facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Kolejny sukces, następne miliony...

2014-05-29
A- A +A
Kolejny sukces, następne miliony dla Powiatu Zwoleńskiego,
na termomodernizację szpitala w Zwoleniu.

      W dniu 8 maja 2014 r. Komitet ds. Wyboru Projektów zatwierdził listy rankingowe projektów zgłoszonych do dofinansowania w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego /EOG/ oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, dla otwartego konkursu Programu PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”.
       Po informatyzacji SPZZOZ w Zwoleniu na którą Powiat Zwoleński pozyskał ok. 1,5 mln zł , zaś cały projekt zamykał się kwotą 3 mln zł i obejmował informatyzację usług publicznych również w starostwie i szkołach ponadgimnazjalnych to są kolejne środki zewnętrzne i kolejny sukces powiatu w pozyskiwaniu środków unijnych.

       Powiat zwoleński znalazł się w grupie 49 projektów, które otrzymały dofinansowanie i pozyskał środki norweskie i EOG w kwocie 2 013 440 zł, dofinansowanie 80% na zadanie pn. „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej i ekologicznej budynku szpitala SPZZOZ w Zwoleniu”. Łączny koszt kosztorysowy zadania wynosi 2 516 800 zł.
       Główny cel projektu to poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie zapotrzebowania na energię nieodnawialną w budynku szpitala.
Poszczególne działania zaplanowane w tym projekcie obejmują:
   1. Zastąpienie kotłowni na paliwo stałe, węglowo-miałowej na kotłownie kondensacyjno-gazową o sprawności 99% z automatyką pogodową,
dwa kotły  na wspólne potrzeby CO i CWU, zmniejszenie mocy kotłowni z 600 kW do 400 kW.
 
  2. Wymiana stolarki drzwiowej i okiennej oraz wyposażenie stolarki okiennej w nawietrzniki.
   3. Docieplenie ścian zewnętrznych styropianem o gr. 15 cm, współczynnik po ociepleniu U=0,20 W/m²  i stropodachu granulatem o gr. 19 cm z wymianą pokrycia dachowego, współczynnik po dociepleniu U=0,15 W/m².
   4. Wymiana instalacji c.o., wymiana grzejników, montaż zaworów      termostatycznych i podpionowych.
   5 . Przebudowa węzła ciepłowniczego i ograniczenie strat ciepła.
   6. Zastosowanie systemu odzysku ciepła dla pomieszczeń w piwnicach.
   7. Poprawa wentylacji grawitacyjnej wspomaganej mechanicznie.
   8. Montaż
75 kolektorów słonecznych / o łącznej mocy 108,8 kW / do    podgrzewania c.w.u., wymiana zasobników na c.w.u. dostosowaną do instalacji  solarnej i kotłowej o pojemności 6100 litrów.
   9. Wymiana instalacji elektrycznej i opraw na typu LED o łącznej mocy 16,72 kW.
       W dniu 29.05.2014 r.  Rada Powiatu przyjęła to zadanie do realizacji przy trzech głosach wstrzymujących . Realizacja  jest planowana na lata 2014 -  2015 zaś prace przygotowawcze i projektowe oraz termomodernizacja budynku szpitala wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej  rozpoczną się w tym roku.