facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Kolejne inwestycje w powiecie zwoleńskim

2018-09-14
A- A +A

Ulica Lubelska w Zwoleniu przy zrewitalizowanym kinie będzie przebudowana. Wykona zostanie nowa nawierzchnia drogi i zatoka dla autobusów. Nowy chodnik powstanie także w miejscowości Mostki. Samorząd podpisał już umowy z wykonawcami. Prace budowlane ruszą lada dzień i zakończą się jeszcze w tym roku.

Przebudowa drogi przy zwoleńskim kinie

Zaplanowane inwestycje są wynikiem ścisłej współpracy samorządów powiatu zwoleńskiego oraz gminy Zwoleń. – Z końcem września zostanie oddane do użytku mieszkańców zmodernizowane kino w Zwoleniu. Nie mogliśmy pozwolić na to, aby jego otoczenie, czyli droga dojazdowa pozostały w tak złym stanie, w jakim są obecnie. Dlatego wspólnie z samorządem gminy Zwoleń podjęliśmy działania zmierzające do remontu tego odcinka drogi. Wykonawca jest już wybrany i umowa na realizację zadania podpisana. Prace ruszą jeszcze we wrześniu – informuje Waldemar Urbański, starosta zwoleński.

Wykonawcą prac budowlanych jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. ze Zwolenia. Zakres prac obejmie regulację studni kanalizacji sanitarnej i studzienek telefonicznych oraz wykonanie odwodnienia. Przy budynku kina powstanie zatoka autobusowa. Na ulicy położona zostanie powierzchnia z betonu asfaltowego.

Koszt inwestycji to 179 tys. 780 złotych. Zadanie będzie wykonane przy udziale finansowym gminy Zwoleń, która przeznaczy na ten cel 60 tys. złotych. Pozostała kwota zostanie pokryta z budżetu powiatu zwoleńskiego. Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych to 15 października tego roku.

Chodnik w Mostkach

Kolejną zaplanowaną inwestycją, która ma być przeprowadzona przy współpracy dwóch samorządów, będzie budowa chodnika o długości ponad pół kilometra w miejscowości Mostki. – Sukcesywnie dążymy do rozbudowy i ulepszania infrastruktury drogowej na terenie powiatu zwoleńskiego. Nowe chodniki i przebudowane drogi to większe bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Dlatego tak ważne jest dla nas szukanie dofinansowań zewnętrznych. Im więcej pozyskamy pieniędzy, tym więcej tego typu inwestycji uda się przeprowadzić – podkreśla wicestarosta Arkadiusz Sulima.

Umowa na wykonanie zadania została podpisana 12 września. Wykonawcą będzie Zakład Usług Administracyjno-Budowlanych ze Zwolenia. Zakres prac obejmuję budowę chodnika z kostki brukowej wraz ze zjazdami na odcinku drogi Zwoleń-Tczów w miejscowości Mostki. Jego długość wyniesie 550 metrów bieżących. Wykonane zostaną także rowy odwadniające z przepustami. Przy skrzyżowaniu z drogą gminną w kierunku miejscowości Pałki powstanie peron przystankowy.

Koszt inwestycji wyniesie 315 tys. 665 złotych. Gmina Zwoleń dołoży ze swojego budżetu 130 tys. złotych. Reszta kwoty zostanie pokryta z budżetu powiatu zwoleńskiego. Planowane zakończenie prac to koniec listopada tego roku.

Mirosława Gregorczyk

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza