facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Czerwone goździki, występy artystów i film niespodzianka – za nami uroczysty Dzień Kobiet w Zwoleniu

2019-03-11
A- A +A

8 marca w Kinie Świt w Zwoleniu po raz pierwszy zorganizowano otwarte obchody Dnia Kobiet. Panie, mieszkanki całego powiatu zwoleńskiego, zostały zaproszone do wspólnego świętowania, a trzeba podkreślić, że było bardzo uroczyście. Na gości płci pięknej czekały kwiaty, moc życzeń, słodki poczęstunek, a nawet symboliczna lampka wina. Na scenie wystąpili lokalni artyści, a wydarzenie zwieńczyła projekcja filmu pt. „Mamma Mia!”.

Miłe powitanie

Już na wejściu do zwoleńskiego kina czekała na panie miła niespodzianka. Męska część przedstawicieli władz samorządowych powiatu zwoleńskiego oraz miasta i gminy Zwoleń witała z naręczami kwiatów przybyłe kobiety i wręczała każdej z nich czerwone goździki. Następnie panowie zapraszali na słodki poczęstunek i symboliczną lampkę wina. – To był bardzo miły akcent dzisiejszego wydarzenia, poczułyśmy się naprawdę wyjątkowo – zgodnie twierdziły panie.

Moc życzeń

Ze sceny przybyłe kobiety przywitał Krzysztof Małek ze zwoleńskiego Domu Kultury, który przygotował dla nich wiersz. Było trochę na poważnie, a trochę z przymrużeniem oka. Następnie głos zabrał starosta zwoleński, Stefan Bernaciak. – Cokolwiek pięknego chciałbym powiedzieć, z pewnością będzie mi trudno przebić mojego przedmówcę, który tak pięknie mówił o kobietach – rozpoczął starosta Stefan Bernaciak. - Bardzo się cieszę, że tak licznie odpowiedziałyście panie na zaproszenie na tę wyjątkową uroczystość, święto kobiet. Jest to dzień, kiedy możemy podziękować wam za to, że pracujecie tak ciężko i tak solidnie. Jesteście żonami, matkami i robicie wszystko, żeby ułożyć podwaliny pod fundament, jakim jest rodzina. Oprócz tworzenia domu dla waszych rodzin, pracujecie też zawodowo. Będąc na emeryturach, w dalszym ciągu jesteście aktywne i wpieracie swoje dzieci, wychowujecie wnuki. Można więc rzec, że całe życie pracujecie na dwa etaty. Zasługuje to na szczególne uznanie. Dzisiaj, w Dniu Kobiet, my mężczyźni mamy wyjątkową okazję, aby mówić wam, jakie jesteście wspaniałe. Z tego miejsca chciałbym złożyć paniom, w imieniu całego samorządu powiatu zwoleńskiego, ogromne wyrazy uznania, podziękowania i najlepsze życzenia spełniania planów, zamiarów i marzeń – powiedział starosta.

Życzenia przybyłym paniom w imieniu samorządu miasta i gminy Zwoleń złożył burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. Przypomniał też historię święta kobiet na świecie i w Polsce. – W czasach PRL Dzień Kobiet był obchodzony bardzo uroczyście i chcieliśmy, aby dzisiejsze spotkanie było choćby po części tak wyjątkowe,  stąd też czerwone goździki dla każdej z pań. Wiem, że wręczano wtedy także rajstopy, mydło i inne deficytowe produkty, ale to może za rok – żartował burmistrz, co szczerze rozbawiło zebrane panie. Po gromkich brawach złożył paniom życzenia w imieniu samorządu miasta i gminy Zwoleń. – Drogie kobiety, żyjcie tak, aby każdy dzień był inny i wyjątkowy, taki, żebyście zawsze mile wracały do niego pamięcią. Czerpcie energię z każdego wydarzenia, uśmiechajcie się i śmiejcie szczerze przez cały rok, tak samo, jak robiłyście to przed chwilą – dodał burmistrz.

Bukiety dla przedstawicielek mieszkanek powiatu

Na scenę została zaproszona reprezentacja kobiet, która w imieniu wszystkich pań, mieszkanek terenu powiatu zwoleńskiego, otrzymała bukiety kwiatów. Wśród nich znalazły się: skarbnik powiatu zwoleńskiego Elżbieta Lange, sekretarz powiatu zwoleńskiego Edyta Sulima, sekretarz gminy Kazanów Marianna Sulima, a także dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu Anna Wieczerzyńska. Bukiety kwiatów wręczyli: starosta zwoleński Stefan Bernaciak, wicestarosta Waldemar Urbański, burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima oraz zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski. W imieniu kobiet głos zabrała sekretarz powiatu Edyta Sulima. – Tak wyjątkowy dzień rzeczywiście zdarza się tylko raz w roku, bo jak pewnie zauważyłyście drogie panie, zgadzamy się ze wszystkim, co dziś o nas mówią mężczyźni – żartowała sekretarz. Podziękowała również za życzenia i kwiaty.

Występy artystyczne  i film niespodzianka

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną wydarzenia. Jako pierwsze przed paniami wystąpiły członkinie grupy Ladies Dance z Domu Kultury w Zwoleniu, które ćwiczą taniec pod czujnym okiem instruktorki tańca Anety Adamiec.

Po widowiskowym tańcu, dwa utwory solowe zaśpiewał Maciej Zagożdżon. Swój występ rozpoczął słowami skierowanymi do kobiet: „Choć tyle masz wad, cóż wart byłby bez ciebie, cóż wart byłby świat”. Solista zaprezentował piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka oraz Andrzeja Rosiewicza. Następnie przez publicznością wystąpił Zespół Company. Wydarzenie zwieńczyła niespodzianka – projekcja filmu pod tytułem „Mamma Mija!”

Organizatorami tegorocznego święta kobiet byli: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, Urząd Miejski w Zwoleniu oraz Dom Kultury w Zwoleniu.

Mirosława Gregorczyk

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza