facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Powiat Zwoleński Liderem Regionu 2017 w kategorii Powiat Przyjazny Środowisku

2017-09-27
A- A +A


Już po raz drugi w historii Powiat Zwoleński został nagrodzony  tytułem Lidera Regionu przyznawanym dla najlepszych firm i samorządów regionu radomskiego. Do tytułu i nagrody otrzymanej w 2014 roku w kategorii Inwestycja Roku dołączyła tegoroczna, przyznana w kategorii Powiat Przyjazny Środowisku.

W dorocznym konkursie organizowanym po raz jedenasty przez redakcję „Echa Dnia” uhonorowano te firmy i instytucje, które w 2017 roku wniosły wkład w rozwój gospodarczy naszego regionu, a także podejmowały skuteczne działania na rzecz środowiska. Nagrodzono też samorządy i organizacje, które dla lokalnej społeczności robią więcej, niż wynika to  z ich podstawowych zadań i obowiązków.

Wśród nagrodzonych samorządów znalazło się 8 gmin z regionu radomskiego i Powiat Zwoleński, który jako jedyny  powiat w regionie otrzymał w tym roku tytuł Lidera.

Kapituła Nagrody Gospodarczej Liderzy Regionu 2017, której honorowymi członkami byli: Adam Bielan Wicemarszałek Senatu RP, Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego i Rafał Rajkowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego doceniła prospołeczne i proekologiczne działania inwestycyjne samorządu powiatu zwoleńskiego.

Wiosną 2017 roku powiat zwoleński zakończył ogromny, trzyletni projekt, w ramach którego gruntowną termomodernizację przeszły cztery ważne budynki użyteczności publicznej: Szpital. Przychodnia Rejonowa SPZZOZ, Zespół Szkół Licealnych w Zwoleniu oraz Dom Pomocy Społecznej w Gródku. Kosztem prawie 7,7 mln zł przeprowadzono prace termomodernizacyjne wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, wymianą źródła zasilania w ciepło, modernizacją instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania, wymianą grzejników, montażem zaworów termostatycznych, wymianą istniejących opraw oświetlenia na oprawy typu LED, montażem systemów zarządzania energią w budynkach oraz montażem ogniw fotowoltaicznych, pozwalających na produkcję własnej energii elektrycznej. Dodatkowo na budynku szpitala zostały zamontowane kolektory słoneczne.

Dnia 22 września 2017 r. podczas uroczystej Gali w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu Starosta Zwoleński Waldemar Urbański odebrał statuetkę i tytuł Lidera Regionu 2017 w kategorii Powiat Przyjazny Środowisku.  W uroczystości wziął także udział Arkadiusz Sulima Wicestarosta i Elżbieta Lange Skarbnik Powiatu.

Dziękując za tak ogromne wyróżnienie i przyznanie drugiego w historii powiatu tytułu Lider Regionu Starosta Zwoleński Waldemar Urbański podziękował wszystkim, którzy  swoją pracą przyczynili się do  powstania tych inwestycji i pozyskania na ten cel środków zewnętrznych w kwocie prawie 6 mln złotych. Wyraził nadzieję, że wysiłki samorządu powiatu zwoleńskiego na rzecz ochrony środowiska zostaną docenione przez obecne i przyszłe pokolenia mieszkańców powiatu zwoleńskiego. Podkreślił także, iż zrealizowany projekt poprawił efektywność energetyczną, ograniczył emisję CO2 i pozwolił na produkcję energii ze źródeł odnawialnych. Na koniec zauważył, że ciężka praca jest drogą do osiągania sukcesów, które służą całej lokalnej wspólnocie powiatowej. Złożył także gratulacje wszystkim tegorocznym laureatom, a w sposób szczególny Tomaszowi Adamcowi Wójtowi Gminy Policzna za zdobycie tytułu Lider Regionu 2017 w kategorii Gmina Przyjazna Środowisku.

 

Edyta Sulima
Sekretarz Powiatu

 

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza