facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Droga powiatowa w Kazanowie i Miechowie będzie przebudowana...

2018-03-14
A- A +A

Droga powiatowa w Kazanowie i Miechowie będzie przebudowana – podpisano umowę z wykonawcą

Już niebawem ruszy realizacja zadania wartego ponad milion złotych, na które samorząd powiatu zwoleńskiego pozyskał znaczące dofinansowanie zewnętrzne. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zwoleniu podpisali już umowę z wykonawcą prac budowlanych. Kluczowym elementem zadania jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i kierowców na terenie powiatu zwoleńskiego.

Umowa podpisana

13 marca w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu zawarto umowę na wykonanie zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 4502W Kazanów-Kopiec w miejscowościach Kazanów (ul. Kościelna) oraz Miechów”. Wykonawca robót budowlanych został wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego. Najkorzystniejszą ofertę zaproponowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. ze Zwolenia.  Umowę swoimi podpisami sygnowali: Waldemar Urbański – starosta zwoleński, Arkadiusz Sulima – wicestarosta oraz Mieczysław Chmielewski – Prezes Zarządu PRD.

Znaczące dofinansowanie

Wartość zadania opiewa na kwotę 1 milion 242 tysiące 467 złotych. Co ważne, samorząd powiatu zwoleńskiego pozyskał na ten cel dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”, które pokryje 50% kosztów kwalifikowalnych całej inwestycji i wyniesie 621 tysięcy 233 zł. Gmina Kazanów przeznaczy na przebudowę 310 tysięcy złotych, a wkład własny powiatu zwoleńskiego wyniesie 311 tysięcy 233 zł. Wspólna inwestycja to wynik dobrej współpracy samorządowców powiatu zwoleńskiego oraz gminy Kazanów. – Przebudowa drogi Kazanów-Kopiec jest jedną z najważniejszych inwestycji przewidzianych w budżecie powiatu na 2018 rok – podkreślił starosta zwoleński, Waldemar Urbański. – W otoczeniu drogi znajduje się szkoła, kościół, liczne budynki użyteczności publicznej oraz zwarta zabudowa domów jednorodzinnych, tak więc ogromna potrzeba przeprowadzenia tej inwestycji jest niezaprzeczalna. Zadanie jest kluczowe w założonym przez samorząd planie poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu zwoleńskiego – dodał starosta Waldemar Urbański.

Prace ruszą w maju

Podpisanie umowy z wykonawcą oznacza, że już wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Ich zakres przewiduje: rozbiórkę istniejącej drogi, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi oraz przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych. Kolejnym etapem będzie poszerzenie jezdni do wymaganej szerokości i rozbudowa istniejącej kanalizacji deszczowej. Zostaną tu także wykonane utwardzone pobocza i nowe elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym: próg zwalniający w postaci wyniesionego przejścia dla pieszych przy szkole oraz wykonanie oświetlonej wyspy rozdzielającej pasy jezdni w celu spowolnienia ruchu samochodowego przy wjeździe do miejscowości. Zadanie przewiduje również wymianę nawierzchni chodników i zjazdów oraz budowę nowych. Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych to październik 2018 roku.

Powyższa inwestycja została przygotowana i będzie nadzorowana przez Powiatowy Zarząd Dróg w Zwoleniu, którym kieruje dyrektor Tomasz Mordziński.

 

Mirosława Gregorczyk

 

 

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza