facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Informatyzacja usług publicznych

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

dla rozwoju Mazowsza

Informatyzacja Starostwa Powiatowego w Zwoleniu,
Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej
oraz zwoleńskich szkół ponadgimnazjalnych  zakończona.

 

Dobiegła końca informatyzacja Starostwa Powiatowego w Zwoleniu, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej  oraz szkół ponadgimnazjalnych w ramach wartego 3 032 409,76 zł projektu „Informatyzacja usług publicznych w Powiecie Zwoleńskim”. Projekt w 85% współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.1 „Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Głównym celem było  wdrożenie e-usług z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Przeprowadzono  kompleksową modernizację infrastruktury ICT (rozbudowa sieci strukturalnej, zakup i instalacja sprzętu i oprogramowania), która ma na celu zwiększenie dostępu, poprawę jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług publicznych, wyrównanie szans w dostępie do usług oferowanych przez urząd. W Starostwie Powiatowym prace obejmowały:

 1. Rozbudowę oprogramowania platformy świadczącej e-usługi publiczne oraz oprogramowania BackOffice,
 2. System wspomagający zarządzanie powiatem,
 3. Ochrona antywirusowa – 40 szt.,
 4. Serwerowy system operacyjny wraz z licencjami dostępowymi,
 5. Przebudowa sieci teleinformatycznej i elektrycznej,
 6. Serwer - 2 szt,
 7. Macierz dyskowa wraz z dyskami,
 8. Napęd taśmowy + autoloader,
 9. System backupowy,
 10. Zasilacz awaryjny – 2 szt.,
 11. Przełącznik KVM,
 12. Stanowiska komputerowe  - 26 szt.,
 13. Zasilacze awaryjne - 26 szt.,
 14. Komputer przenośny – 6 szt.,
 15. Urządzenie wielofunkcyjne z podajnikiem ADF – 11 szt.,
 16. Kserokopiarka sieciowa – 2 szt.,
 17. Skaner biurkowy – 3 szt.,
 18. Kioski informacyjne – 10 szt.,
 19. System dyskusyjny wraz z nagłośnieniem,
 20. Portal internetowy
Szkoły prowadzone przez Powiat Zwoleński tj.: Zespół Szkół Licealnych i Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych otrzymały nowe komputery do sal dydaktycznych oraz wprowadzony został elektroniczny dziennik, który umożliwi rodzicom śledzenie ocen swoich pociech.
Zespół Szkół Licealnych otrzymał infrastrukturę, sprzęt i oprogramowanie na łączną kwotę 203 534,47 zł obejmujący:
 1. System wspomagający pracę szkoły – e – dziennik,
 2. Infrastruktura sieci LAN,
 3. Zestawy komputerowe z systemem operacyjnym – 18 szt.,
 4. Pakiet biurowy Office Standard 2013 MOLP – 18 szt.,
 5. Serwer,
 6. Zasilacz awaryjny,
 7. Serwerowy system operacyjny wraz z licencjami dostępowymi,
 8. Sprzętowy system zabezpieczeń sieci ,
 9. Serwer plików wraz z 4 dyskami twardymi,
 10. Multimedialne kioski informacyjne – 2 szt.,
 11. Oprogramowanie zdalnego dostępu i kontroli,
Zespół Szkół Rolniczo – Technicznych  otrzymał infrastrukturę, sprzęt i oprogramowanie na łączną kwotę 241 761,76 zł obejmujący:
 1. System wspomagający pracę szkoły – e- dziennik,
 2. Infrastrukturę sieciowa,
 3. Zestawy komputerowe z systemem operacyjnym – 25 szt.,
 4. Pakiet biurowy Office Standard 2013 MOLP – 25 szt.,
 5. Netbooki z oprogramowaniem – 3 szt.,
 6. Serwer,
 7. Zasilacz awaryjny ,
 8. Serwerowy system operacyjny wraz z licencjami dostępowymi,
 9. Sprzętowy system zabezpieczeń sieci,
 10. Serwer plików wraz z 4 dyskami twardymi,
 11. Komputer przenośny,
 12. Multimedialne kioski informacyjne – 4 szt.,
 13. Oprogramowanie zdalnego dostępu i kontroli,
 14. Drukarka laserowa A3,
Od semestru zimowego równolegle jest prowadzony dziennik papierowy oraz elektroniczny. Całkowite wyeliminowane dzienników papierowych będzie następowało stopniowo.
W Urzędach Gmin na terenie powiatu zwoleńskiego oraz w jednostkach organizacyjnych ustawione zostały  Publiczne Punkty Dostępu do Internetu.
 
W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu zakres prac był bardzo szeroki i składał się z pięciu etapów.
Pierwszym etapem była budowa nowoczesnej sieci szkieletowej i strukturalnej.
Światłowodowa sieć szkieletowa o przepustowości 10 Gb/s połączyła trzy lokalizacje SPZZOZ w których realizowane są świadczenia zdrowotne:
1. budynek Przychodni (ul. Aleja Pokoju 5)
2. budynek Szpitala (ul. Jagiełły 12)
3. budynek Pogotowia Ratunkowego (ul. Ludowa 7)
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej i bardzo wydajnej technologii transmisji danych SPZZOZ jest w stanie przesyłać bardzo szybko dane między wyżej wymienionymi lokalizacjami. Zastosowane rozwiązanie zapewni placówce komfortowe działanie infrastruktury sieciowej przeSzafa- serwerowni ZOZz kilkanaście i umożliwi ewentualne wdrożenie nowych technologii, które dopiero pojawią się na rynku. Sieć strukturalna zaprojektowana i wykonana została w kategorii 6. Wykonane zostało 92 punkty logiczne. Dzięki temu każdy gabinet w którym przyjmuje lekarz zyskał możliwość podłączenia komputera do szybkiej sieci komputerowej.
Jednocześnie cały dział administracji został podłączony do nowej sieci.
We wszystkich trzech lokalizacjach SPZZOZ zainstalowane zostały bezprzewodowe punkty dostępowe umożliwiające podłączenie do sieci i uzyskanie dostępu do internetu przy pomocy urządzeń mobilnych (laptop, tablet, telefon). Łącznie użytych zostało 25 punktów dostępowych, które zapewniają zasięg we wszystkich lokalizacjach placówki. Dzięki temu rozwiązaniu lekarze i pielęgniarki na oddziałach szpitalnych mogą przy pomocy tabletów prowadzić dokumentację medyczną. Jednocześnie sieć bezprzewodowa jest bardzo wygodną formą komunikacji ze światem dla pacjentów aktualnie przebywających w Naszej placówce.
Wraz z budową sieci wdrożony został nowoczesny system zarządzania energią. System umożliwia automatyczne sterowanie oświetleniem i wentylacją, analizę zużycia energii oraz wykrywanie nieprawidłowości w działaniu linii energetycznej. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu zredukowane zostaną koszty energii elektrycznej.
Drugi etap to dostawa i wdrożenie środowiska serwerów i stacji roboczych.
Dzięki realizacji projektu zainstalowanych zostało sześć nowoczesnych bardzo wydajnych serwerów, które dzięki zastosowaniu technologii wirtualizacji skonfigurowanych zostałUcyfrowienie RTGo w klastry o wysokiej dostępności zapewniających odporność na awarię pojedynczych serwerów. Zastosowane rozwiązanie gwarantuje dostępność usług realizowanych przez serwery na poziomie 99%. Dostarczonych zostało również 40 nowoczesnych stacji roboczych, które głównie zainstalowane zostały w gabinetach lekarskich i pielęgniarskich. Dzięki temu personel medyczny zyskał możliwość prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej, tj prowadzenia elektronicznej historii choroby, drukowania recept, wystawiania skierowań.
Wdrożenie systemu łączności telefonicznej IP to trzeci etap w kolejności, który został zrealizowany w SPZZOZ w Zwoleniu. Zakupiona i zainstalowana została nowoczesna centrala telefoniczna wraz z 70 telefonami obsługującymi technologie VoIP. Dzięki temu rozwiązaniu zredukowane zostaną koszty połączeń telefonicznych, gdyż połączenia w technologii VoIP są o wiele tańsze niż standardowe połączenia telefoniczne. Centrala umożliwia również samodzielne przełączenie się na dany numer wewnętrzny przez dzwoniącego i rejestracje w danej poradni bez konieczności łączenia się z dyspozytorką w rejestracji ogólnej.
Czwartym etapem było ucyfrowienie przestarzałej pracowni rentgenodiagnostyki znajdującej się na ulicy Ludowej. Dzięki temu Nasza placówka ma teraz do dyspozycji dwa cyfrowe aparaty RTG, na których można wykonywać zdjęcia. W przypadku awarii któregoś z aparatów praca nie jest zakłócona gdyż zawsze zlecone badania można wykonać na drugiej maszynie. Ucyfrowienie pracowni rentgenodiagnostyki oznacza redukcję kosztów i ochronę środowiska, ponieważ wiąże się to zaprzestaniem używania drogich środków chemicznych używanych podczas dotychczasowej pracy. Cyfrowa pracownia rentgenodiagnostyki umożliwia przesyłanie wykonanych zdjęć elektronicznie do
poszczególnych gabinetów lekarskich które je zlecały przy pomocy wykonanej w etapie pierwszym sieci informatycznej, albo nagrywanie ich na płyty CD.
Piąty etap to wdrożenie oprogramowania HIS + ERP jako Zintegrowanego Systemu Informatycznego. Etap ten oznaczał dostarczenie 4 systemów informatycznych i ich integracji. Dzięki takiemu rozwiązaniu laboratorium i pracownia rentgenodiagnostyki mogą wymieniać dane z oprogramowaniem HIS odpowiadającym za elektroniczną dokumentację medyczną. Oznacza to możliwość zlecania przez lekarza badań bezpośrednio do laboratorium lub pracowni rentgenodiagnostyki. Wykonane badania zostają automatycznie zwrócone do systemu HIS i stają się częścią elektronicznej dokumentacji medycznej. Uprawniony personel medyczny ma natychmiastowy dostęp do takich wyników. Oznacza to szybszą i bardziej efektywną prace. Takie rozwiązanie redukuje koszty, ponieważ nie ma konieczności drukowania wszystkich wyników badań, gdyż lekarz ma je dostępne w systemie informatycznym.
Dzięki wdrożeniu Zintegrowanego Systemu Informatycznego i uruchomieniu modułu E-REJESTRACJI pacjent zyskał możliwość elektronicznej rejestracji wizyty w naszej placówce. Bez wychodzenia z domu można zarejestrować się do danej poradni. Moduł E-REJESTRACJI umożliwia również przeglądanie własnej historii choroby.
E-REJESTRACJA dostępna jest pod adresem : https://e-zoz.zwolen.net
Mam nadzieje, że realizacja powyższego projektu sprawi , że  zinformatyzowane jednostki staną się bardziej dostępne dla mieszkańców.

 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

dla rozwoju MazowszaDobiega końca informatyzacja Starostwa Powiatowego w Zwoleniu

Starostwo Powiatowe w Zwoleniu w ramach realizowanego projektu „Informatyzacja usług publicznych w Powiecie Zwoleńskim”, której głównym celem jest wdrożenie e-usług z wykorzystaniem nowoczesnych technologii przeprowadziło kompleksową modernizacji infrastruktury ICT (rozbudowa sieci strukturalnej, zakup i instalacja sprzętu i oprogramowania), która ma na celu zwiększenie dostępu, poprawę jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług publicznych, wyrównanie szans w dostępie do usług oferowanych przez urząd. Dotychczasowe prace obejmowały:
 1. Rozbudowę oprogramowania platformy świadczącej e-usługi publiczne oraz oprogramowania BackOffice,
 2. Dostawę systemu wspomagającego zarządzanie powiatem,
 3. Przebudowę sieci teleinformatycznej i elektrycznej w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Perzyny 86.
 4. Dostawę dwóch serwerów z system operacyjny i z licencjami dostępowymi, macierzy dyskowej wraz z dyskami, napędu taśmowego wraz z autoloaderem, systemu backupowego, dwóch zasilaczy awaryjnych, przełącznika KVM w oparciu o które zbudowano środowisko wirtualizacyjne dla wdrażanych systemów oraz bezpieczny system archiwizacji i zabezpieczania danych.
 5. Dostawę 26 szt. zestawów komputerowych z zasilaczami awaryjnymi, 6 szt. komputerów przenośnych, 11 szt. urządzeń wielofunkcyjne z podajnikiem ADF, dwie kserokopiarki sieciowe, trzy skaner biurkowe.
 6. Dostawę kiosków informacyjnych – 10 szt.,
 7. Uruchomienie system dyskusyjnego wraz z nagłośnieni w sali konferencyjnej urzędu.
W Urzędach Gmin na terenie powiatu zwoleńskiego oraz w jednostkach organizacyjnych uruchomione zostały Publiczne Punkty Dostępu do Internetu. W trakcie wdrożenie jest system do zarządzania powiatem oraz elektroniczna ewidencja czasu pracy. W najbliższych dniach uruchomiony zostanie nowy, funkcjonalny portal internetowy Powiatu Zwoleńskiego.
Mam nadzieje, że realizacja powyższego projektu sprawi , że Starostwo Powiatowe i nasze jednostki staną się bardziej dostępne dla Państwa.


 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

dla rozwoju Mazowsza


E- dziennik / Informatyzacja w zwoleńskich szkołach ponadgimnazjalnych

 

W ramach projektu Informatyzacja usług publicznych w Powiecie Zwoleńskim” prowadzone przez Powiat Zwoleński placówki: Zespół Szkół Licealnych i Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych otrzymały nowe komputery do sal dydaktycznych ponadto zostanie wprowadzony elektroniczny dziennik, który umożliwi rodzicom śledzenie ocen swoich pociech.

Zespół Szkół Licealnych
otrzymał infrastrukturę, sprzęt i oprogramowanie na łączną kwotę 203 534,47 zł obejmujący:
1. System wspomagający pracę szkoły – e – dziennik,
2. Infrastruktura sieci LAN,
3. Zestawy komputerowe z systemem operacyjnym – 18 szt.,
4. Pakiet biurowy Office Standard 2013 MOLP – 18 szt.,
5. Serwer ,
6. Zasilacz awaryjny ,
7. Serwerowy system operacyjny wraz z licencjami dostępowymi,
8. Sprzętowy system zabezpieczeń sieci ,
9. Serwer plików wraz z 4 dyskami twardymi,
10. Multimedialne kioski informacyjne – 2 szt.,
11. Oprogramowanie zdalnego dostępu i kontroli,

Zespół Szkół Rolniczo – Technicznych
otrzymał infrastrukturę, sprzęt i oprogramowanie na łączną kwotę 241 761,76 zł obejmujący:
1. System wspomagający pracę szkoły – e- dziennik,
2. Infrastrukturę sieciowa,
3. Zestawy komputerowe z systemem operacyjnym – 25 szt.,
4. Pakiet biurowy Office Standard 2013 MOLP – 25 szt.,
5. Netbooki z oprogramowaniem – 3 szt.,
6. Serwer ,
7. Zasilacz awaryjny ,
8. Serwerowy system operacyjny wraz z licencjami dostępowymi,
9. Sprzętowy system zabezpieczeń sieci ,
10. Serwer plików wraz z 4 dyskami twardymi,
11. Komputer przenośny,
12. Multimedialne kioski informacyjne – 4 szt.,
13. Oprogramowanie zdalnego dostępu i kontroli,
14. Drukarka laserowa A3,

Od semestru zimowego równolegle będzie prowadzony dziennik papierowy oraz elektroniczny. Całkowite wyeliminowane dzienników papierowych będzie następowało stopniowo.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
dla rozwoju Mazowsza
 
 
Unijne środki na informatyzacje usług publicznych w Powiecie Zwoleńskim

Powiat zwoleński pozyskał kolejne środki unijne na informatyzację usług publicznych. W 2011 roku Powiat Zwoleński w partnerstwie z Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu złożył wniosek o dofinansowanie z Działania 2.1 „Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Po przejściu oceny formalnej i merytorycznej nasz wniosek zakwalifikował się na listę rankingową i otrzymał dofinansowanie w kwocie 2 549 185,61 zł łączna wartość projektu wynosi 3 023 030,51 zł.
Dnia 7 października 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu w obecności kilkunastu osób, w tym Przewodniczącego Rady Powiatu Edwarda Rybaka, Członków Zarządu Powiatu Stefana Bernaciaka, Piotra Fijołka i Mirosława Madejskiego umowę na dofinansowanie Projektu podpisali Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk oraz Starosta Zwoleński Waldemar Urbański i Wicestarosta Arkadiusz Sulima.

 

Podpisanie umowy z Wicemarszałkiem


Przedmiotem Projektu jest przeprowadzenie kompleksowej modernizacji infrastruktury ICT (rozbudowa sieci strukturalnej, zakup i instalacja sprzętu i oprogramowania), która ma na celu zwiększenie dostępu, poprawę jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług publicznych, wyrównanie szans w dostępie do usług oferowanych przez urzędy, szkoły i SPZZOZ dla mieszkańców powiatu zwoleńskiego. Inwestycja polegać będzie na wdrożeniu e-usług z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, rozbudowie sieci teleinformatycznej z zasilaniem w 4 budynkach będących siedzibami jednostek powiatu, zakupie sprzętu komputerowego i sprzętu aktywnego, wdrożeniu modułów służących do zarządzania administracją powiatu i SPZZOZ oraz oprogramowania medycznego. Ponadto w budynkach użyteczności publicznej zostanie wdrożone 4 szt. inteligentnych systemów, w tym: systemu zarządzania zużyciem energii (sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz wentylacją i klimatyzacją), ewidencji czasu pracy, systemu dostępowego i systemu alarmowego i monitoringu. Planowane jest również zainstalowanie 16 szt Publicznych Punktów Dostępu do Internetu (PIAP) W ramach programu prowadzone przez powiat placówki Zespół Szkół Licealnych i Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych otrzymają nowe komputery do sal dydaktycznych oraz zostanie wprowadzony elektroniczny dziennik, który umożliwi rodzicom śledzenie ocen swoich pociech. W następstwie wszystkie te działania przyczynią się do rozwoju powiatu poprzez wdrożenie e-usług publicznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Na wykonanie zadań określonych w przedmiotowym projekcie zostało ogłoszone postępowania przetargowego składające się z IV części. Najkorzystniejszą ofertę na trzy części złożyła firma Technet Sp. z o.o. z Radomia. W dniu 9 października 2013 roku zostały zawarte umowy z Wykonawcą – Firmę Technet Sp. z o.o. reprezentował Prezes Zarządu Pan Stefan Kaca.


Umowa na czwartą część została zawarta z firmą Textus Virtualis Sp. z o.o
Mam nadzieje, że realizacja powyższego projektu sprawi , że Starostwo Powiatowe i jego jednostki organizacyjne jak również SPZZOZ w Zwoleniu staną się bardziej dostępne dla naszej lokalnej społeczności .


 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
dla rozwoju Mazowsza
 
Dnia 7 października 2013 r. miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie Projektu pn. „Informatyzacja usług publicznych w powiecie zwoleńskim”, którego wartość wynosi 2 999 000zł.
Na tę okoliczność wizytę w  Starostwie Powiatowym w Zwoleniu złożył Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk.
 
W październiku 2011 powiat zwoleński w partnerstwie z Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu złożył w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Działania 2.1 „Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.  Po przejściu oceny formalnej i merytorycznej wniosek ten zakwalifikował się na listę rankingową i otrzymał dofinansowanie w kwocie 2 549 185,61 zł.  Łączna wartość projektu wraz z wkładem własnym wynosi  2 miliony 999 tysięcy zł.
Dnia 7 października 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu w obecności kilkunastu osób, w tym Przewodniczącego Rady Powiatu Edwarda Rybaka, Członków Zarządu Powiatu Stefana Bernaciaka, Piotra Fijołka i Mirosława Madejskiego umowę na dofinansowanie Projektu podpisali Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk oraz Starosta Zwoleński Waldemar Urbański i Wicestarosta Arkadiusz Sulima.
Przedmiotem Projektu jest przeprowadzenie kompleksowej modernizacji infrastruktury ICT (rozbudowa sieci strukturalnej, zakup i instalacja sprzętu i oprogramowania), która ma na celu zwiększenie dostępu, poprawę jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług publicznych, wyrównanie szans w dostępie do usług oferowanych przez urzędy, szkoły i SPZZOZ dla mieszkańców powiatu zwoleńskiego.
Inwestycja polegać będzie na wdrożeniu e-usług z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, rozbudowie sieci teleinformatycznej z zasilaniem w 4 budynkach będących siedzibami jednostek powiatu, zakupie  sprzętu komputerowego i  sprzętu aktywnego, wdrożeniu modułów służących do zarządzania administracją powiatu i SPZZOZ oraz oprogramowania medycznego.
Ponadto w budynkach użyteczności publicznej zostanie wdrożone 4 szt. inteligentnych systemów, w tym: systemu zarządzania zużyciem energii (sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz wentylacją i klimatyzacją), ewidencji czasu pracy, systemu dostępowego i systemu alarmowego i monitoringu. Planowane jest również zainstalowanie 16 szt Publicznych Punktów Dostępu do Internetu (PIAP) 
W ramach programu prowadzone przez powiat placówki Zespół Szkół Licealnych i Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych otrzymają nowe komputery do sal dydaktycznych oraz zostanie wprowadzony elektroniczny dziennik, który umożliwi rodzicom śledzenie ocen swoich pociech. 
W następstwie wszystkie te działania  przyczynią się do rozwoju powiatu poprzez wdrożenie e-usług publicznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.


Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza