facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Posiedzenie Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej w Zwoleniu

2019-04-02
A- A +A

W dniu 26 marca 2019 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zwoleniu odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej w Zwoleniu. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Powiatowej MIR w Zwoleniu Pan Władysław Piorun.


Na początku obrad głos zabrał Stefan Bernaciak - starosta zwoleński. W swoim wystąpieniu omówił najważniejsze sprawy i zadania,  jakie realizuje obecnie Zarząd Powiatu w Zwoleniu, m.in. tematy dotyczące służby zdrowia, w tym przebudowy szpitala,  pogotowia ratunkowego, nowo otwieranego gabinetu stomatologicznego dla młodzieży z LO i ZSRT i innych szkół i przedszkoli z terenu gminy Zwoleń, czy też drogownictwa. Poinformował zebranych o realizowanych i zaplanowanych w najbliższym czasie inwestycjach, a także o sytuacji finansowej i organizacyjnej w SPZZOZ oraz bieżącej działalności powiatu zwoleńskiego.

Podczas spotkania poruszone zostały również problemy odnoszące się do ASF, w tym aktualne zalecenia, które omówił przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Zwoleniu. W tej części spotkania głos zabrał Pan Sławomir Okoń – Nadleśniczy Nadleśnictwa Zwoleń, który przedstawił m.in. działania służby leśnej i myśliwych w walce z ASF – chorobie przenoszonej przez dziki. Uczestnikom spotkania przekazano praktyczne wskazówki w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich.

Stan sanitarny na terenie powiatu zwoleńskiego omówiła Pani Teresa Kacperczyk–Baran - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zwoleniu.

Reprezentant Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zwoleniu przedstawił bieżące informacje na temat zasad opłacania składek i ubiegania się o świadczenia przez rolników, zaś przedstawiciel Biura Powiatowego ARMiR zasady przyznawania płatności bezpośrednich w roku 2019.

Końcowa część posiedzenia poświęcona była na informacje przedstawiciela Zarządu Mazowieckiej Izby Rolniczej o bieżących działaniach Izby, a także na dyskusję i przyjęcie wniosków.

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza