facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Powiat zwoleński sportem stoi

2019-05-06
A- A +A

Marzec i kwiecień obfitowały w wydarzenia sportowe na terenie powiatu zwoleńskiego. Odbyły się tu mistrzostwa w biegach przełajowych, w piłce ręcznej, w tenisie stołowym, a także w piłce nożnej. Nie brakowało wielkich emocji i wrażeń.

Słów uznania dla uczestników sportowych wydarzeń nie szczędził starosta zwoleński Stefan Bernaciak. - Zawody sportowe są doskonałą okazją do sprawdzenia się i zmierzenia swoich sił w danej dyscyplinie. Jednocześnie są świetną formą spędzania czasu w aktywny sposób, ale przede wszystkim szansą na integrację w sportowych duchu i poznawanie zasad rywalizacji fair play.  Dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i stanęli, czy to w blokach startowych biegów, czy na boiskach i wzięli udział w zorganizowanych w ostatnim czasie zmaganiach sportowych. Dziękuję również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tych wydarzeń, a trzeba podkreślić, że na terenie powiatu zwoleńskiego działo się naprawdę dużo – mówi starosta zwoleński Stefan Bernaciak.      

Pobiegli na czas

20 marca w Jasieńcu Soleckim odbył się coroczny bieg dla uczniów z terenu powiatu zwoleńskiego – Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. W blokach startowych ustawiło się około 200 uczestników!

Biegacze wystartowali w pięciu kategoriach wiekowych w podziale na płeć. Wśród dziewcząt z klas V szkół podstawowych najlepsza okazała się Wiktoria Spytek. Drugie miejsce zdobyła Zuzanna Maruda, a trzecie Julia Kopeć. Wśród chłopców z klas V na najwyższym miejscu podium stanął Szymon Seremak. Na drugim miejscu znalazł się Jan Knieć, a na trzecim Piotr Szczepanik.

W kategorii klas VI szkół podstawowych wśród dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Amelia Tarnowska, drugie Julia Kałużyńska, a trzecie Martyna Małecka. Wśród chłopców najszybciej pobiegł Aleksander Suwisz. Drugi na mecie zjawił się Jakub Brozek, a trzeci Tomasz Jóźwik.

W kategorii klas VII szkół podstawowych pierwsze miejsce dziewcząt zdobyła Natalia Borek, drugie Iga Cholewa, a trzecie Katarzyna Rojek. Wśród chłopców najlepszy okazał się Marcel Szymański. Drugie miejsce zajął Bartosz Kowalczyk, a trzecie Bartosz Domagała.

Kolejną kategorią, w której swoje siły zmierzyli młodzi zawodnicy były klasy VIII szkół podstawowych. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria Paczka. Drugie miejsce zajęła Amelia Suwisz, a trzecie Aleksandra Balaszczyk. Wśród chłopców na najwyższym miejscu podium stanął Adam Jaskólski, na drugim Paweł Przepiórka, a na trzecim Mateusz Baran.

W kategorii klas III szkół gimnazjalnych wśród dziewcząt zwyciężyła Martyna Tyburska. Drugie miejsce zdobyła Magdalena Molenda, a trzecie Wiktoria Matyga. Wśród chłopców pierwszy na metę dobiegł Jakub Kuś, zaraz za nim uplasował się Kacper Gregorczyk, a na trzecim miejscu znalazł się Dawid Stępień.

Laureaci biegów, którzy stanęli na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Zagrali w ręczną

22 marca w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadpodstawowych.

Najwyższe miejsce podium w kategorii dziewcząt wywalczyły uczennice Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu.

W kategorii chłopców również triumfowali uczniowie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleni, którzy stanęli na pierwszym miejscu podium. Drugie miejsce przypadło uczniom Liceum Ogólnokształcącemu ze Zwolenia.

Drużyny otrzymały puchary, a najlepsi zawodnicy i bramkarze pamiątkowe statuetki.

Mistrzostwa w tenisie stołowym

5 marca w szkole w Kazanowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Rocznik 2003-2005 i Szkół Podstawowych. 

W kategorii roczników 2003-2005 wśród dziewcząt na najwyższym miejscu podium stanęli zawodnicy Państwowej Szkoły Podstawowej z Tczowa. Drugie miejsce zdobyło Państwowe Gimnazjum z Wólki Zamojskiej, a trzecie PSP z Kaznowa.

Wśród chłopców z rocznika 2003-2005 najlepsza okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa z Kazanowa. Drugie miejsce przypadło PSP z Grabowa, a trzecie PSP z Tczowa.

W kategorii szkół podstawowych dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa z Brzezinek. Drugie miejsce wywalczyła PSP z Łaguszowa, a trzecie PSP z Kowalkowa.

W kategorii szkół podstawowych chłopców na najwyższym miejscu podium stanęła Publiczna Szkoła Podstawowa z Kazanowa. Na drugim uplasowała się PSP z Grabowa, a na trzecim PSP z Brzezinek.

Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali puchary.

Piłka nożna na wysokim poziomie

3 kwietnia w kompleksie sportowym Orlik w Zwoleniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców Rocznik 2003-2005 i Szkół Podstawowych.

Pierwsze miejsce w sportowych zmaganiach chłopców rocznika 2003-2005 zdobyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej z Tczowa. Drugie miejsce wywalczyła drużyna PSP ze Zwolenia, a trzecie Publiczne Gimnazjum z Przyłęku.

Wśród drużyn szkół podstawowych najlepszy okazał się team z Publicznej Szkoły Podstawowej z Tczowa. Drugie miejsce zdobyła drużyna z PSP ze Zwolenia, a trzecie PSP z Zakrzówka.

Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary.

Mirosława Gregorczyk

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza