dyrektora PSP w Zwoleniu Waldemar Urbański – Starosta Zwoleński, Arkadiusz Sulima – Wicestarosta, Jerzy Sowula – Etatowy Członek Zarządu, nadkom. Leszek Derlatka - I  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, asp. szt. Waldemar Kucharczyk - Kierownik Referatu Ruchu Drogowego. Gospodarzami turnieju byli uczniowie zwoleńskiej podstawówki.

Zawodnicy wszystkich szkół prezentowali wysoki poziom. Do półfinałów mogły niestety awansować tylko po dwie najlepsze drużyny z grup. Były to szkoły ze Zwolenia, Tczowa, Paciorkowej Woli oraz Brzezinek Starych. W pierwszym meczu gospodarze turnieju wygrali z zawodnikami z Brzezinek 3-0. Drugim finalistą okazała się szkoła ze Tczowa, która wygrała z podstawówką z Paciorkowej Woli również 3-0.

Mecz o trzecie miejsce był bardzo zacięty i wyrównany. Padła tylko jedna bramka i to PSP w Paciorkowej Woli stanęła na najniższym stopniu podium.

W finale spotkały się drużyny ze Zwolenia i Tczowa. Drużyna gospodarzy stworzyła wiele okazji, jednak nie potrafiła skierować piłki do bramki. Zemściło się to bardzo szybko na korzyść ekipy ze Tczowa, co poskutkowało strzeleniem dwóch bramek. Zwoleń co prawda strzelił jeszcze bramkę kontaktową, ale to drużyna kierowana przez Pawła Pietrzyka ostatecznie sięgnęła po zwycięski puchar.

Główne trofeum wręczył osobiście insp. Kazimierz Wojdyło – Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe prezenty. Nauczyciele wybrali także Najlepszego Bramkarza i Zawodnika Mistrzostw, którzy otrzymali nagrody indywidualne.

Puchary, dyplomy, bułki oraz nagrody rzeczowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Zwoleniu. Puchar za zajęcie I miejsca zasponsorowała Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu.

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza