facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Międzynarodowa konferencja „Razem ku Zielonej Przyszłości – fundusze norweskie i EOG na rzecz środowiska w Polsce"

2017-05-31
A- A +A


Projekt „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej i ekologicznej budynków użyteczności publicznej w Powiecie Zwoleńskim” prezentowany międzynarodowemu gremium.

W dniach 22 – 23 maja br. przedstawiciele Powiatu Zwoleńskiego w osobach Waldemar Urbański Starosta Zwoleński, Arkadiusz Sulima Wicestarosta, Elżbieta Lange Skarbnik Powiatu i Renata Wólczyńska Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju uczestniczyli w Międzynarodowej konferencji „Razem ku Zielonej Przyszłości – fundusze norweskie i EOG na rzecz środowiska w Polsce". Konferencja była podsumowaniem kilkuletniego wdrażania programów środowiskowych i możliwością zaprezentowania rezultatów realizacji ponad 200 projektów współfinansowanych przez państwa Europejskiego Obszaru Gospodarczego - Norwegię, Islandię i Lichtenstein.

W wydarzeniu o międzynarodowym charakterze udział wzięli przedstawiciele Darczyńców, Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce, Biura Mechanizmów Finansowych oraz Partnerów i beneficjentów państw również korzystających z takiego wsparcia. Własne doświadczenia we wdrażaniu programów przedstawili reprezentanci Operatorów Programów finansowanych ze środków norweskich z Grecji, Estonii i Słowenii.

 W bloku najciekawszych projektów realizowanych ze środków Mechanizmu Finansowego  Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego w Polsce wieloetapową inwestycję realizowaną przez Powiat Zwoleński prezentował Waldemar Urbański Starosta Zwoleński.

Drugiego dnia konferencji organizatorzy zaplanowali natomiast wizytę studyjną u Beneficjenta Programu - Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej. To miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach.

Renata Wólczyńska
Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju


Prezentacja Starosty Zwoleńskiego podczas konferencji 

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza