facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

„Innow@cyjnie, Kre@tywnie, Spr@wnie”

2014-12-16
A- A +A
Unijny projekt realizowany w powiecie zwoleńskim zajął II miejsce w kraju w konkursie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Powiat Zwoleński został nagrodzony w konkursie na najciekawsze inicjatywy realizowane w ramach projektów działania 8.3 Programu Innowacyjna Gospodarka „Innow@cyjnie, Kre@tywnie, Spr@wnie” organizowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. W dniu 12 grudnia 2014 roku podczas uroczystej gali w Warszawie Starosta Zwoleński Waldemar Urbański odebrał statuetkę i dyplom za zajęcie II miejsca w kraju. W uroczystości uczestniczyła również Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska partner nagrodzonego projektu.
Nagrodzony Projekt „Partnerstwo dla społeczeństwa informacyjnego – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w gminach Powiatu Zwoleńskiego” realizowany był przez powiat zwoleński - lidera oraz dwóch partnerów Gminę Zwoleń i Stowarzyszenie Oświatowe „Sycyna” w latach 2010 – 2013. W ramach pozyskanych z Działania 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – e-Inclusion środków darmowy sprzęt komputerowy (laptop, drukarkę i dysk przenośny) oraz darmowy dostęp do Internetu otrzymało 180 gospodarstw domowych, w tym 72 osoby niepełnosprawne z terenu powiatu zwoleńskiego.
Ten pionierski w skali całego kraju projekt „przecierał szlaki” dla innych samorządów, ale był także inspiracją do dalszych działań dla władz powiatu zwoleńskiego.
Dzięki staraniom samorządu Powiatu Zwoleńskiego, jako lidera oraz samorządów Gmin: Zwoleń, Kazanów, Przyłęk i Tczów jako partnerów w 2013 roku kolejnych 560 gospodarstw domowych z terenu powiatu zwoleńskiego zagrożonych wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności otrzymało własny darmowy komputer z dostępem do Internetu. Projekt pn. „Internet oknem na świat dla mieszkańców Powiatu Zwoleńskiego” był drugim z kolei przedsięwzięciem mającym na celu zwiększenie dostępności do nowoczesnych technologii informatycznych. Jego realizacja pozwoliła także na wyposażenie klasopracowni w szkołach oraz świetlic wiejskich w 262 zestawy komputerowe z dostępem do Internetu i 17 drukarek.
Zorganizowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji konkurs „Innow@cyjnie, Kre@tywnie, Spr@wnie” miał na celu wyłonienie najciekawszych projektów realizowanych w ramach Działania 8.3 PO IG Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się dnia 12 grudnia 2014 r. w Warszawie statuetkę i dyplom za zajęcie II miejsca z rąk Ministra Andrzeja Halickiego odebrał Starosta Zwoleński Waldemar Urbański. W tym radosnym wydarzeniu Panu Staroście towarzyszyła Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska – partner projektu, Wicestarosta Arkadiusz Sulima – przewodniczący Zarządu Partnerstwa i Renata Wólczyńska – Główny Specjalista ds. Funduszy Pomocowych - kierownik projektu.
   Edyta Sulima
Sekretarz Powiatu
 
Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza