facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Charytatywny koncert dla chorego chłopca – uczniowie zwoleńskiego liceum po raz kolejny stanęli na wysokości zadania!

2019-01-29
A- A +A

24 stycznia w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu odbył się wyjątkowy koncert połączony ze zbiórką pieniędzy dla ciężko chorego Dawida, mieszkańca powiatu zwoleńskiego. Gwiazdą wydarzenia był uczestnik telewizyjnych programów „X Factor” i „The Voice of Poland” Kacper Gołda. Dzięki zaangażowaniu i hojności uczestników koncertu, uczniów oraz pracowników zwoleńskiej szkoły, udało się zebrać ponad 1700 złotych!

Młody wojownik z marzeniami

11 letni Dawid, mieszkaniec powiatu zwoleńskiego, od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą – nowotworem złośliwym kości. Sytuacja finansowa jego rodziny jest bardzo trudna i mocno poruszyła serca licealistów. – Z sugestią pomocy Dawidowi wystąpiły nasze uczennice, wolontariuszki, które znają chłopca osobiście i regularnie go odwiedzają. Bardzo chętnie wsparliśmy pomysł i tak pomagamy Dawidowi już od dwóch lat – informuje Katarzyna Dypa, nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. - Jakiś czas temu spełniliśmy marzenie Dawida i zakupiliśmy dla niego duży zestaw klocków Lego, który sprawił mu ogromną radość. A tym razem uczniowie podjęli się kolejnego wyzwania, organizacji charytatywnego koncertu i poradzili sobie z tym śpiewająco. Zebrane środki pieniężne przeznaczane będą na pozamedyczne potrzeby rodziny, jak na przykład dojazdy do ośrodków zdrowia, czy bieżące wydatki.  – dodaje Katarzyna Dypa.

Koncert z gwiazdą

Główną inicjatorką wydarzenia była uczennica zwoleńskiego liceum Patrycja Sandomierska, która wraz z Weroniką Sępką poprowadziły spotkanie. Przed zebraną publicznością wystąpili lokalni artyści: Anna Pawelec, Julia Suwała, Daria Wątorska i Julia Markowska. Dla widzów zaśpiewał również szkolny chór.

Gościem specjalnym i jednocześnie gwiazdą koncertu był Kacper Gołda – młody wokalista z Janowca, uczestnik popularnych, telewizyjnych produkcji „X Factor” i „The Voice of Poland”. – Kacper miał świetny kontakt z publicznością, którą porwał do wspólnej zabawy. Jeden utwór zaśpiewała z nim Patrycja Sandomierska. Spontanicznie wystąpił również nauczyciel wychowania fizycznego Stanisław Kwaśnik, który poradził sobie wyśmienicie i otrzymał owacje na stojąco. Co ważne, Kacper wziął udział w koncercie zupełnie nieodpłatnie, za co mu bardzo serdecznie dziękujemy – podkreśla Katarzyna Dypa.

Podczas koncertu uczniowie zbierali do puszek datki dla chorego Dawida. Do kwesty bardzo chętnie włączali się zarówno pracownicy Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu, Niepublicznego Gimnazjum w Zwoleniu, jak i ucząca się w tych szkołach młodzież. Wynik zbiórki to ponad 1700 złotych!

Pełni empatii

Warto dodać, że uczniowie zwoleńskiego liceum nie po raz pierwszy pokazali, jak ogromne serca posiadają, bowiem wolontariat w tej placówce działa bardzo prężnie. – Coraz większa grupa uczniów angażuje się w szkolny wolontariat. Ważne jest to, że sami proponują konkretne działania i czynnie włączają się w ich realizację. W tym roku szkolnym braliśmy już udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a także w naszych lokalnych inicjatywach, a jedną z nich był chociażby występ uczniów w Domu Pomocy Społecznej w Gródku, gdzie zaśpiewali dla podopiecznych placówki kolędy. Bywa, że jesteśmy bardzo zapracowani, ale lubimy to, bo warto pomagać – mówi Katarzyna Dypa.   

– Jestem dumna z naszej młodzieży. Cieszę się, że uczniowie są tak dobrze zorganizowani i sfokusowani na pomaganie innym – mówi Bożena Baryła, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. - W dzisiejszych czasach taka postawa to prawdziwy skarb. Dziękuję zarówno uczniom, jak i opiekunkom wolontariatu, Katarzynie Dypie i Annie Gałązkiewicz, które dzielnie wspierają wszelkie inicjatywy wychodzące z ich strony i pomagają im w realizacji założonych planów. Dziękuję również opiekunom artystycznym koncertu, Alicji Szewczyk i Jackowi Adamcowi. Było wspaniale – podkreśla dyrektor Bożena Baryła.

Za zaangażowanie w pomoc potrzebującym, w imieniu organu prowadzącego szkołę, Starostwa Powiatowego w Zwoleniu, podziękował również starosta zwoleński Stefan Bernaciak. – Cieszę się, że młodzież dostrzega potrzebę wspierania innych. Za bezinteresowną pomoc, szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka, należą się tym młodym ludziom ogromne słowa uznania – podsumowuje starosta Stefan Bernaciak.

Mirosława Gregorczyk

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza