facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Piękny bal studniówkowy zwoleńskich licealistów. Zabawa trwała całą noc!

2019-01-28
A- A +A

26 stycznia w Dworku Anna w Podgórze odbył się wyjątkowy bal – studniówka maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. Na sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu bawili się uczniowie trzech klas maturalnych wraz z osobami towarzyszącymi. Były podziękowania dla pracowników szkoły, serdeczne życzenia dla abiturientów, a przy tym mnóstwo wzruszających chwil i szampańska zabawa!

W imieniu rodziców

Tradycyjny bal studniówkowy rozpoczął się częścią oficjalną, czyli przemówieniami poszczególnych osób. Jako pierwszy głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców Marcin Genca, który powitał zarówno dyrektor zwoleńskiego liceum Bożenę Baryłę, jak i zaproszonych gości: wicestarostę Waldemara Urbańskiego, przewodniczącego Rady Powiatu w Zwoleniu Piotra Fijołka, sekretarz powiatu Edytę Sulimę, burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimę i zastępcę burmistrza Zwolenia Grzegorza Molendowskiego, a także pracowników szkoły, rodziców i przede wszystkim maturzystów.

– Dzisiejszy wieczór jest wyjątkowy. Wzruszenie odbiera głos i trudno uwierzyć, że dzieci, które nie tak dawno prowadziliśmy za rękę do pierwszej klasy szkoły podstawowej, w tej chwili przekraczają próg dorosłości – mówił Marcin Genca. - Kochani maturzyści, chciałbym przytoczyć tu piękne, łacińskie przysłowie, które brzmi „per aspera ad astra”, co znaczy przez trudy do gwiazd. W imieniu rodziców życzę wam, aby tych trudów było jak najmniej, a gwiazdy zabłysły na firmamencie waszego życia – dodał Marcin Genca.

Wzruszające  wspomnienia

Wzruszenia w swoim przemówieniu nie kryła dyrektor LO w Zwoleniu Bożena Baryła. - Na naszych szkolnych spotkaniach mówiliśmy o odwadze, nauce, prawdzie oraz miłości i wierzę, że ta wiedza zostanie z wami na zawsze. Wielokrotnie powtarzałam i powiem to też dziś, jesteście pokoleniem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego walczcie o swoje i spełniajcie marzenia – mówiła dyrektor Bożena Baryła. – Taka noc, jak ta dzisiejsza, zdarza się tylko raz w życiu. Noc wypełniona zabawą, tańcem, a przede wszystkim wielką radością. Życzę wam, aby ten bal był niezapomniany, a wasza dzisiejsza elegancja, zawsze waszym stylem. Wspaniałej zabawy! – dodała dyrektor.

Moc życzeń dla maturzystów

W stronę abiturientów popłynęło mnóstwo życzeń od przybyłych gości. W imieniu starosty Stefana Bernaciaka i całego samorządu powiatu zwoleńskiego głos zabrał wicestarosta Waldemar Urbański. – Drodzy maturzyści, padło tu wiele pięknych słów pod którymi można się śmiało podpisać. Oprócz najlepszych życzeń przyjmijcie też podziękowania za to, że wielokrotnie mogliśmy spotykać się w waszej szkole podczas ważnych wydarzeń i akademii – mówił wicestarosta Waldemar Urbański. - Już za sto dni zdobędziecie paszport w dorosłe życie, świadectwo dojrzałości, które pozwoli wam wyruszyć w świat i podejmować naukę na wymarzonych uczelniach. Życzę wam, aby był to udany krok w dorosłość, a dzisiejsza noc była niezapomniana i pełna pięknych przeżyć. Niech ta zabawa będzie prawdziwie szampańska, a wspomnienia o niej trwają jak najdłużej – dodał wicestarosta.

Do życzeń dołączył także burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. – Są takie dni w życiu każdego człowieka, które chciałoby się zatrzymać, które uskrzydlają i dodają blasku codzienności. I do nich należy właśnie dzisiejszy wieczór, długo wyczekiwany przez was bal studniówkowy. Przed wami jeszcze sto dni, aż, albo tylko sto dni wzmożonej pracy i najważniejszy egzamin w życiu, który otwiera drzwi do wymarzonych uczelni. Życzę wam, aby jego wynik był jak najlepszy. Ale dzisiaj jest dzień zabawy, beztroski i radości, dzień, na który tak długo czekaliście. Dlatego życzę wam szalonej zabawy do białego rana – mówił burmistrz Arkadiusz Sulima.

Kwiaty i podziękowania

Po okolicznościowych przemówieniach przedstawiciele rady uczniowskiej wręczyli bukiety kwiatów zaproszonym gościom.

Jak sami uczniowie podkreślali, studniówkowy wieczór, to początek ich dalszej wędrówki ku dorosłości i jednocześnie doskonała okazja, aby podziękować tym, którzy ich do tej dorosłości przygotowali. - Chcemy serdecznie podziękować dyrekcji naszej szkoły oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom za możliwość kształcenia się w dogodnych warunkach oraz za opiekę i troskę okazaną w czasie naszej edukacji. Szczególne podziękowania należą się naszym wychowawcom, którzy opiekowali się nami przez lata, pokazując właściwe rozwiązania, otwierając umysły i przygotowując do dorosłości. Ale w naszych sukcesach i porażkach zawsze towarzyszyli nam wszyscy nauczyciele. Pragniemy podziękować im za przekazaną wiedzę, za wyrozumiałość i cierpliwość – mówili maturzyści.

Po wręczeniu symbolicznych bukietów kwiatów wychowawcom i nauczycielom, abiturienci podziękowali także wszystkim tym, bez których ten bal nie mógłby się odbyć - rodzicom.

Poloneza czas zacząć!

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozpoczęcie zabawy dostojnym, staropolskim tańcem - polonezem. W jego podniosłą atmosferę wprowadziły słowa znanego wieszcza Adama Mickiewicza zacytowane przez uczniów szkoły. Po tej podniosłej chwili, szkolnej tradycji stało się zadość, padły uroczyste i długo wyczekiwane słowa wypowiedziane przez dyrektor szkoły: „poloneza czas zacząć!”. Po nim zabawa trwała do białego rana.

Mirosława Gregorczyk

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza