facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2019. Znamy zwycięzców!

2019-04-03
A- A +A

29 marca w sali narad Starostwa Powiatowego w Zwoleniu uczniowie z terenu powiatu zwoleńskiego sprawdzili swoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Najlepsi z nich, Bartosz Kacperski, Michał Dmuchowski i Magdalena Pietrzyk zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

W XXI eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” uczestniczyli zwycięzcy etapów gminnych i szkolnych, w sumie 16 osób z terenu całego powiatu zwoleńskiego.  - Turniej Wiedzy Pożarniczej jest doskonałą okazją do tego, aby propagować wśród dzieci i młodzieży właściwe zachowania oraz postawy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego – powiedział starosta zwoleński Stefan Bernaciak. - Dzięki niej uczniowie mają świadomość tego, jak należy zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać ich życiu, czy mieniu. To niezwykle cenna wiedza, dlatego warto zachęcać do udziału w tego typu zmaganiach i wspierać podobne inicjatywy – dodał starosta.

Pisemny i ustny sprawdzian wiedzy

Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: młodsze klasy szkół podstawowych, klasy VI-VIII szkół podstawowych i klasy gimnazjalne oraz szkoły średnie. Wiedzę oceniało jury w składzie: st. bryg. Krzysztof Żyliński, mł. bryg. Mariusz Grudziński i dh Jerzy Kowalski. 

W pierwszej kolejności uczniowie rozwiązywali test wiedzy, który zawierał 20 pytań. Po nim rozpoczęła się część ustna sprawdzianu. – Uczestnicy turnieju podeszli do niego bardzo rzetelnie i byli świetnie przygotowani, co nas bardzo cieszy. A trzeba podkreślić, że przygotowanie się do zmagań wymaga dużo czasu i energii, dlatego gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, ale też ich opiekunom. Już sam udział w eliminacjach powiatowych jest powodem do dumy, ponieważ do tego etapu docierają najlepsi zawodnicy z całego regionu zwoleńskiego – powiedział starosta Stefan Bernaciak.

Najlepsi przechodzą dalej

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Bartosz Kacperski z PSP Grabów. Na drugim miejscu uplasowała się Łucja Balcerek z PSP Czarnolas. Trzecia lokata przypadła Jakubowi Wargackiemu z PSP Janów.

W grupie klas VI-VIII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych najlepszy okazał się Michał Dmuchowski z PSP Zwoleń. Drugie miejsce zajęła Dominika Molęda z PSP Kazanów, a trzecie Tomasz Zawada z PSP Tczów.

W najstarszej grupie, czyli uczniów szkół średnich pierwsze miejsce przypadło Magdalenie Pietrzyk z LO Zwoleń. Drugą lokatę zdobył Kacper Byzdra z LO Zwoleń, a trzecią Julia Siczek z OSP Niedarczów.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 27 kwietnia w Mrokowie, w gminie Lesznowola.

Atrakcyjne nagrody

Warto dodać, że wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, w tym sprzęt sportowy i turystyczny. Laureatom przekazano także nowe rowery. Fundatorami nagród byli: marszałek województwa mazowieckiego, mazowiecki komendant wojewódzki PSP, powiat zwoleński, Nadleśnictwo Zwoleń oraz Nadleśnictwo Marcule.

Organizatorami zawodów byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zwoleniu przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Zwoleniu.

Mirosława Gregorczyk

 

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza