facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Noś odblaski!!!

2014-10-24
A- A +A
Od września b.r. wszyscy piesi poza terenem zabudowanym i po zmroku muszą mieć elementy odblaskowe
W myśl nowelizacji „Prawa o ruchu drogowym” od września b.r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu drogą poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Do tej pory obowiązek noszenia odblasków  miały jedynie dzieci do 15 roku życia.
Obecnie pieszy będzie mógł się poruszać po zmierzchu bez elementów odblaskowych jedynie:
•    po drodze przeznaczonej wyłącznie dla niego,
•    po chodniku,
•    w strefie zamieszkania.
Osobom nie stosującym się do nowych przepisów grozi mandat od 20 do 500 złotych.
Policja zwraca uwagę na fakt, że pieszy poruszający się po zmierzchu  nieoświetloną drogą bez odblasków jest praktycznie niewidoczny. Osoba kierująca pojazdem jest w stanie zauważyć takiego pieszego dopiero z odległości ok. 20 metrów. Natomiast gdy pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 m.
Wystarczy posiadać jeden element odblaskowy taki jak kamizelka, czapka, opaska, breloczek, naklejka, wstawki odblaskowe odzieży i obuwia itp.


 
Więcej informacji dostępnych na stronie internetowej:
 
http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/noszenie-odblaskow-po-zmroku-to-juz-obowiazek,62499.html

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza