facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Powiat zwoleński nie zwalnia tempa

2018-01-05
A- A +A

Mamy powód do zadowolenia! Kolejny wniosek powiatu zwoleńskiego otrzyma dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019. Przyznano nam kwotę 644.509 zł na przebudowę drogi powiatowej Kazanów - Kopiec w miejscowości Kazanów (ul. Kościelna) oraz Miechów.

Na drogach powiatu zwoleńskiego zwalniają tylko kierowcy, ale niż za sprawą złego stanu technicznego dróg, bo ten z roku, na rok, jest coraz lepszy, a ze względu na wymagane przepisami ruchu drogowego ograniczenia prędkości. Powiat zwoleński zaś nie zwalnia tempa i od kilku lat realizuje swoje plany dotyczące rozwoju infrastruktury drogowej, starając się pozyskiwać na ten cel środki z wszystkich dostępnych źródeł. Ważne miejsce w tych działaniach zajmuje także wzorcowa współpraca z samorządami gminnymi z terenu naszego powiatu.

Pod koniec ubiegłego roku dotarła do nas informacja, że złożony przez Powiatowy Zarząd Dróg w Zwoleniu wniosek, dotyczący przebudowy drogi powiatowej Kazanów - Kopiec w miejscowości Kazanów (ul. Kościelna) oraz Miechów, znalazł się na 12 miejscu listy projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w bieżącym roku. Ogółem na Mazowszu na liście rankingowej Wojewody Mazowieckiego znalazło się 20 samorządów powiatowych i 28 samorządów gminnych.

To jedna z ważniejszych inwestycji w budżecie powiatu na 2018 rok. Jej koszt został oszacowany na kwotę 1.303.164 zł. Zakres rzeczowy obejmuje rozebranie istniejących krawężników, obrzeży, nawierzchni bitumicznej oraz nawierzchni chodników i  zjazdów, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi, poszerzenie jezdni do wymaganej szerokości, budowę chodników, rozbudowę istniejącej kanalizacji deszczowej,  odtworzenie rowu otwartego (na odcinku wyspy rozdzielającej – krytego) i wykonanie poboczy utwardzonych.

Przewidziano również poprawę bezpieczeństwa poprzez wykonanie nowych elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego - wykonanie progu zwalniającego w postaci wyniesionego przejścia dla pieszych przy szkole (wraz z aktywnym znakiem) oraz wykonanie wyspy rozdzielającej (azylu) na wlocie do miejscowości (wraz z jego podświetleniem) w celu spowolnienia ruchu samochodowego na terenie zabudowanym.

Inwestycja ta ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców gminy Kazanów. Na terenie objętym inwestycją występuje obszar zabudowany (ścisłe centrum miejscowości Kazanów). W otoczeniu drogi znajduje się zwarta zabudowa domów jednorodzinnych, budynki użyteczności publicznej, szkoła, kościół oraz liczne placówki handlowo usługowe.

 Edyta Sulima
Sekretarz Powiatu


Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza