facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Powiat zwoleński w czołówce kraju i z prestiżowym wyróżnieniem za wykorzystanie środków unijnych!

2018-10-03
A- A +A

2 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się XVI Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, podczas którego wręczono wyróżnienia dla liderów kraju w wykorzystaniu środków unijnych. W zaszczytnym gronie najskuteczniejszych samorządów Polski znalazł się samorząd powiatu zwoleńskiego, wyprzedzając tym samym 308 pozostałych powiatów!  

Samorządowcy powiatu zwoleńskiego mogą mówić o wielkim sukcesie. Powiat zwoleński zajął VI miejsce w kraju w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. podsumowującym wydatki inwestycyjne finansowane ze środków Unii Europejskiej w latach 2014-2017. - To bardzo prestiżowe wyróżnienie. Jest doskonałym zwieńczeniem wieloletnich działań samorządu powiatu zwoleńskiego na rzecz rozwoju naszego regionu. Doświadczenie i ogromna wiedza z zakresu pozyskiwania środków unijnych zaprocentowała skutecznym sięganiem do unijnej kasy, jednym z najskuteczniejszych w skali kraju – podkreśla Waldemar Urbański, starosta zwoleński. - Dzięki tym funduszom mamy dziś w powiecie wiele zakończonych inwestycji, które opiewają na wielomilionowe kwoty. Piękny budynek dydaktyczny Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych, liczne przebudowy dróg, kosztowne projekty edukacyjne i informatyczne, to tylko niektóre z wielu działań, jakie udaje się nam realizować przy wsparciu środków unijnych. Otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem tego, że jesteśmy świadomym i dobrze przygotowanym do walki o unijne pieniądze samorządem – dodaje starosta.

Wyróżnienie dla powiatu zwoleńskiego zostało wręczone podczas Gali Inwestorów Samorządowych odbywającej się w ramach Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Odebrali je: Waldemar Urbański – starosta zwoleński, Arkadiusz Sulima – wicestarosta, Elżbieta Lange – skarbnik powiatu oraz Renata Wólczyńska – kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Zwoleniu. - Samorządowe Forum Kapitału i Finansów to prestiżowe spotkanie, które od lat stanowi platformę wymiany doświadczeń samorządowców z przedstawicielami administracji państwowej i światem biznesu. Jesteśmy dumni z tego, że wytężona praca całego samorządu zaowocowała tym, że dzisiaj tu jesteśmy, jako przedstawiciele ścisłej czołówki specjalistów w wykorzystaniu środków unijnych w skali kraju i odbieramy tak prestiżowe wyróżnienie – mówi wicestarosta Arkadiusz Sulima.

Organizatorem wydarzenia była Międzykomunalna Spółka Akcyjna Municipium SA – wydawca najbardziej opiniotwórczego dla samorządów Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” oraz miesięczników „Wspólnota Mieszkaniowa” i „Pracownik Samorządowy”. Współgospodarzem spotkania było Miasto Katowice.

Mirosława Gregorczyk

 

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza