facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Piętnaście lat minęło - Jubileusz Powiatu Zwoleńskiego

2014-05-19
A- A +A
Obchody jubileuszowe 15 lat powiatu zwoleńskiego zostały zorganizowane w dniu 2 maja 2014 r. Uroczystość stała się okazją do podsumowania działalności i wspomnień, ale także do zaprezentowania dokonań i planów na przyszłość. Poprzedziło ją podpisanie Aktu Budowy szkoły i sali sportowej Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu, największej inwestycji w dotychczasowej historii powiatu.
 
W dniu 2 maja 2014r. w Zespole Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu swój jubileusz 15 lat działalności świętował Powiat Zwoleński. Obchody jubileuszowe poprzedziła historyczna uroczystość podpisania Aktu Budowy szkoły i sali sportowej Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu.
Uroczystość zgromadziła wielu zacnych gości: Jarosława Kalinowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego, Jacka Kozłowskiego Wojewodę Mazowieckiego, Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, Dariusza Piątka Wicewojewodę, Leszka Ruszczyka Wicemarszałka. Wśród przybyłych gości znaleźli się również Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Zbigniew Gołąbek, Andrzej Łuczycki, Leszek Przybytniak i Leszek Rejmer, Zbigniew Banaszkiewicz Zastępca Prezesa ARMiR, Zofia Stypińska Zastępca Dyrektora Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rafał Rajkowski Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Na uroczystości nie mogło zabraknąć Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej, Wójtów: Mariana Karolika, Mariana Kuś, Stanisława Pająka i Andrzeja Wolszczaka, a także radnych powiatu zwoleńskiego wszystkich czterech kadencji, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu oraz szefów powiatowych inspekcji i straży.
Jubileuszowe spotkanie prowadziła Edyta Sulima Sekretarz Powiatu, która na wstępie zaznaczyła, że w kontekście obchodów 10 lat uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej można śmiało powiedzieć, że w rozwój i metamorfozę Polski i województwa mazowieckiego, dzięki środkom unijnym, bardzo dobrze wpisuje się również Powiat Zwoleński.
Przemówienie inaugurujące wygłosił Edward Rybak Przewodniczący Rady Powiatu w Zwoleniu, po czy głos zabrał Waldemar Urbański Starosta Zwoleński, który przedstawił dokonania i osiągnięcia powiatu zwoleńskiego. Podkreślił on, że z całą stanowczością należy stwierdzić, iż samorząd powiatowy nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. W swoim wystąpieniu podsumował pracę wszystkich 4 kadencji Rady Powiatu Zwoleńskiego, w których miał zaszczyt pracować jako Wicestarosta, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, a obecnie Starosta. Swoje wystąpienie poparł prezentacją slajdów.
Święto samorządu powiatu zwoleńskiego stało się również okazją do nagrodzenia i wyróżnienia zwoleńskich samorządowców. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyznał Medale Pamiątkowe PRO MAZOVIA za całokształt działalności zawodowej, społecznej i publicznej, która wybitnie przyczyniła się do rozwoju Mazowsza dla Pana Waldemara Urbańskiego Starosty Zwoleńskiego i Pani Bogusławy Jaworskiej Burmistrz Zwolenia. Uroczyste uhonorowanie tych osób było wielkim świętem lokalnej samorządności.
Ponadto Marszałek Województwa Mazowieckiego przyznał z okazji 15-lecia Powiatu Zwoleńskiego i wręczył osobiście Dyplomy Uznania za zasługi na rzecz rozwoju województwa mazowieckiego dla następujących osób:
1. Edward Rybak
2. Arkadiusz Sulima
3. Maria Adamiec
4. Stanisław Bartosiewicz
5. Stefan Bernaciak
6. Piotr Fijołek
7. Mirosław Madejski
8. Jerzy Koziński
9. Jerzy Sowula
10. Jan Mazurkiewicz
11. Jan Chołuj
12. Jan Nowakowski
13. Jan Madej
14. Jan Pęksyk
15. Marian Karolik
16. Marian Kuś
17. Stanisław Pająk
18. Andrzej Wolszczak
19. Elżbieta Lange
20. Edyta Sulima
21. Renata Wólczyńska.

W dalszej części uroczystości głos zabrali Jarosław Kalinowski Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jacek Kozłowski Wojewoda Mazowiecki i Zofia Stypińska Zastępca Dyrektora Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Bardzo ważne miejsce w programie obchodów jubileuszowych stanowiło wręczenie szczególnych podziękowań dla Radnych Rady Powiatu Zwoleńskiego I, II, III i IV kadencji za mądre decyzje służące rozwojowi powiatu i poprawie jakości życia jego mieszkańców. Listy gratulacyjne dla przybyłych byłych i obecnych radnych wręczali Waldemar Urbański Starosta Zwoleński, Edward Rybak Przewodniczący Rady Powiatu w Zwoleniu i Arkadiusz Sulima Wicestarosta. Za swoją pracę w Radzie Powiatu Zwoleńskiego I, II i III kadencji odznakę zasłużony z herbem powiatu otrzymał były Starosta Zwoleński trzech poprzednich kadencji Jerzy Koziński, który podziękował za to wyróżnienie i wyraził wyrazy uznania za kontynuowanie działań dotyczących budowy nowej szkoły rolniczej.
Podziękowania za pomoc i wsparcie służące sukcesom powiatu otrzymali także Jarosław Kalinowski Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jacek Kozłowski Wojewoda Mazowiecki i Dariusz Piątek Wicewojewoda, Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego i Leszek Ruszczyk Wicemarszałek.
Nie mogło również zabraknąć wyrazów uznania na ręce Bogusławy Jaworskiej Burmistrz Zwolenia, Mariana Karolika Wójta Gminy Kazanów, Mariana Kuś Wójta Gminy Przyłęk, Stanisława Pająka Wójta Gminy Policzna i Andrzeja Wolszczaka Wójta Gminy Tczów za bardzo dobrą współpracę z samorządami gminnymi, która przekłada się na rozwój naszych lokalnych wspólnot.
Z kolei wyrazy uznania za wysoką jakość usług świadczonych przez jednostki organizacyjne powiatu otrzymali kierownicy tych jednostek w osobach: Honorata Dziwisz Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych, Ewa Kraczkowska Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, Barbara Śliwa Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Arosław Jakóbik Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych, Krzysztof Jarosz Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, Antoni Kozanka Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Romuald Paklerski Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gródku.
Miłym akcentem na zakończenie wspólnego świętowania był tort jubileuszowy z pięknym herbem powiatu zwoleńskiego, którym częstowali Członkowie Zarządu Powiatu w Zwoleniu, życząc sobie i wszystkim gościom dalszych sukcesów i wytrwałości w pracy na rzecz rozwoju Powiatu Zwoleńskiego – Ziemi Jana Kochanowskiego.

Edyta Sulima
Sekretarz Powiatu

 
Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza