facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Powiatu Zwoleńskiego

2019-04-12
A- A +A
 

Podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzono Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Powiatu Zwoleńskiego. Głównym celem Turnieju jest promowanie oraz upowszechnianie zachowań podnoszących bezpieczeństwo i kulturę uczestników ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Organizatorami eliminacji Turnieju na terenie powiatu zwoleńskiego są: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu, Urząd Miejski w Zwoleniu, Urzędy Gmin w Kazanowie, Policznie, Przyłęku oraz Tczowie a także szkoły podstawowe i gimnazjalne z poszczególnych gmin.
Zgodnie z harmonogramem w pierwszej kolejności przeprowadzone były eliminacje szkolne i gminne Turnieju. Uczniowie szkół podstawowych grupa I i uczniowie klas gimnazjalnych grupa II stanowią odrębne grupy wiekowe w których prowadzona jest rywalizacja.
W dniu 05 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół w Tczowie przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe, w których udział wzięły zwycięskie drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych. Eliminacje swoją obecnością uświetnili:
•    Pan  Waldemar Urbański – V-ce Starosta Zwoleński;
•    Pan Jarosław Popczyński – Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu;
•    Pan Paweł Potucha – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu;
•    Pan Waldemar Kucharczyk – Kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Zwoleniu;
•    Pan Dariusz Choroś – pracownik KPP w Zwoleniu (Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Eliminacji Powiatowych Turnieju);
•    Pani Ewa Sałbut – pracownik KPP w Zwoleniu;
•    Pan Krzysztof Gregorczyk – pracownik KPP w Zwoleniu;
•    Pan Dariusz Chołuj – pracownik KPP w Zwoleniu;
•    Pani Agnieszka Dobrowolska – Koordynator Medyczny KSRG Powiatu Zwoleńskiego:
•    Pan Maciej Stępień – pracownik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu;
•    Pan Arkadiusz Baran – Wójt Gminy Tczów;
•    Pani Izabella Krakowiak – Dyrektor Zespołu Szkół w Tczowie;
•    Pan Jakub Król – Podinspektor ds. Kultury, Sportu i Promocji Powiatu.
•    Pan Mirosław Solecki – Inspektor Wieloosobowego Stanowiska ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego;
Poszczególne etapy Turnieju składają się z dwóch części:
a)    teoretycznej, gdzie każdy uczestnik rozwiązuje test z przepisów ruchu drogowego a w grupie szkół podstawowych dodatkowo test z zasad ruchu na skrzyżowaniach,
b)    praktycznej polegającej na:
- przejechaniu rowerem po torze przeszkód,
- sprawdzeniu znajomości zasad i umiejętności udzielania I pomocy.
Komisja po przeprowadzeniu eliminacji powiatowych i podsumowaniu wyników, wyłoniła następującą kolejność drużyn w kategoriach:
1)    uczniowie szkół podstawowych grupa I:
I miejsce     – PSP w Tczowie,
II miejsce     – PSP w Babinie,
III miejsce     – PSP w Policznie,
IV miejsce     – PSP w Sycynie;
2)    uczniowie szkół podstawowych grupa II (klasy gimnazjalne):
I miejsce     – PG w Przyłęku,
II miejsce     – PSP w Tczowie,
III miejsce     – ZPO w Policznie,
IV miejsce     – PSP w Sycynie.
Skład osobowy zwycięskich drużyn przedstawia się następująco:
•    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Tczowie – opiekun Anna Chmurzyńka; zawodnicy – Julia Tomczyk, Oliwia Zyglińska, Patryk Małecki, Kacper Wolszczak;
•    Publiczne Gimnazjum w Przyłęku – opiekun Grzegorz Papis; zawodnicy – Kacper Osenka, Kacper Rogala, Damian Piwoński.
Wszystkim biorącym udział w eliminacjach powiatowych serdecznie gratulujemy za bardzo dobre przygotowanie a zwycięzcom dodatkowo życzymy sukcesów w kolejnych etapach Turnieju. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie zawodników a Staroście Zwoleńskiemu, Burmistrzowi Zwolenia, Wójtom Tczowa, Kazanowa, Policzny i Przyłęka za ufundowanie nagród.
Eliminacje rejonowe będą przeprowadzone w dniu 9 maja 2019 r. w Jedlińsku.  Następnie w wyznaczonych terminach odbędą się kolejno: Finał Mazowiecki Turnieju oraz Finał Ogólnopolski Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Opracował:
Insp. Mirosław Solecki

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza