facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Kolejna czwarta „schetynówka” dla Powiatu Zwoleńskiego.

2014-11-06
A- A +A
Wniosek Powiatu Zwoleńskiego znalazł się  na wysokim 7 miejscu na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie ogłoszonej  przez Wojewodę Mazowieckiego. Planowana przebudowa drogi powiatowej nr 4505W Policzna – Chechły do drogi nr 12 zostanie dofinansowana w kwocie 726.436,26zł.

     Planowana przebudowa drogi powiatowej Policzna – Chechły będzie czwartą z kolei inwestycją drogową powiatu zwoleńskiego dofinansowaną z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. „schetynówką”.  Koszt tej inwestycji wyszacowano na prawie 1,5 mln zł, z czego 50% będzie stanowiło dofinansowanie ze środków NPPDL.
Zakres prac będzie obejmował m.in.:
  1. poszerzenie jezdni do 5,5 m na długości 1,16 km;
  2. wykonanie odwodnienia drogi na odcinku 1,16 km;
  3. położenie nowej nawierzchni mineralno-bitumicznej na długości 3,47 km i wykonanie zjazdów na drogi boczne;
  4. wybudowanie chodników dla pieszych w 2 odcinkach o łącznej długości ponad 1 km;
  5. wykonanie nawierzchni parkingu w Czarnolesie;
  6. wykonanie nowego oznakowania jezdni na całym odcinku tej drogi, tj. na 13,4 km składającego się z oznakowania poziomego farbą odblaskową i oznakowania pionowego (znaki ostrzegawcze, zakazu, informacyjne).
    Dodatkowo droga ta zostanie wyposażona w elementy bezpieczeństwa ruchu takie jak: bariery ochronne stalowe, słupki prowadzące, tablice prowadzące, słupki krawędziowe i poręcze.
    Ostateczna lista rankingowa zostanie ogłoszona do 28 listopada br., a listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania zatwierdzi do 20 grudnia 2014 r. minister administracji i cyfryzacji.
    Zarząd Powiatu w Zwoleniu na posiedzeniu w dniu 6 listopada 2014 r. zdecydował o wprowadzeniu tego zadania inwestycyjnego do projektu budżetu powiatu na 2015 rok, wyrażając przy tym nadzieję, że zostanie ono przyjęte do realizacji przez Radę Powiatu i znajdzie się w uchwalonym przez nią budżecie na 2015 rok.

Edyta Sulima
Sekretarz Powiatu
Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza