facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

NASZA kolej na sukces – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu

„NASZA kolej na sukces – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu"

  

  

 

 

  

  

  

  

 

 


 

 

Projekt wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży uczęszczającej do Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu dobiega końca.

Z końcem roku szkolnego dobiegły końca zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze oraz zajęcia ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych i zainteresowań prowadzone w ramach projektu „ NASZA kolej na sukces – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu". Projekt realizowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
W projekcie oprócz dodatkowych zajęć dydaktyczno – wyrównawczych oraz zajęć ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych i zainteresowań z: j. obcych, historii, biologii, j. polskiego, matematyki, geografii, chemii, wos-u i fizyki prowadzone było poradnictwo i doradztwo zawodowe dla uczennic i uczniów uczęszczających do klas trzecich. Ponadto zostały zorganizowane 3 wycieczki:
 • Lublin – UMCS oraz Puławy – Państwowy Instytut Weterynarii,
 • Świerk – Instytut Energii Atomowej,
 • Lublin – Kazłówka – zwiedzanie Pałacu Zamoyskich, obejrzenie wystawy w Galerii Sztuki Socrealizmu,
Dla prawidłowej realizacji zaplanowanych działań zostały zakupione pomoce dydaktyczne, m.in. laptop, drukarka, telewizor, projektor, ekran projektowy , odtwarzacze CD i DVD, mikroskop z projektorem, słowniki multimedialne, modele atomów, zestawy odczynników.
W projekcie trwającym od października 2010 roku do czerwca 2011 roku łącznie wzięło udział 459 osób.

Młodzież uczestnicząca w zajęciach otrzymała teczki, długopisy oraz pomoce dydaktyczne.
Całkowity koszt projektu to 329.670,00 zł z czego dofinansowanie z EFS stanowi kwota 306.180,00 zł, a 23.490,00 zł - wkład własny Powiatu Zwoleńskiego.

 

 

 

 

 

 

Śladami historii …”-
wycieczka młodzieży Zespołu Szkół Licealnych w Zwoleniu


W dniu 27 maja 2011 roku grupa 31 uczniów ZSL w Zwoleniu z kl I i II wraz z opiekunami: P. Bożeną Baryłą, P. Małgorzatą Wróbel oraz P. Bogdanem Bernatem wyjechała na jednodniową wycieczkę na Lubelszczyznę w ramach projektu „Nasza kolej na sukces- wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. To już ostatnia wycieczka w ramach realizowanego przez Powiat Zwoleński projektu.Pierwszym przystankiem na trasie wyjazdu była Kozłówka, gdzie znajduje się Muzeum Zamoyskich jedyne na Lubelszczyźnie muzeum– rezydencja. Mieści się ono w XVIII-wiecznym zespole pałacowo- parkowym, należącym do rodzin Bielińskich i Zamoyskich. Jest to najlepiej zachowana rezydencja magnacka w Polsce i jedna z nielicznych w Europie z tak autentycznym, niemal kompletnym wyposażeniem.
Na teren siedziby Zamoyskich zwiedzający weszli bramą utrzymaną w neobarokowej stylistyce, ze wspaniałą kutą kratą, za którą rozciągał się rozległy dziedziniec otoczony zabudowaniami. We wnętrzach pałacu można było zobaczyć: neobarokowe i neoregencyjne plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety. Zgromadzona jest tam również niezwykła kolekcja malarstwa (przeważają portrety rodzinne oraz kopie arcydzieł malarstwa europejskiego), mebli, rzeźb, luster, kobierców, porcelany, złoconych brązów i sreber, które swego czasu stanowiły dawne wyposażenie pałacu. Niepowtarzalna atmosfera miejsca i bogactwo wystroju wnętrz pałacowych z wyposażeniem z przełomu XIX i XX wieku – zbiorami rodziny Zamoyskich, wprawiało każdego w wielki zachwyt i osłupienie.
W budynku dawnej teatralni uczestnicy wyjazdu obejrzeli jedyną w Polsce Galerię Sztuki Socrealizmu. Galeria prezentuje najciekawsze prace z I poł. lat 50 XX wieku, które liczą ponad 1600 rzeźb, rysunków, obrazów, grafik i plakatów. Są wśród nich dzieła ówczesnych czołowych polskich artystów. Swoistym dopełnieniem galerii są stojące na zewnątrz zdemontowane pomniki Bolesława Bieruta, Włodzimierza Lenina oraz Juliana Marchlewskiego. W trakcie zwiedzania galerii, z głośników usłyszeć można było przemówienia sekretarzy partii, dźwiękowe fragmenty kronik oraz pieśni. Nieopodal można było obejrzeć kaplicę pałacową, wzorowaną na wersalskiej kaplicy Ludwika XIV oraz powozownię z ekspozycją XIX-wiecznych powozów i akcesoriów podróżnych.
Następnym punktem wycieczki było obejrzenie polskiego filmu dokumentalnego z 2007 roku- „Ballada o prawdziwym kłamstwie” w reżyserii Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego z główną rolą Piotra Fronczewskiego. Jest to opowieść o PRL-u, mechanizmach propagandy, oszustwach wyborczych.
Po licznych atrakcjach przyszedł czas na smaczny obiad w restauracji Pavilion w Kozłówce oraz lody.
Następnie najedzeni i w pełni sił wszyscy pożegnali przepiękną Kozłówkę i udali się na dalsze zwiedzanie, tym razem Starego Miasta w Lublinie. Architektura tego miasta zachwyciła przepięknymi zabytkowymi kamienicami. Podziwiano XIV wieczną Bramę Krakowską zbudowaną w stylu gotyckim, Bramę Grodzką wybudowaną w 1342 roku, Basztę Gotycką, zrekonstruowaną w latach 80 XX wieku będąca, wraz z fragmentem murów obronnych, świadectwem gotyckich obwarowań staromiejskich, Bramę Rybną, Wieże Trynitarską. Spacerowano po Placu Łokietka oraz Placu Po Farze. Zwiedzono również zespół zamkowy wraz z kaplicą.
Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie filmu „Niepokonani”. Jest to dramat wojenny z 2010 roku opowiadający o grupie uciekinierów z obozu gułagu na Syberii w czasie II wojny światowej. Produkcja ta została wyróżniona nominacją do Oscara za najlepszą charakteryzację.
Wszystko co dobre ma swój koniec i niestety po zakończonym seansie filmowym wycieczka dobiegła końca. Wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi wyruszyli w drogę powrotna do domu.


 

 

 

 

 

 

 

<

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych w Instytucie Energii Atomowej
w Świerku

W dniu 19 maja 2011 roku grupa 48 uczniów z klas: Ib, IIa i IIc wraz z opiekunami: P. Dyrektor Honoratą Dziwisz, P. Renatą Kowalską, P. Elżbietą Pęksyk i P. Leszkiem Pęksykiem wyjechała na wycieczkę do Instytutu Energii Atomowej w Świerku w ramach projektu „Nasza kolej na sukces- wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Była to już kolejna wycieczka w ramach realizowanego przez Powiat Zwoleński projektu z Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Uczestnicy wyjazdu mieli niecodzienną okazję zwiedzenia IEA oraz zapoznania się z jego działalnością, która obejmuje prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych, przystosowanie wyników prowadzonych prac do zastosowania w praktyce, w dziedzinach, m.in.: energetyki jądrowej, fizyki i techniki reaktorów jądrowych, bezpieczeństwa jądrowego, radiochemii, chemii i technologii materiałów promieniotwórczych, preparatów izotopowych, fizyki jądrowej, medycyny nuklearnej, oceny ryzyka dla człowieka i środowiska, klęsk żywiołowych i aktów terroru, bezpiecznej eksploatacji reaktora MARIA.
Instytut prowadzi działalność gospodarczą w zakresie jednostkowego wytwarzania produktów i świadczenia usług zawiązanych z przedmiotem swojego działania.
Uczniowie wysłuchali wykładu "Energetyka jądrowa i promieniotwórczość", w trakcie którego omówione zostały kwestie dotyczące budowy elektrowni jądrowej w Polsce oraz podstawowe zagadnienia związane ze zjawiskiem promieniotwórczości oraz wpływem promieniowania jonizującego na środowisko i ludzi. Następnie pracownicy naukowi instytutu oprowadzili uczestników wyjazdu po laboratoriach i jedynym w Polsce reaktorze badawczym MARIA, który służy do wytwarzania izotopów promieniotwórczych, radiacyjnej modyfikacji materiałów oraz badań na wiązkach neutronów i uznawany jest obecnie za jeden z najlepszych reaktorów w Europie.
Po wyjściu z instytutu cała grupa udała się na smaczny obiad do Otwocka, a następnie w pełni usatysfakcjonowana wyjazdem, z mnóstwem wrażeń ruszyła w drogę powrotną do Zwolenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

„Fizyka, chemia, biologia- bez tajemnic”
dla młodzieży Zespołu Szkół Licealnych w Zwoleniu


Dnia 7 września 2010 roku grupa 42 uczniów ZSL w Zwoleniu z klas biologiczno- chemicznych wraz z opiekunami: P. Dyrektor Honoratą Dziwisz, P. Elżbietą Pęksyk oraz P. Magdaleną Gregorczyk była z wizytą w PIWet w Puławach oraz na UMCS w Lublinie w ramach projektu „Nasza kolej na sukces- wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Młodzież miała możliwość zwiedzenia Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach oraz poznania jego działalności, której przedmiotem jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych zmierzających do nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych w zakresie ochrony zdrowia zwierząt i profilaktyki chorób odzwierzęcych, higieny i toksykologii żywności pochodzenia zwierzęcego i środków żywienia zwierząt oraz ochrony środowiska, w tym opracowywanie i wdrażanie, w skali laboratoryjnej, technologii produkcji biopreparatów i zestawów diagnostycznych, a także wykonywanie innych zadań szczególnie ważnych do osiągnięcia celów polityki społeczno-gospodarczej państwa w tej dziedzinie.W puławskim instytucie funkcjonuje:
Laboratorium Diagnostyki Serologicznej, Zakład Anatomii Patologicznej,
Zakład Biochemii, Zakład Chorób Bydła i Owiec, Zakład Chorób Drobiu,
Zakład Chorób Ryb, Zakład Chorób Świń, Zakład Farmacji Weterynaryjnej
Zakład Farmakologii i Toksykologii, Zakład Fizjopatologii Rozrodu i Gruczołu Mlekowego Oddziału PIWet-PIB w Bydgoszczy, Zakład Higieny Pasz, Zakład Higieny Żywności Pochodzenia Zwierzęcego, Zakład Mikrobiologii, Zakład Parazytologii i Chorób Inwazyjnych, Zakład Pryszczycy, Zakład Wirusologii,
Zakład Wirusologii Żywności i Środowiska, Zakład Chorób Wirusowych Drobiu, Zakład Radiobiologii, Zakład Epidemiologii i Oceny Ryzyka
Zakład Chorób Pszczół.
Młodzież zainteresowana przedmiotami przyrodniczymi miała również niepowtarzalną okazję obejrzenia pokazów z chemii oraz fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie przeprowadzonych przez pracowników naukowych uczelni. Po zakończonej, pełnej wrażeń wizycie na uniwersytecie, wszyscy udali się na zasłużony obiad do Karczmy BIDA w Bogucinie k. Lublina, a następnie wyruszyli w drogę powrotną. Uczniowie dzięki wyjazdowi poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności nabyte w trakcie nauki i w pełni zrealizowali założenia programowe wycieczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 UWAGA UCZNIOWIE
ZESPOŁU SZKÓŁ LICEALNYCH W ZWOLENIU!

Powiat Zwoleński ogłasza nabór uczniów z kl. I-III Liceum Ogólnokształcącego

w Zwoleniu do udziału w projekcie „NASZA kolej na sukces – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu" współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych
w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Uczestnictwo w projekcie umożliwi podniesienie umiejętności i kwalifikacji na dodatkowych zajęciach dydaktyczno- wyrównawczych oraz ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych i zainteresowań z: języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, historii, matematyki, fizyki, chemii, biologii, wiedzy o społeczeństwie i geografii.

Udział w projekcie jest nieodpłatny, a każdy jego uczestnik może wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć, na których otrzyma bezpłatne materiały i pomoce dydaktyczne.


Zgłoszenia do projektu przyjmowane są w biurze projektu- Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, ul. Władysława Jagiełły 4, pok. nr 13 oraz u nauczycieli prowadzących poszczególne zajęcia.


UCZNIOWIE NIE ZWLEKAJCIE, ZAPISZCIE SIĘ JUŻ DZIŚ!
 1. Regulamin naboru i uczestnictwa w projekcie.
 2. zał nr. 1 - Deklaracja uczestnictwa w projekcie.
 3. zał. nr. 3 - dane do PEFS
 4. zał. nr. 2 - przetwarzanie danych osobowych

  


 

Powiat Zwoleński ogłasza nabór nauczycieli do prowadzenia zajęć dydaktyczno – wyrównawczych, dodatkowych zajęć ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych i zainteresowań oraz sprawowanie opiekę na wyjazdach w ramach projektu „NASZA kolej na sukces – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu”
Starostwo Powiatowe w Zwoleniu informuje, że w dniu 31 sierpnia br została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „NASZA kolej na sukces – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu” Nr POKL.09.01.02-14-003/09 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych,
W związku z powyższym ogłaszamy nabór nauczycieli do prowadzenia zajęć dydaktyczno – wyrównawczych, dodatkowych zajęć ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych
i zainteresowań oraz sprawowania opieki na wyjazdach w ramach projektu.


Osoby zainteresowane proszone są o złożenie oferty pracy wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego ogłoszenia wraz z załącznikiem w zamkniętej kopercie z dopiskiem: OFERTA PRACY
W PROJEKCIE „NASZA KOLEJ NA SUKCES – WYRÓWNYWANIE SZANS EDUKACYJNYCH UCZNIÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W ZWOLENIU” do dnia 6 września 2010 r. do godz. 15.00
w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Zwoleniu ul. Władysława Jagiełły 4, 26 – 700 Zwoleń.Zwoleń. dn. 31 sierpnia 2010 roku
Członek Zarządu
Waldemar Urbański


 1. Ogłoszenie o wyborze personelu - biologia
 2. Ogłoszenie o wyborze personelu - chemia
 3. Ogłoszenie o wyborze personelu - fizyka
 4. Ogłoszenie o wyborze personelu - geografia
 5. Ogłoszenie o wyborze personelu - historia
 6. Ogłoszenie o wyborze personelu - j. angielski
 7. Ogłoszenie o wyborze personelu - j. francuski
 8. Ogłoszenie o wyborze personelu - j. niemiecki
 9. Ogłoszenie o wyborze personelu - j. polski
 10. Ogłoszenie o wyborze personelu - j. rosyjski
 11. Ogłoszenie o wyborze personelu - matematyka
 12. Ogłoszenie o wyborze personelu - wiedza o społeczeństwie
 13. Ogłoszenie o wyborze personelu - wyjazdy
 14. Oferta pracy w projekcie.

 
Kolejny projekt wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży z Powiatu Zwoleńskiego.
W dniu 31 sierpnia br. Starosta Jerzy Koziński i Wicestarosta Stefan Bernaciak podpisali umowę o dofinansowanie projektu „ NASZA kolej na sukces – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu. Projekt realizowany będzie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt zakłada realizację dodatkowych zajęć dydaktyczno – wyrównawczych oraz zajęć ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych i zainteresowań a także poradnictwo
i doradztwo zawodowe dla 400 uczniów Zespołu Szkół Licealnych. Zajęcia prowadzone będą m.in. z j. obcych, historii, biologii, j. polskiego, matematyki i fizyki. Dla prawidłowej realizacji zaplanowanych działań zostaną zakupione pomoce dydaktyczne, m.in. laptop, drukarka, telewizor, projektor, ekran projektowy , odtwarzacze CD i DVD, mikroskop
z projektorem, słowniki multimedialne, modele atomów, zestawy odczynników.
Młodzież uczestnicząca w zajęciach otrzyma teczki, długopisy oraz pomoce dydaktyczne.
Całkowity koszt projektu wynosi 329.670,00 zł z czego dofinansowanie z EFS to kwota 306.180,00 zł a 23.490,00 zł to wkład własny Powiatu Zwoleńskiego.


Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza