facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Dalsze inwestycje w zwoleńskiej służbie zdrowia

2018-07-19
A- A +A
    Po termomodernizacji budynków Samodzielnego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu przyszedł czas na renowację ich wnętrz. Końca dobiegł już remont przychodni rejonowej przy Alei Pokoju, gdzie odnowione zostały ciągi komunikacyjne oraz klatka schodowa. Niebawem rozpocznie się także remont części szpitala. Całe drugie piętro budynku przejdzie gruntowną modernizację.
   
    Samorząd Starostwa Powiatowego w Zwoleniu podjął kolejne działania z zakresu inwestycji w ochronę zdrowia. - W ubiegłym roku zakończyliśmy kompleksową termomodernizację szpitala i przychodni rejonowej w Zwoleniu, co poprawiło efektywność energetyczną i ekologiczną budynków. Ich elewacje zyskały bardziej nowoczesny i estetyczny wygląd. W tym roku stawiamy kolejne kroki zmierzające do tego, aby zwoleńskie ośrodki zdrowia stały się bardziej funkcjonalne, bezpieczniejsze i przyjazne dla pacjentów – mówi Waldemar Urbański, starosta zwoleński.
 
Remont przychodni zakończony

    W czerwcu tego roku rozpoczął się remont przychodni rejonowej w Zwoleniu. – Przeprowadziliśmy prace zgodnie z zaleceniami Sanepidu – informuje lek. med. Krzysztof Jarosz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu. – Został przeprowadzony remont podłóg w pomieszczeniach poradni chirurgicznej, laryngologicznej i okulistycznej. Zmodernizowane są także ciągi komunikacyjne, gdzie wyrównano podłogę i położono tarket. Wyremontowana jest również klatka schodowa. Zostały tu wyrównane schody, które pokryto antypoślizgowymi płytkami. Zamontowano także nową, wyższą, barierkę spełniającą wymagane standardy. W związku z tym poprawiła się zarówno estetyka wnętrz, jak i ich bezpieczeństwo – dodaje dyrektor Krzysztof Jarosz.
   
    Prace modernizacyjne w przychodni rejonowej dobiegły już końca. Koszt remontu wyniósł 63 tys. 547 zł i w całości został pokryty z dotacji Starostwa Powiatowego w Zwoleniu.
   
    Jak poinformował dyrektor ośrodka, w przychodni zostaną dodatkowo przeprowadzone prace związane z poprawą estetyki wnętrz – W ramach środków własnych pomalujemy ciągi komunikacyjne i klatkę schodową – mówi lek. med. Krzysztof Jarosz.
 
Już niebawem remont szpitala
 
    Jeszcze w sierpniu tego roku zostanie ogłoszony przetarg dla wykonawców na przeprowadzenie kompleksowego remontu całego drugiego piętra w budynku szpitala w Zwoleniu. Zakres robót budowlanych jest bardzo szeroki. – Projekt przewiduje przebudowę sal chorych i sanitariatów, w tym wyburzenia ścian. Zmieni się rozkład pomieszczeń, aby dostosować pomieszczenia do zapisów rozporządzenia mówiącego o tym, żeby do każdego łóżka zapewnić dostęp z trzech stron oraz zachować ciągłość możliwości wyprowadzenia go na zewnątrz w sposób niekolizyjny – informuje dyrektor Krzysztof Jarosz. – Częściowo zostanie wymieniona stolarka drzwiowa. Powstaną też punkty sanitarne wraz z niezbędną instalacją. Całościowo zostaną zmodernizowane łazienki, które będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstanie także izolatka, ponieważ obecnie nie mamy takiego pomieszczenia. W ramach inwestycji zostanie także zakupione wyposażenie brudownika w urządzenia niezbędne do jego funkcjonowania. Po remoncie pomieszczenia będą w pełni dostosowane do wymogów zarówno sanitarno-epidemiologicznych, jak
i przeciwpożarowych – dodaje dyrektor Krzysztof Jarosz.
   
    Zakończenie prac remontowych zaplanowano na koniec tego roku. Przewidywany koszt zadania to ok. 500 tys. zł. Zostanie on pokryty z budżetu Starostwa Powiatowego w Zwoleniu.

Mirosława Gregorczyk
Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza