facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Kolejne pieniądze dla Powiatu Zwoleńskiego

2014-10-29
A- A +A
Powiat Zwoleński złożył do Ministerstwa Edukacji Narodowej 3 wnioski o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z 0,4% rezerwy w roku 2014 z tytułu dofinansowania w zakresie wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne:
- pomieszczeń dydaktycznych w nowo wybudowanych obiektach szkół;
- poradni psychologiczno- pedagogicznych;
- pomieszczeń do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w szkołach rozpoczynających kształcenie w zawodach, w których dotychczas nie prowadzone było takie kształcenie.

Pierwszy wniosek dotyczy oddanego do użytku nowego budynku Zespołu Szkół Rolniczo- Technicznych w Zwoleniu i opiewa na kwotę 460.000,00 zł, drugi uruchomienia zajęć wczesnego wspomagania dziecka w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Zwoleniu w kwocie 10.000,00 zł, a trzeci uruchomionego 1 września br. w ZSR-T w Zwoleniu nowego kierunku kształcenia zawodowego- technik geodeta na kwotę 37.550,00 zł.

Łączna wartość złożonych wniosków wynosi 507.550 ,00 zł.

W dniu 14 października 2014 roku dwa pierwsze wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane w trybie obiegowym przez stronę samorządową  Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Trzeci wniosek został pozytywnie zaopiniowane przez stronę samorządową  Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu KWRIST na posiedzeniu w dniu 21 października br. Minister Edukacji Narodowej wystąpił z wnioskiem do Ministra Finansów o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2014 jednostkom samorządu terytorialnego, których wnioski uzyskały akceptacje. Ostateczną decyzję na temat przyznanych środków podejmie Minister Finansów, będący dysponentem rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej.


Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza