facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Powiat Zwoleński przystąpił do rządowego wieloletniego programu kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem”

2017-12-01
A- A +A

Powiat Zwoleński przystąpił do rządowego wieloletniego programu kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem”, w zakresie:

1)    przygotowania i utrzymania miejsca w bursach lub internatach dla uczennic w ciąży, w formie odrębnego – jednoosobowego pokoju, w którym zapewnione zostaną maksymalnie komfortowe warunki pobytu uczennicy do czasu urodzenia dziecka (zadanie 1.5, Priorytet I Programu: Wsparcie dla kobiet w ciąży i ich rodzin). Realizacja zadania przez Zespół Szkół Rolniczo- Technicznych w Zwoleniu.

2)    zapewnienie realizacji zadań wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego na obszarze powiatu oraz doposażenie placówki pełniącej funkcję tego ośrodka (zadanie 2.4, Priorytet II Programu: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i jego rodziny). Realizacja zadania przez Poradnie Psychologiczno- Pedagogiczną w Zwoleniu.

Łączna dotacja celowa na lata 2017-2021 wynosi 117 680 zł, z czego dla ZSR-T w Zwoleniu- 6 200 zł, zaś dla PPP w Zwoleniu 15 000 zł na dofinansowanie wyposażenia ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego w środki dydaktyczne oraz 96 480 zł m.in. na organizację wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza