facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Jest dofinansowanie na modernizację sali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych w Zwoleniu!

2018-06-05
A- A +A

Blisko 200 tysięcy złotych dofinansowania – taką kwotę udało się pozyskać samorządowcom Starostwa Powiatowego w Zwoleniu na modernizację sali sportowej przy ul. Żeromskiego 34 w Zwoleniu. Już niebawem ogłoszony zostanie przetarg dla wykonawców. W planach dalsze działania zmierzające do rozbudowy infrastruktury sportowej w powiecie zwoleńskim.

Całkowity koszt zaplanowanej modernizacji sali sportowej szacowany jest na kwotę  265 tys. zł. 75% kosztów zostanie pokryte z dotacji celowej z budżetu województwa mazowieckiego z programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2018”. Dofinansowanie wyniesie 198 tys. 723 zł. – Pozyskanie dofinansowania zewnętrznego na modernizację sali sportowej i przyległych do niej pomieszczeń, należących do kompleksu budynków Zespołu Szkół Licealnych w Zwoleniu jest postawieniem bardzo ważnego kroku w realizacji obszernego projektu rozbudowy zaplecza sportowego w podległych Starostwu Powiatowemu placówkach oświatowych – mówi Waldemar Urbański, starosta zwoleński. – Sukces ogromnie nas cieszy, jednak nie zamierzamy spocząć na laurach. Podejmujemy już dalsze działania i aplikujemy o kolejne środki, tym razem do Ministra Sportu. Mamy nadzieję pozyskać znaczące dofinansowanie, dzięki któremu będziemy kontynuowali rozbudowę i modernizację obiektów sportowych – dodaje starosta Waldemar Urbański.

Wysoko oceniony projekt

Celem „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2018” jest poprawa jakości życia mieszkańców regionu w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, sportu i rekreacji. W trakcie ogłoszonego naboru do Sejmiku Województwa Mazowieckiego wpłynęły wnioski od 274 beneficjentów na realizację 377 zadań. – Złożone wnioski o pomoc finansową są poddawane ocenie formalnej i merytorycznej i na tej podstawie podejmowana jest decyzja o przyznaniu środków. Powiat zwoleński znalazł się w wąskim gronie 69 beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie – informuje Renata Wólczyńska, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Zwoleniu. - Obecnie czekamy na zawarcie stosownej umowy o udzielenie pomocy finansowej z budżetu województwa mazowieckiego i jeszcze w czerwcu zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania – dodaje Renata Wólczyńska.

Sala zyska nowy blask

Przypomnijmy, modernizacja sali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Zwoleniu przewiduje renowację parkietu na arenie oraz w sali treningowej. Pomalowane zostaną ściany i zmodernizowany ciąg komunikacyjny, schody oraz zaplecze sanitarno-szatniowe. Wymieniona będzie także stolarka drzwiowa oraz okienna w zapleczu sportowym. W projekcie ujęto również zakup drabinek i tablic z piłkochwytami. – Modernizacja sali sportowej i przyległych do niej pomieszczeń zdecydowanie poprawi ich wartość użytkową i podniesie komfort korzystania z istniejącego obiektu. To bardzo ważne, przede wszystkim dla naszych uczniów, którzy na co dzień odbywają tu lekcje wychowania fizycznego, a także biorą udział w licznych sportowych zajęciach dodatkowych – podkreśla Bożena Baryła, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu.

Przewidywane zakończenie inwestycji zaplanowano na październik tego roku.

Starania o kolejne dofinansowania podjęte

Warto dodać, że przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zwoleniu złożyli już wniosek do Ministra Sportu o dofinansowanie kolejnych inwestycji. W jego ramy ujęto budowę boiska trawiastego i remont boiska wielofunkcyjnego przy budynku liceum, a także remont sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Rolniczo - Technicznych. Całkowity koszt obszernego projektu to 1 milion 414 tys. złotych

Mirosława Gregorczyk

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza