facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Powiat zwoleński z tytułem Lidera Regionu 2018 za wykorzystanie środków unijnych!

2018-09-24
A- A +A

21 września w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody gospodarcze „Echa Dnia”. Wśród laureatów znalazł się powiat zwoleński, który na tle samorządów regionu radomskiego wyróżnił się bardzo dużą skutecznością w sięganiu po unijne środki.

Nagroda gospodarcza „Echa Dnia” przyznawana jest tym instytucjom, samorządom i organizacjom, które w swojej działalności odnoszą wyjątkowe sukcesy i skutecznie działają na rzecz lokalnej społeczności.

Miliony dla powiatu

W tegorocznym plebiscycie powiat zwoleński znalazł się w wąskim gronie liderów i otrzymał tytuł Lidera Regionu 2018 w kategorii „Samorząd – wykorzystanie środków unijnych”. - Jestem bardzo dumny, że powiat zwoleński jest w gronie liderów pozyskiwania i wykorzystania środków unijnych  na szczeblu regionu, ale także w rankingach ogólnopolskich. W minionym dwudziestoleciu na projekty pozyskaliśmy w sumie 81 milionów 600 tysięcy złotych, z czego 62 miliony 300 tysięcy złotych stanowiły środki z Unii Europejskiej. Ten niewątpliwy sukces jest owocem wytężonej pracy wielu ludzi, zespołu oddanego sprawom powiatu i dążącego do wyznaczonych celów – mówi starosta zwoleński Waldemar Urbański.

Pozyskane pieniądze to więcej inwestycji

 

Kapituła plebiscytu doceniła władze samorządowe powiatu zwoleńskiego za to, że w dążeniu do ciągłego rozwoju infrastruktury i rozwoju społecznego regionu w pierwszej kolejności opiera się na poszukiwaniu zewnętrznych środków finansowania planowanych przedsięwzięć. - Realizację kolejnych zamierzeń infrastrukturalnych zawsze wiążemy z możliwością pozyskania na nie środków zewnętrznych, w tym unijnych. Prowadzona konsekwentnie polityka oparta o zasadę współfinansowania inwestycji procentuje nie tylko ilością zrealizowanych zadań, ale także plasuje powiat zwoleński w krajowej czołówce liderów pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udowodniliśmy, że mały nie oznacza słaby. Okazało się bowiem, że większe i bogatsze od naszego powiaty zostały za nami daleko w tyle w wyścigu po unijne pieniądze – podkreśla wicestarosta Arkadiusz Sulima.

Wyróżnieni po raz trzeci

Statuetkę Lidera Regionu 2018 odebrał podczas uroczystej gali starosta zwoleński Waldemar Urbański wraz z wicestarostą Arkadiuszem Sulimą. Warto dodać, że jest to już kolejne wyróżnienie przyznane powiatowi zwoleńskiemu na przestrzeni lat przez kapitułę plebiscytu. W 2014 roku do powiatu zwoleńskiego trafiła statuetka Lidera Regionu w kategorii „Inwestycja Roku”, która została przyznana za budowę bardzo nowoczesnego budynku dydaktycznego i sali sportowej Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu. W 2017 roku powiat zwoleński otrzymał tytuł Lidera Regionu w kategorii „Powiat Przyjazny Środowisku” za realizację ogromnego, trzyletniego projektu, w ramach którego gruntowną termomodernizację przeszły cztery budynki użyteczności publicznej: szpital, przychodnia, Zespół Szkół Licealnych w Zwoleniu oraz Dom Pomocy Społecznej w Gródku.

Na gali Nagrodę Specjalną odebrała Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia za całokształt działań samorządowych.

Mirosława Gregorczyk


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza