facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

„NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”

2014-05-05
A- A +A
Starostwo Powiatowe w Zwoleniu przyłącza się do kampanii społecznej „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”, zainicjowanej po raz kolejny przez Wojewodę Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Strazy Pozarnej.  
Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na skalę problemu, wzmozenie działań prewencyjnych oraz edukację społeczną związaną z zagrozeniami powodowanymi wypalaniem traw. Przypominamy, ze podstawowe niebezpieczeństwa wynikające z wypalania traw to:
1)    zagrozenie dla zdrowia i zycia ludzi oraz ich dorobku - często całego zycia,
2)    zagrozenie dla środowiska naturalnego - wyjałowienie gleby, śmierć lokalnej flory i fauny, zanieczyszczenie atmosfery,
3)    utrata dopłat przez rolników,
4)    angazowanie jednostek strazy pozarnej, gdzie w tym samym czasie moze być potrzeba ich udziału dla ratowania zdrowia i zycia ludzkiego, wysokie koszty prowadzonych działań.
Dlatego zwracamy się z prośbą o wspólne podjęcie działań, które pozwolą dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców Naszego Powiatu (przede wszystkim do dzieci,  młodziezy, rolników, właścicieli nieuzytków oraz działek rekreacyjnych) i spowodują ograniczenie groźnego - zupełnie niepotrzebnego procederu.   
Więcej informacji dostępnych na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie w zakładce „STOP! Wypalaniu traw”.

http://mazowieckie.pl/pl/urzad/urzad-wojewodzki/wojewodztwo/stop-wypalaniu-traw-na/12428,Wypalanie-traw-jest-niebezpieczne-nieoplacalne-szkodliwe-i-karalne.html

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza